Русский   English
RSS

 

Тетяна Підпалко, начальник управління економіки виконкому Криворізької міської ради


 
 
 
Подписка на рассылку:

 

Найбільше українці хочуть їхати на заробітки до Німеччини та Польщі


Переважна кількість українців хотіла би при можливості поїхати на заробітки до Німеччини та Польщі. Такі результати дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.
Як зазначається, розмірковуючи про те, в яку країну варто було б поїхати на заробітки (за умови отримання однакової зарплати) – 13,6% респондентів відповіли, що до Німеччини, а 13,1% – до Польщі. При цьому лише 4,9% опитаних зупинили свій вибір на Росії. У топі найбільш привабливих держав-роботодавців Росія поступається Чехії, Італії, США, Канаді та суттєво програє Польщі та Німеччині.
Окрім того, у переліку країн, де гіпотетичні заробітчани побоюються проявів ворожості щодо українців, Росія впевнено лідирує (34,4%). Польща відстає за цим показником від Росії на 27,2%. Загалом трохи більше чверті українців, які виїжджають за кордон (26,1%) хочуть пережити там важкі часи, 15,4% – хотіли б їздити на сезонні роботи в інші країни, 9,3% – хотіли б отримати нові знання та досвід і після цього повернутися в Україну. Назавжди готові виїхати з України тільки 14% респондентів. Дослідження проводилося з 21 листопада по 15 грудня 2017 року. Польовий етап тривав з 1 по 14 грудня.
Опитування проводилося у 110 населених пунктах в усіх областях України, крім Автономної Республіки Крим. У Донецькій та Луганській областях опитування проводилося тільки на територіях, підконтрольних Україні. У результаті польового етапу було зібрано 2039 анкет.