Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

 

Буковинці поїдуть до Румунії без візи вже з 15 травня


Уже давно між Україною та сусідньою Румунією тривають консультації щодо малого прикордонного руху. Врешті, з середини травня, за попередніми домовленостями, у прикордонних з Румунією населених пунктах України запрацює малий прикордонний рух. Йдеться не лише про Чернівецьку, але й сусідні Івано-Франківську, Закарпатську та Одеську область.
Отже, якщо людина проживає у 35-кілометровій прикордонній смузі, то аби навідатися до Румунії, їй не доведеться відкривати візи. Підставою для перетину кордону буде так звана перепустка малого прикордонного руху.
- Ця норма набирає сили з 15 травня цього року. Угода про малий прикордонний рух, яка була підписана у Києві 2 жовтня 2014 року, наразі перебуває фактично на фінальній стадії ратифікації. Загалом і румунська, і українська сторона вже пройшли всі внутрішні процедури, формальності ратифікації. Під дію положення про малий прикордонний рух підпадають ті, хто мешкає у 35-кілометровій смузі. У Чернівецькій області це окремі населені пункти восьми районів – Вижницького, Герцаївського, Глибоцького, Кельменецького, Новоселицького, Путильського, Сокирянського, Сторожинецького, Хотинського та Чернівці, - повідомила Генеральний консул Румунії у Чернівцях Елеонора Молдован. – Щодо Чернівців, то є норма, якщо населений пункт підпадає під 35-кілометрову зону, то на такі міста поширюється положення 50-кілометрової зони, але не більше цього. Тобто якщо частина населеного пункту потрапляє у 35-кілометрову смугу, то для них відстань збільшується до 50 кілометрів.
Щоб офіційно оформити цю перепустку, вже зранку 15 травня можна звернутися до консульства Румунії у Чернівцях. Для цього потрібно мати паспорт громадянина України та для виїзду за кордон, а також дві фотокартки. За словами консула, людина має мати реєстрацію в цих населених пунктах не менше трьох років до дати подання заяви.
Уже у консульстві людина заповнює дві заяви – перша для отримання дозволу і другий документ, який підтверджує якісь контакти по той бік кордону. Тобто йдеться про якісь бізнес-зв’язки, родинні, історичні, культурні тощо. Якщо такого підтвердження немає, то необхідно буде заповнити декларацію про власну відповідальність та обґрунтувати мету отримання такої перепустки.
Як наголосила Генеральний консул Румунії у Чернівцях Елеонора Молдован, ця послуга безкоштовна, людина залишає у консульстві документи, і їй через певний час поштою надсилають цю пластикову картку.
Дозвіл на перетин видається від двох до п’яти років. Щодо сусідньої Румунії, то відвідувати можна буде також 35-кілометрову смугу по той бік кордону. Для власників карток перетин кордону буде спрощеним, а перебувати у Румунії дозволяється рік (на відміну від Шенгенської візи, термін дії якої від 3 до 6 місяців).