Русский   English
RSS

 

Наталі Гур'ева, регіональний директор
у державах Східної Європи
Forte Village & Castel Monastero

Наталія Хватова,
директор туристичної компанії «Караван»


 
 
 
Подписка на рассылку:

 

Доля пішохідного переходу Мальховіце-Нижанковичі досі в руках українських дипломатів


 
Ще цього року має бути оголошений конкурс на будівництво прикордонного пункту пропуску Мальховіце-Нижанковичі. Як нагадує radio.rzeszow.pl іще у 2016 році було опрацьована програма  функціонального використання переходу з урахуванням пішого руху, яка була схвалена й українською стороною. Та є одне але, оскільки в дипломатичній ноті з української сторони не йдеться про пішохідний рух, минулого року підкарпатський воєвода оголосив конкурс на проектування дороги Мальховіце-Нижанковичі без врахування такого руху, водночас іще існує можливість передбачити його (пішохідний рух) протягом трьох років у межах додаткових робіт.
Нагадаємо, що від України очікувалося, щоб дали згоду на зміну ноти, з чим вони не були спроможні впоратись від 2013 року. Зміна мала полягати в наступному: потрібно було дописати чотири слова: “та пішоходів і велосипедистів”.
Тему вкотре на своїй сторінці у Фейсбук підняв активіст і журналіст Якуб Логінов, який понад 12 років займався темою розбудови україно-польського кордону та стосунків обох країн. За його даними польська сторона хотіла побудувати пункт перетину повністю за свої кошти і мали їх записані в бюджеті. Потрібна була лише згода України. На ситуацію нещодавно відреагувала зверненням народний депутат і співголова групи міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща Оксана Юринець.
Однак чи почують ці голоси в дипломатичних коридорах покаже час. А його ще трохи залишилося. Прогнозований період реалізації інвестицій то 2018-2021 роки. Хоча звісно до останнього момент затягувати не варто. Прикордонний пункт перетину має обслуговувати рух громадян і перевезення вантажів автомобілями до 3,5 тонн.