Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

 

Сезонна робота в Польщі: найпопулярніші вакансії та погодинні ставки


Збір полуниці та інших ягід і фруктів, робота барменом і офіціантом, прибирання в туристичних закладах, допомога на кухні й так звана мала гастрономія — це ті місця праці, що найчастіше обирають сезонні працівники з України. Працюючи на таких посадах, можна заробити навіть до 15 злотих нетто за годину. Згідно з дослідженням фірми Personnel Service, на які посилається tvn24bis.pl, одну з найвищих ставок за погодинну працю, пропонують на збиранні полуниці. Там працівники з України можуть отримати від 13 до 15 злотих нетто за годину.
На думку аналітиків, такі ставки пов’язані з коротким сезоном збору полуниці, а сама ягода належить до нетривалих, тобто потребує швидкого збору й не менш швидкого продажу або обробки. Відтак працедавці не мають іншого виходу й змушені заохочувати людей до роботи зокрема й високими ставками.
Щоправда, останнім часом це не дуже вдається. Як ми вже неодноразово розповідали охочих їхати на цей вид сезонної роботи, цього року, не так багато. Від початку сезону фермери цілий час нарікають на відсутність працівників, і прогнозують, що навіть до 40 відсотків урожаю залишиться в полі.
Однак повернімося до дослідження Personnel Service, в якому зазначається, що на посаді бармена або офіціанта працівники з України можуть розраховувати на 10,5-12 злотих за годину. Водночас, аналітики зазначають, що підвищений попит на працівників у гастрономії не є наслідком виключно відпочинкового сезону, а скоріш ефектом розвитку цілого сектора. Так з рапорту GfK за 2017 рік видно, що гастрономічний сектор у Польщі рік до року фіксує збільшення на понад 10,5 відсотка й перевищив вартість 36 млрд зл.
На 2 відсотки збільшилася також кількість закладів, які працюють цілий рік, а не тільки в туристичний сезон. Особам, які працевлаштовуються за помічників на кухні, пропонують зараз від 9,5 до 11 злотих за годину.
Водночас, українці, котрі їдуть прибирати можуть розраховувати на ставки від 9,5 до 10,5 злотих за годину. Одні з найменших ставок пропонують працівникам зі сходу Польщі у так званій “малій гастрономії”. Ятки з морозивом або вафлями (гофрами) розміщують у межах популярних туристичних маршрутів і головних туристичних атракцій кожного міста. Аби забезпечити безперебійне функціонування такої торгової точки потрібно більше однієї особи. Як наголошує, президент компанії Personnel Service Кшиштоф Інглот, туристичний сезон це той момент, коли працівники з України особливо охоче їдуть до Польщі. На їхнє рішення має вплив здебільшого географічна та культурна близькість двох країн, великий вибір пропозицій роботи, більші зарплати та вигідне співвідношення злотого до гривні. За підрахунками польських експертів, в Україні в сільському господарстві за місяць можна заробити близько 800 злотих. Такі гроші українець збираючи полуницю в Польщі може отримати вже за 53 години роботи, або ж трохи більше ніж за тиждень.
Окрім того, працівники з України, що працюють у Польщі часто забезпечені безкоштовним житлом, харчуванням і доїздом до роботи