Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

 

«Ой ходжу я по Дунаю та так си думаю: нема кращих дівчаточок, як в рідному краю»


 
Береги тихого, за українським фольклором, Дунаю 28-30 липня сколихне потужна хвиля сучасної рок-музики. У традиційному місці та не у традиційні дати в Ізмаїлі відбудеться IV Міжнародний фестиваль української рок-музики «Дунайська Січ». Чому саме кінець липня, а не вересень-жовтень, як було три роки поспіль? Хто з іноземних гуртів буде представляти «міжнародність» цьогорічного фесту? Чим кардинально буде вирізнятися нинішній фест від попередніх? Що нового і цікавого готують ізмаїльцям незмінні учасники дійства? З такими запитаннями ми стукалися у двері до організаторів та учасників фестивалю, і нам відкривали.
Що змусило «МузБат», який популяризує українські традиції, зректися власного звичаю та перенести фестиваль з осені на літо, редакція УТ запитала в одного з організаторів «Дунайської Січі» Євгена «Їжака» Романенка, прес-секретаря «Творчого патріотичного об'єднання «Музичний батальйон», керманича гурту TaRuta.
«Були часи, фестиваль ставав на ноги і потребував «розкрутки». Саме тому ми три роки поспіль підлаштовувалися під День міста Ізмаїл - кінець вересня чи перші числа жовтня. А зараз статус «міжнародного» дозволяє нам, так би мовити, віддячити місту і всій Бесарабії та проводити «Дунайську Січ» літом, заманюючи до цього регіону додаткових туристів. Звісно, ми не літаємо у хмарах і не маємо ніяких рожевих мрій щодо багатомільйонного потоку туристів. Ми просто робимо свою справу з надією колись побачити Україну у списку «Forbes» серед країн, чия економіка розвивається стрімкими темпами. Але це робота на перспективу. Зараз наша головна ціль - популяризація сучасної української пісні. І рок музика - це лише один з її напрямків.
В рамках ще одного мистецького проекту «МузБату» «Кобзарська Сотня» ми у Бесарабії популяризуємо ще й український фольклор, українську школу оперного співу, український лаунж, джаз і навіть автентичну кобзарську традицію».
Географія учасників фестивалю цьогоріч почала розширюватися у бік Балтійського моря. У майбутньому «МузБат» планує зробити «Дунайську Січ» Балто-Чорноморським фестивалем, запрошуючи до участі команди з Польщі, Латвії та Естонії. Цього ж літа до Ізмаїлу приїдуть рокери з Литви SKYLE та фольк-рок гурт Vuraj з Білорусі. Що змушує європейських рок-зірок займатися в Україні волонтерством ми запитали у керманича гурту SKYLE Рокаса Радзевічуса.
«До України ми маємо якісь особливі почуття. Ми дивимося на вас і бачимо себе 20 років тому. І ми бачимо, що повільно, але впевнено, ви відриваєтеся від пуповини «совка», яку треба було відгризти ще у 1991 році. Вам багато ще чого треба буде зробити у вашому домі, щоб почати по-людськи жити. У шоу-бізнесі також. Але ми на те і друзі, щоб допомагати один одному, ділитися своїм досвідом, щоб ви не наступали на наші граблі. Для SKYLE участь у фестивалі «Дунайська Січ» - це суцільне волонтерство, ніякої комерції. Так само, як і наш виступ на Майдані у грудні 2013 року, чи в зоні АТО перед вашими військовими разом з гуртом TaRuta влітку 2015 року. Ми хочемо показати, що не всі в ЄС лише «висловлюють глибоку бентегу та занепокоєння». Є країни, які реально допомагають і словом, і ділом, і піснею. Ми до речі, заспіваємо для вас на фестивалі не лише литовською, а й українською. І нехай це буде наш литовський внесок у вашу перемогу!»
На відміну від литовців, білорусів з гурту «Vuraj» в Україні знають трохи краще. Вони вже встигли виступити тут і на «Країні Мрій», і на «Трипільському Колі», і навіть на фестивалі «Флюгери Львова». Та й свій крайній альбом Rajok вони записували і видавали саме у Києві.
«Дуже раді, що нас запросили на фестиваль. Дуже теплі спогади лишилися від останніх виступів в Україні. І, здається, нас запам'ятали! Наші пісні зрозумілі українському слухачеві. Багато пісень у нас поліським діалектом, дуже близькому за вимовою до української мови. Пісня «Вилітай перепілко» просто стала хітом - на одному з фестивалів її співали як гімн. Зараз ми маємо оновлений склад, з'явилися нові інструменти: колісна ліра, більше духових та гітарних ефектів. Ми хочемо познайомити слухачів зі своєю новою програмою на основі поліських пісень. Пісні з глибоким ритуальним та магічним підтекстом. У них ми зберегли мелодійний колорит, регіональні особливості діалектів. Нове «проживання» древніх білоруських пісень, простір та атмосфера, яку ми хочемо донести по максимуму, розкрити у своєму звучанні», - Сергій Долгушев, керманич гурту Vuraj (Білорусь).
Українські гурти «Гайдамаки» і «Тінь Сонця» - незмінні хедлайнери «Дунайської Січі». У кожного з них є свої причини щороку приїздити до Ізмаїлу. І ці причини для них настільки вагомі, що змушують їх цьогоріч знову пакувати валізи до Бесарабії.
«Їдемо вкотре на «Дунайську Січ» з кількох причин. По-перше, дуже сподобався цей колоритний і екзотичний край. По-друге, розуміємо, що вкрай важли-во нагадувати про себе у таких віддалених від Києва регіонах, аби відчувати єдність всієї країни. І нарешті «дунайський фактор» - щонайменше раз на рік прагнемо бодай подивитись на найбільш повноводну річку Європи. Усі минулі роки ми приїздили восени, а цього разу нарешті скупаємось. Буджак - це Україна!», -Сергій Василюк, керманич рок-гурту «Тінь Сонця».
«Дунайська Січ - справжній фестиваль української рок-музики, що об'єднує українців та представників інших народів, що живуть на славному українському півдні. Виступають тільки живі команди. Упродовж кількох днів звучить сучасна українська пісня, покладена на важкі рокові рифи, і не залишає нікого байдужим. І як завжди на фестивалі - нові знайомства, друзі що залишаються назавжди», - Олександр Ярмола, керманич гурту «Гайдамаки».
Ще один з анонсованих учасників нинішнього фестивалю, гурт TaRuta, до Ізмаїлу їде лише вдруге. Чим вони будуть радувати бессарабську публіку, розповіла нам Олена Романенко, співачка гурту.
«TaRuta в Бесарабії не надто відомий колектив, тому логічно було б будувати свою концертну програму на перевірених хітах, що постійно крутяться на українських ФМ-ках - «Любов і музика», «Крок за кроком», «Зберемося, Роде!», тощо. Але самим же завжди цікавіше привозити щораз нове і нове. Цієї весни, наприклад, ми закінчили роботу над новим нашим альбомом для литовського ринку «UZ JTJSU IR MUSU LAISVEJ/ЗА ВАШУ І НАШУ СВОБОДУ!». І нам би хотілося познайомити слухачів з деякими піснями з цього альбому. Нехай це буде ексклюзивом для ізмаїльців. А ще ми минулоріч зі сцени пообіцяли зробити і привезти на «Дунайську Січ» пісню про Дунай і ми свою обіцянку виконаємо!».
Аби нашим та іноземним музикантам було комфортно виконувати свої обіцянки, «МузБат» планує збудувати біля Пам'ятника морякам-дунайцям «унікальну сцену світового рівня зі звуком потужністю 150 кВт». «Світлові спец. ефекти з унікальним художнім LighPlot-рішенням, відео-дизайн рішення з неймовірним концептуальним підходом, сценічні конструкції від брендових компаній Layher та PROLYTE. Все це ми не просто обіцяємо, ми все це вже замовили, тож якісний звук і світло ми вам гарантуємо», - запевняє виконавчий директор ГС «Творче патріотичне об'єднання «Музичний батальйон» Валерій Суботін. І на кінець розмови він проанонсував участь у фестивалі наймолодших українських рокерів з київської рок-школи «ROCK KIDS Ukraine». У фестивалі вперше прийматимуть участь дитячі рок-колективи. Цей унікальний експеримент дає можливість побачити справжній «Life Rock» на професійному рівні від дітей-музикантів, які «лабають» на рівні дорослих професіоналів рок-композиції українською мовою. Таке не варто пропускати. І ми вам цього не радимо. Тож до зустрічі на берегах Дунаю 28-30 липня!