Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Наприкінці 8о-х років минулого століття російський рокер В'ячеслав Бутусов - лідер «Наутілус Помпіліус» - в одній композиції співав: «Гудбай, Америка, о, где я не буду никогда...» Дійсно, як на ті часи, для пересічної радянської людини подорож до Сполучених Штатів була настільки ж ймовірною, як і політ на Місяць.
Сьогодні цитата з творчості російського рокера втратила актуальність: громадяни України за наявності бажання та коштів можуть їхати куди завгодно та з якою завгодно метою, у тому числі й до США у туристичну поїздку. Тим більше, ця держава є багатолітнім фігурантом топ-20 рейтингу в'їзного туризму від UNWTO. Так, за даними National Travel & Tourism Office, 2016 року загальна кількість іноземних туристів, які відвідали Сполучені Штати, склала 57 311 065 осіб. Дані по громадянам України в цьому документі не наводяться, тим не менше, можна з упевненістю стверджувати, що українські туристи у Штатах є. Так, протягом 2015 року громадянам України було видано понад 77 тис. неіміграційних віз США, серед яких, поза всяким сумнівом, є й туристичні.

Для чого їхати до США?
Серед малоосвічених співгромадян побутує думка, що до Сполучених Штатів їхати з туристичною метою не варто, оскільки ця країна є відносно молодою (незалежність від Великої Британії оголошено 4 липня 1776 р.), відтак історичної та культурної спадщини там немає. Однак ця думка не має нічого з реальністю: за без малого 250 років свого існування ця держава спромоглася створити власну, автентичну культуру, яка впливає на всі без винятку культури світу. Крім того, пам'ятки природи, такі, як Гранд Каньйон у штаті Арізона, Йеллостоунський національний парк чи Ніагарський водоспад на кордоні між США та Канадою, приваблюють мільйони туристів щороку. Утім, як і технологічні принади, подібні до мосту «Золоті Ворота» в Сан Франциско чи хмарочосу Емпайр Стейт Білдінг у Нью-Йорку.
США є піонером і в індустрії розваг та тематичних парків. Так, перший Діснейленд, розташований у місті Анагайм (штат Каліфорнія) було відкрито ще 1955 року, за життя Волта Діснея, натхненника сучасної мульти¬плікації й візуалізатора багатьох загальновідомих персонажів.
Крім того, значною популярністю як серед американців, так й іноземних відвідувачів користуються прояви культури корінних народів Північноамериканського континенту, яких ми називаємо індіанцями та ескімосами, з якими можна ознайомитися як у резерваціях, тобто місцях компактного проживання аборигенів, так і поза їхніми межами. Яскраві фольклорні шоу, вироби народних майстрів (скажімо, автентичні ковдри, які виробляють майстри з племені навахо), масштабні історичні реконструкції - усе це є однією з основних складових туристичної привабливості США у світі.
Розвинений у Сполучених Штатах і діловий туризм. Оскільки нью-йоркська вулиця Волл-стріт вважається фінансовою столицею світу, а місцевість під назвою «Силіконова долина» в Каліфорнії є світовим центром високих технологій та інновацій, не дивно, що значна частина ділових заходів відбувається саме на американський землі. Для представників туристичного бізнесу одним із найпривабливіших заходів є щорічна виставка POW WOW.
Врешті-решт, існує певна частина туристів, яких приваблює можливість відвідати саме ті місця, які вони бачили на екрані чи про які читали в літературі.

Як отримати візу
На відміну від держав ЄС, громадянам України для в'їзду до США необхідно оформлювати візу, й таке становище, скоріш за все, не зміниться ще тривалий час. Більше того, на відміну від багатьох інших держав, законодавство Сполучених Штатів трактує кожного без винятку заявника на візу як потенційного іммігранта. Через це обов'язком заявника є довести консулові твердий намір повернутися на Батьківщину (чи виїхати у третю країну) по закінченню візиту до США. Відтак штатівську візу можна отримати виключно через співбесіду з консулом, а відсоток відмов є дуже високим (за даними Держдепартаменту, кількість відмов громадянам України у 2016 фіскальному році, тобто з жовтня 2015 по вересень 2016, склала 40.83%). Отже, відмову отримають щонайменше двоє з п'яти заявників.
Зрозуміло, що в такій ситуації гарантувати позитивне рішення консула та отримання американської візи не може ніхто. Утім, існують певні рекомендації та методи, за допомогою яких можна збільшити ймовірність отримання візи США. Одним із таких методів є користування послугами туристичного агента з незаплямованою репутацією, який має міцні зв'язки з інфраструктурними об'єктами, транспортними операторами, екскурсійними бюро і т.д. на території Сполучених Штатів. Немає жодного сумніву, що ваучери на поселення у готель, виписані американською туристичною компанією (або її представником в Україні), справлять позитивне враження на консула та збільшать у підсумку ймовірність позитивного рішення.
 
Дістатись до Америки: лише на крилах
Ще 60-70 років тому дістатися до США (та й у цілому - до Північної Америки) можна було в основному пароплавом. Трансатлантичні ж авіаперельоти, які з'явилися наприкінці 40-х років минулого століття, являли собою, скоріше, різновид розкошів, а не загальнодоступного способу мандрувати.
Сьогодні ситуація змінилася з точністю до навпаки: морем до США потрапити можна, проте лише на борту круїзного лайнера (наприклад, компанії Holland America). Регулярного ж пасажирського сполучення через Атлантичний океан вже не існує - у тому немає жодної потреби. Значна кількість авіаліній та конкуренція між ними дає змогу швидко та за порівняно невеликі гроші здійснити трансатлантичний переліт. Утім, попит на рейси між Європою та Північною Америкою надзвичайно високий, у тому числі й на елітні послуги авіакомпаній, починаючи від бізнес-класу та вище. У результаті на деяких трансатлантичних лініях курсують так звані бутік-авіакомпанїї. Наприклад, французька La Compagnie, яка літає між Парижем та Нью-Йорком, а салони її літаків обладнано в компоновці бізнес-класу. З іншого боку, протягом останніх років з'явився попит і на бюджетні трансатлантичні перельоти, завдяки чому деякі авіакомпанії (Norwegian Air Shuttle чи ісландська WOW Air) вже надають подібні послуги, а деякі (наприклад, Ryanair) збираються найближчим часом виходити на цей ринок.
Як би там не було, потрапити до США з території України можна як прямими рейсами МАУ, яка літає до Нью-Йорка, так і з пересадками в європейських хабах чи в Стамбулі. Утім, щодо останнього варіанту, то його привабливість для пасажирів віднедавна суттєво зменшилась: через видану американською владою заборону використання на борту електронних пристроїв на кшталт ноутбуків, електронних книжок, програвачів і т.п. Отже, при польотах до США зі Стамбула та деяких аеропортів Північної Африки, Близького Сходу та Перської затоки частина пасажиропотоків переорієнтувалася на рейси європейських авіаперевізників, яких така заборона не стосується.

Мандруємо просторами Штатів
Перед частиною мандрівників, які вирушають до США, виникає проблема пересування територією кра¬їни. Незважаючи на те, що хабова модель трансатлантичних перевезень дає можливість пасажирам потра¬пити в більшість міжнародних аеропортів США, в деяких випадках (наприклад, при необхідності відвідати одразу кілька пунктів призначення, або ж у більшості туристичних поїздок) без внутрішніх переїздів/перельотів не обійтися.
Найпопулярнішим способом потрапити у пункт призначення є внутрішні рейси американських авіа-ліній, які надають послуги по всій країні у різних варі¬антах (від лоукост до преміум-класу). Самі американці охоче користуються автомобільним транспортом, від¬так іноземні туристи можуть спробувати на собі комфорт автобусної компанії «Ґрейхаунд» чи їй подібних, або ж орендувати автомобіль. Є у США й можливість мандрувати по рейках - державна залізнична компанія Amtrak зберегла низку пасажирських залізничних рейсів територією країни. Утім, багато мандрівників вважають, що подорожувати Америкою потягом не варто - довго та дорого. Насправді це не зовсім так: обрати оптимальний маршрут можна, так само, як і клас обслуговування в поїзді. Але, як і з усім іншим, із цим професійно впорається досвідчений туристичний агент, який, крім усього іншого, врахує всі нюанси будь-якої подорожі, зробивши її максимально безпро-блемною для свого клієнта.
 
Лада БОЛБУТ, директор туристичної компанії Aquavita-Tour LCC:
Перед громадянами України, які збираються відвідати США, на етапі планування туру та підготовки до подачі документів на візу виникає питання: як не отримати відмову? Що зробити для того, щоб без проблем отримати візу та потрапити до Америки?
У такому контексті відповідей на ці питання немає. На превеликий жаль, останнім часом посольство США в Україні суттєво ускладнило процедуру видачі неіміграційних віз, відповідно збільшивши кількість відмов. Отже, гарантію отримання візи за межами посольства не може дати ніхто: питання про видачу чи відмову у візі вирішується в індивідуальному порядку виключно консулом, який, до того ж. не зобов'язаний пояснювати причину відмови. Більше того, в деяких випадках навіть з наявною візою іноземця можуть не пустити в США чи, наприклад, відмовити в посадці у літак: випадки ануляції вже виданих віз трапляються, і не так вже й рідко.
Тим не менше, існує кілька способів та порад збільшити ймовірність отримання американської візи. Я б серед них виділила такі:
- Варто ретельно підготувати та взяти з собою на співбесіду із консулом детальний план поїздки та перебування на території США: міжнародні авіа-перельоти, резервації готелів, плани переміщення між пунктами призначення по всьому маршруту. Звичайно, не треба забувати про страховий поліс, хоча його, зазвичай, консули США не вимагають;
- Користуватися послугами перевірених туристичних агентів з незаплямованою репутацією, які зможуть надати кваліфіковану та професійну допомогу за будь-яких обставин. Американські консули звертають увагу й на такі речі, тому не виключено, що підтримка туристичного агента, який належить до відомої у світі міжнародної мережі, може стати тим самим останнім аргументом, який схилить думку консула на користь заявника.

назад >>>