Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

 

З кожним роком українці все частіше перетинають кордони


 

За останні три роки українці все частіше виїжджають за кордон. Про це розповів помічник голови Держприкордонслужби Олег Слободян. Він уточнив, що прикордонники фіксують лише факт перетину кордону, а не мету поїздки за кордон. За його словами кількість українців, які виїжджають і повертаються в країну, пропорційно рівна.
За даними ДПСУ, у 2015 році за кордон виїжджало понад 23 млн громадян України, у 2016 – понад 25 млн, а в 2017 – понад 27 млн українців. Скоріше за все, що тут мова йде про кількість перетинів кордону українцями, а не про кількість українців, які той кордон перетнули.  При цьому, більшість перетинають кордон на автомобільних пунктах пропуску і тільки близько 17% – авіаційних (близько 3,6 млн осіб у 2017 році).
«Якщо говорити про динаміку перетину кордону українцями, то ми бачимо стійку тенденцію до збільшення кількості українців, які їздять за кордон. Саме їздять, тому що кількість тих, хто виїжджає і повертається пропорційно дорівнює», – сказав Слободян. Серед пріоритетних напрямків для поїздок українців – Польща, Угорщина, Словаччина та Росія. За даними ДПСУ у минулому році кордон України і Росії перетнули близько 4,4 млн громадян України.
Зазначимо, що згідно з дослідженням Київського міжнародного інституту соціології, трохи більше чверті українців, які виїжджають за кордон – 26,1% – хочуть пережити там важкі часи. Їздити на сезонні роботи в інші країни хочуть 15,4% опитаних, а 9,3% хотіли б отримати нові знання та досвід і після цього повернутися в Україну. Назавжди готові виїхати з України 14% респондентів. Як відомо, з 11 червня 2017 року для України діє безвізовий режим з ЄС і за цей час ним скористалися 400 тисяч українців.