Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

 

Ставку Гітлера «Вовче лігво» у Польщі реконструюють та перетворять на музей


Одну з будівель колишньої ставки Адольфа Гітлера "Вовче лігво" ("Wolfsschanze"), руїни якої розташовані на території сучасної Польщі, планують реставрувати вже цього року.
Як повідомляє DW, йдеться про барак, де Гітлер проводив наради з найвищим керівництвом нацистської Німеччини, і де на нього у 1944 році було скоєно невдалий замах. До сьогодні зберігся лише фундамент будівлі. Тоді полковник Клаус Шенк фон Штауффенберґ заніс у будівлю вибухівку і сховав її під столом з картами. Потужний вибух практично зруйнував будівлю, чотири особи загинули, чимало людей дістали поранення. Але Гітлер пережив замах, діставши лише контузію. Тепер історики хочуть реконструювати зал для нарад, де стався вибух.
"Цьогорічний пріоритет - відновлення зали для нарад, в якій Штауффенберґ здійснив невдалий замах на Гітлера",  - розповідає у розмові з журналістами речник меморіального комплексу "Wolfsschanze" Себастьян Трапік (Sebastian Trapik).
Окрім цього, планується й театральний перформанс, що розповідатиме про перебіг подій. Протягом багатьох років у “Вовчому лігві” діяв розважальний комплекс з тиром та площадкою для гри в пейнтбол, що давно засуджувалось істориками. У 2017 році орендатор об'єкта змінився й розпочав капітальну реконструкцію "Вовчого лігва". Тепер там планується створити музей та меморіал. Ставка “Вовче лігво” розміщена у Східній Прусії, яка після Другої світової війни відійшла до Польщі. Після нападу Німеччини на СРСР ставка фактично перетворилась на фактичний центр управління гітлерівською Німеччиною та її військами. Нацистський диктатор провів там 850 днів. Істрики стверджують, що у ставці ухвалювались найстрашніші рішення. Зокрема — щодо холокосту та жорстокого придушення Варшавського повстання 1944 року. Комлекс складався з 50 бункерів та 70 барачних будівель, двох аеродромів, залізничної станції, мав зенітні батареї та налічував близько двох тисяч осіб. Раніше Федеральне бюро розслідувань (ФБР) США розсекретило документи, в яких розглядалася версія про втечу Адольфа Гітлера у Аргентину в 1945 році.