Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Протягом останнього часу Греція різко наростила обсяги в'їзного туризму, в тому числі й із України. Вочевидь, не в останню чергу це пов'язано із кризовим станом національної економіки цієї держави, з якого тамтешні уряди вирішили виходити у тому числі за допомогою в'їзного туризму. Та як би там не було, сьогодні важко повірити, що якихось 5 років тому грецькі консульства вважалися серед українських туроператорів одними з найпроблемніших: протягом останніх місяців кількість виданих віз щороку збільшувалась, що давало підстави туристичним аналітикам розглядати Грецію як серйозного конкурента сусідній Туреччині.
Більше того, саме Греція започаткувала практику видачі туристам багаторазових шенгенських віз, а також оформлення «шенгенок» під час перетину кордону (при в'їзді поромом на острови Егейського моря з території Туреччини).
Не в останню чергу Греція набула великої популярності серед українців завдяки лояльному ставленню консульств до акредитованих туроператорів (так, у Києві минулого року кількість акредитованих туристичних компаній перевищила 130). Процедура переакредитації здійснювалася на початку кожного року та представляла собою нескладну формальність: для продовження акредитації турфірма мала усього лише підтвердити факт роботи на ринку — зазвичай приймалася довідка з податкової інспекції. Дотримання якихось мінімумів щодо кількості відправлених туристів не вимагалося, так само як консульство практично нікого не позбавляло акредитації примусово.
Здавалося б, так мало про¬довжуватися й далі, проте 13 березня 76 акредитованих туроператорів отримали на свої електронні адреси своєрідний «лист щастя». Цитуємо його повністю:
EMBASSY OF THE HELLENIC REPUBLIC IN KYIV CONSULAR OFFICE Київ, 13 березня 2014 року Туристичним, компаніям Консульський відділ Посоль¬ства Греції в Україні повідомляє, що з метою реорганізації роботи Консульського відділу, ми розглянули роботу акредитованих туристичних компаній 3а 2013 рік і вирішили продовжити співпрацю лише з тими, які подавали велику кількість туристів, подорожуючих до Греції.
Так як Ваша туристична компанія не подавала достатню кількість туристів протягом 2013 року, немає приценденту для подальшого нашого співробітництва.
Отже, ми не вважаємо за потрібне поновлення акредитації Вашої компанії на 2014 рік.
З повагою,
Начальник Консульського відділу Посольства Греції в Україні Embassy of Hellenic Republic in Ukraine
Consular Section
10 Panfilovtsiv Str., 01901 Kyiv,
Ukraine
Tel.: +38 (044) 254-54-76, 254-54-78 Fax: + 38 (044) 254-58-05 www.mfa.gr/kiev
Цікаво, що серед позбавлених у такий спосіб акредитації туристичних компаній є такі непересічні особистості, як MIBS Travel, який, по суті, був ініціатором масового туризму до Греції. Або ж такі відомі компанії, як «Трайдент», «Міст-тур» або «Яна». Також варто зауважити, що після такої масової «чистки» практично не залишилось акредитованих компаній із Західного регіону України.
Зауважимо, що в цьому листі не вказано жодних норм «достатності» показників турпотоків, які можна було б вважати критерієм для продовження акредитації. Немає й підпису начальника консульського відділу — ним на момент відправлення листа є радник посольства пан Дімітріос Транос. Більше того, туроператори повідомили редакції УТ, що жодних попереджень від консульства щодо змін у політиці взаємодії з туристичними компаніями до них не надходило.
Отже, виходячи з усього наведеного вище, такий лист, не є юридичним документом, а відтак рішення про масове скасування акредитації можна
успішно опротестувати в суді — грецькому, зрозуміло, адже ані консульство, ані посольство не діють в правовій системі України.
Та ми — редакція ділового журналу, який видається в інтересах професіоналів ринку туристичних послуг — вирі¬шили для початку надіслати офіційний запит до Посольства Грецької Республіки в Україні щодо змін у політиці співпраці з акредитованими туристичними компаніями та нових акредитаційних вимог. Під листом виявили бажання підписатися й представники туристичних компаній — деякі з цих підписів ми наводимо у якості ілюстрації.
У Посольстві нам повідомили, що лист буде розглянуто найближчим часом. Проте, на превеликий жаль, до здачі журналу у друкарню редакція УТ не отримала відповіді.
Що ж, сподіваємось, що в наступному номері «Українського туризму» ми матимемо можливість опублікувати пояснення від грецьких дипломатів та в такий спосіб допоможемо вітчизняним туроператорам дізнатися, як же сьогодні оформлювати шенгенські візи у грецькому консульстві.
 

назад >>>