Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

 

З усіх пунктів пропуску між Україною та ЄС найбільші черги на Краківець – Корчова


Найвищий показник за тривалістю перетину держкордону автомобілем отримав пункт пропуску (ПП) на кордоні з Польщею Краковець-Корчова і становив у середньому 5 годин, свідчать дані опитування громадської організації “Європа без бар’єрів”. Згідно з оприлюдненими даними опитування, також тривалий час очікування на ПП під час перетину кордону автомобілем респонденти відзначили на ПП Шегині-Медика (в середньому 4,5 год.), Устилуг-Зосін (4 год.), Рава Руська-Гребенне (4 год.), Угринів-Долгобичів (3 год.).
“У трьох пунктах пропуску на кордоні з Польщею: Смільниця-Кросценко, Ягодин-Дорогуськ, Грушів-Будомєж перетин кордону був менш завантажений. І наші респонденти в середньому перетнули кордон за дві години”, – сказала аналітик ГО “Європа без бар’єрів” Катерина Кульчицька. За її словами, тривалість перетину кордону залежить від таких чинників, як завантаженість, наявність окремих смуг для автобусів, обладнаного пішохідного переходу, якості дорожнього покриття, процедури контролю. Опитування проводила громадська організація “Європа без бар’єрів” на 18 пунктах пропуску на кордонах між Україною і Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією в квітні-травні 2018 року. В рамках дослідження було проведено 2220 інтерв’ю, з них 1386 – з громадянами України. У свою чергу заступник начальника Управління прикордонного контролю – начальник відділу організації прикордонного контролю Державної прикордонної служби України Костянтин Логвінов зазначив, що в середньому процедура оформлення Держприкордонслужбою однієї особи триває до 20 секунд.
“Якщо брати в комплексі процедуру оформлення, то тут багато чинників, і прикордонних, і митних. Ми, звісно, вдосконалюємо наші технологічні процеси”, – сказав він. К.Логвінов додав, що спільно з колегами з Державної фіскальної служби України Державна прикордонна служба працює над тим, щоб об’єднати бази даних. “Наскільки мені відомо, на сьогодні вже об’єднано бази в усіх міжнародних, міждержавних пунктах пропуску”, – пояснив він. Представник Держприкордонслужби розповів, що час очікування також скоротить упровадження спільного контролю.
“На польському кордоні вже чотири ПП (перебувають під спільним контролем – ІФ), на підході Нижанковичі-Мальговичі… Зі словацькими та угорськими колегами напрацьовано відповідні проекти міжнародних угод, з румунськими колегами – на початковій стадії”, – поінформував він.