Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

 

Консул України: Деяким польським роботодавцям бракує звичайної людської порядності


Деяким польським роботодавцям бракує звичайної людської порядності — зазначив у розмові з інформаційним агентством РАР почесний консул України в Познані Вітольд Горовський. У розмові з журналістом консул у такий спосіб прокоментував випадки з громадянами України, що мали місце останнім часом у Великопольському воєводстві.
Діма Шутак, молодий хлопець з України, став жертвою нещасного випадку два роки тому. Машина, котру він обслуговував, розчавила йому праву долонь і протягом 15 хвилин буквально “варила її” у високій температурі — його криків про допомогу ніхто не чув.
У грудні минулого року серйозно постраждала 29 річна Олена Романенко. Під час роботи в пральні містечка Luboniu, що поблизу Познані, машина при якій вона працювала, в певний момент втягнула її руку. Тільки через 40 хвилин руку вдалося вивільнити, але лікарі вже були не в стані її врятувати, були змушені ампутувати руку. Після того, як справа набула розголосу, на вимогу генерального прокурора Збігнева Зьобри, слідство потрапило під нагляд прокуратури.
На початку січня цього року, Оксана — нелегально працевлаштована в одній із фірм в околицях Srody Wielkopolskiej, зазнала удару інсульту. Роботодавець вивіз її за межі підприємства, залишив на лавці й викликав поліцію до нібито нетверезої особи. Після втручання почесного консула України в Познані Вітольда Горовського, справою займається поліція, прокуратура та Державна інспекція праці.
“Кожна з тих трьох історій є інша. Та все ж їх об’єднує той факт, що вони набули розголосу та стосувалися громадян України – і мабуть, якби на їхньому місці були б поляки, то справи розв’язувалися б теж інакше. Крім того, об’єднує ці всі справи ставлення власників підприємств до своїх працівників, до людей і до того, як загалом трактується підприємництво в Польщі” – наголосив у розмові з РАР почесний консул України в Познані Вітольд Горовський.
“У тих випадках очевидно простежується те, як жадібність бере гору над відповідальністю за людей і за працівників. І певно треба чітко зазначити — забракло їм тої звиклої людської порядності” – додав консул.
Принагідно консул нагадав, що згідно з останніми даними, у Польщі проживає близько 1,5 млн громадян України. З них, у Великопольщі знаходиться близько 150 тисяч осіб — а в самому познанському повіті — коло 50 — 60 тисяч.
Водночас, Вітольд Горовський підкреслив, що попри останні гучні та трагічні випадки з громадянами України видно, що польські роботодавці починають підходити до справи залучення до роботи мігрантів більш відповідально.
"Так польські фірми щораз частіше звертаються до перекладачів із проханням перекласти основи безпеки праці (ВНР) і посадові інструкції. Та все ж треба усвідомлювати, що мігрант не завжди в стані все зрозуміти. Часом просто киває головою, але водночас може не розуміти що до нього говорять, або що від нього вимагають. То нормальне явище і потрібно це розуміти” – додав консул.
Вітольд Горовський наголосив що той факт, що випадки мали місце у Великопольському воєводстві не можуть свідчити про те, що регіон загалом є неприязним до українців. Однак, водночас він повідомив вкрай цікаву статистику. За даними консула, на 1,5 млн громадян України в Польщі аж 15 відсотків зізналося в ході опитувань, що в щоденному житті стикаються з випадками порушення прав людини.
“Більшості з тих справ ніхто і ніколи не розголошує. Дехто твердить, що це завищена статистика. Та навіть якщо йшлося б тільки про 1 відсоток — то стосовно до 1,5 млн українців — це є забагато випадків порушення основних прав” – наголосив почесний консул України в Познані.