Русский   English
RSS

 


 
 
 
Подписка на рассылку:

 

Фінляндія: Одна з розвинених країн Європи стає навдивовижу лояльною до іммігрантів


 
За даними опитування, проведеного Kantar TNS для Helsingin Sanomat, в даний час менше фінів виступають проти імміграції в порівнянні з даними з декількох років назад. В опитуванні брало участь 1 005 осіб.
У 2010 році тільки 36% респондентів заявили, що Фінляндія повинна дозволити більшій кількості людей переїжджати сюди з інших країн.
Сьогодні ця цифра становить 47%. Крім того, 7 років тому 59% респондентів заявили, що вони виступають проти імміграції в цілому, а в 2017 році тільки 41% опитаних висловили таку точку зору.
Респондентів запитували про їхні погляди на серйозність викликів, які будуть супроводжувати імміграцію до Фінляндії в розмірі 10 000, 100 000 і 1 мільйон чоловік. Експерти вважають, що Фінляндія зіткнеться з помірними або серйозними викликами, якщо в країну прийде ще 100 000 іммігрантів Близько 67% опитаних сказали, що в країні багато або досить багато расизму.
Професор асоційованої соціології Олена Нарі, яка спеціалізується на питаннях імміграції, сказала, що антиімміграційні настрої мають тенденцію зміцнюватися і поширюватися за часів економічної невизначеності або занепаду.
Крім того, на думку Нарі, на більш позитивне ставлення до іммігрантів впливає проблема старіння населення і скорочення його чисельності. Громадяни Фінляндії усвідомлюють, що зараз потрібне нове покоління трудящих для підтримки економіки. «Старіння населення є проблемою вже багато років. У Швеції зростання населення був жвавим завдяки високим показникам імміграції, що призвело до економічного зростання », - говорить Нарі.
За даними Імміграційної служби, в 2015 році в Фінляндії прийшло близько 32 500 осіб, які шукають притулку, а через рік цей показник склав всього 6 000 осіб.