Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

 

ЄС оприлюднив шість вимог до України для збереження безвізового режиму


 
ЄС визнає продовження виконання критеріїв візової лібералізації Україною, однак у світлі останніх подій вимагає негайних дій задля забезпечення повноцінної імплементації і сталості реформ.
Про це йдеться у першому звіті Єврокомісії в рамках нового механізму призупинення безвізових режимів. У звіті Єврокомісія заявляє, що такі події як запровадження жорстких строків давності досудових розслідувань, розкриття Генпрокуратурою в кінці листопада інформації про розслідування Національного антикорупційного бюро серйозно підривають здатність НАБУ проводити розслідування. Крім того, в ЄС наголосили, що законопроект, який дозволяє парламенту звільняти керівників антикорупційних інституцій, хоча і був вилучений з порядку денного, але лишається зареєстрованим.
«Загалом критерії візової лібералізації продовжують виконуватися. Однак, з огляду на останні події, потрібно вжити негайних дій з метою забезпечити повну імплементацію і стабільність вже здійснених реформ, зокрема, у контексті антикорупційних вимог», – йдеться у звіті.
У своєму звіті Єврокомісія видала шість вимог до України:
  • посилити співпрацю з відповідними установами ЄС для запобігання ризикам нерегулярної міграції;
  • проводити кампанію з інформування про обов’язки і права в рамках безвізового режиму;
  • забезпечити незалежність, ефективність та стійкість антикорупційних реформ, зокрема шляхом створення незалежного та спеціалізованого вищого антикорупційного суду відповідно до висновку Венеціанської комісії та українського законодавства;
  • негайно відновити авторитет НАЗК і створити ефективну систему верифікації електронних декларацій;
  • скасувати поправки щодо електронного декларування антикорупційних активістів;
  • посилити зусилля по боротьбі з організованою злочинністю, в тому числі шляхом виділення достатніх ресурсів на Національну поліцію.
Рада ЄС затвердила новий механізм призупинення безвізових режимів з третіми країнами у лютому цього року. В документі прописано п’ять причин, через які можливе призупинення безвізу. Чотири з них стосуються міграції. ЄС залишає за собою право повернути візи для будь-якої країни, що перетворюється на джерело міграційної загрози. П’ята причина для можливого скасування безвізу – відкат у проведенні реформ. Тим часом, посол Франції в Україні Ізабелю Дюмон заявила, що справа про хабарництво у Державній міграційній службі  може поставити під загрозу дію безвізового режиму з ЄС. Про це вона розповіла в інтерв’ю “Європейській правді”.
Мова іде про справу Діни Пімахової – заступника голови Міграційної служби, яка на оперативному відео НАБУ пропонувала за хабар оформити громадянство за фальшивими документами.
Крім того, за словами Дюмон, коли почав діяти безвіз, потік українців, які переїжджають до Франції, збільшився. Вона уточнила, що мова іде не лише про трудових мігрантів, а й про тих, хто залишається у країні нелегально. Вона додала, що зі зростанням кількості нелегальних мігрантів з України зіткнулися всі країни ЄС. Нагадаємо, 11 червня 2017 року набрала чинності візова лібералізація для українців при короткотермінових подорожах до країн ЄС і «шенгену» (до 90 днів протягом кожних 180 днів без права працевлаштування). Безвізовий режим стосується всіх держав-членів Європейського союзу, крім Великої Британії й Ірландії, а також країн «шенгенської зони» з-поза меж ЄС. Цей режим наразі не стосується так званих «заморських володінь» Нідерландів і Франції. Щоб скористатися безвізовим режимом з ЄС, від 11 червня українцям треба мати біометричний паспорт і, якщо попросять прикордонники – довести мету й умови поїздки, свою платоспроможність. За даними Держприкордонслужби, за півроку дії безвізового режиму з країнами Євросоюзу ним скористалися 355 тисяч українців.