Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Новини

Платний дозвіл на в'їзд до ЄС для громадян України перенесено на 2022 рік

Введення обов'язкового отримання платного дозволу на в'їзд до Європейського Союзу для громадян України, яке було заплановане на 1 січня 2021 року, перенесли на 2022 рік.

Система буде застосовуватися до громадян третіх країн, які користуються безвізовим режимом з ЄС. 

Дозвіл буде дійсно протягом 3 років або до закінчення терміну закордонного паспорта на поїздки до 90 днів.
На цей час за звернення встановлена плата в розмірі 7 євро для заявників у віці від 18 до 70 років, для інших — безкоштовно.

У НОВОМУ АЕРОПОРТІ СТАМБУЛА СТВОРИЛИ ЦЕНТР ТЕСТУВАННЯ НА COVID-19

У рамках заходів у боротьбі з пандемією Covid-19, у Новому аеропорті Стамбула (IGA) відкрили лабораторії з тестування на коронавірус. Тут пасажири, що прибувають з-за кордону і виїжджають в інші країни, зможуть пройти тестування на Covid-19. У випадку виявлення у пасажира під час температурного контролю температури, що перевищує 37,8°, або інших симптомів захворювання, тест буде проведено безкоштовно. Інші пасажири  зможуть пройти тест за власним бажанням, у такому випадку вартість тесту складе 110 турецьких лір (близько 15 євро). Взяті у пасажира зразки будуть оброблені в лабораторіях на території терміналу аеропорту, результат тесту буде відомий протягом 2-х годин. Результати тесту будуть надаватися турецькою або англійською мовами шляхом відправки на електронну пошту або надання в роздрукованому вигляді.
Центр тестування відвідав Міністр культури і туризму Туреччини Мехмет Нурі Ерсой, який ознайомився із заходами щодо запобігання поширення Covid-19.
Директор Центру оперативного управління Нового аеропорту Стамбула Фатіх Мере в своєму виступі перед представниками преси розповів, що спільно з Міністерством охорони здоров'я та Міністерством культури і туризму Туреччини в Новому аеропорті Стамбула в терміналі міжнародних рейсів був створений центр тестування на Covid-19. Загальна площа центру становить 5 тисяч квадратних метрів. Це дозволило розмістити точки тестування в двох різних локаціях терміналу. Завдяки цьому в день пройти тестування може 40 тисяч пасажирів.
Також пан Мере зазначив: «У нашому центрі є 50 кабінок для відбору мазків з горла і носа. Пропускна спроможність центру – 2 000 тисячі пасажирів на годину. За 24 години можна зробити 38-40 тисяч тестів. Всі зібрані матеріали не будуть відправлятися в інші медичні установи, а будуть оброблятися на місці».
Крім цього пан Фатіх Мере заявив: «Ми хочемо надати пасажирам можливість в короткі терміни пройти тест і спокійно продовжити подорож. До запуску авіасполучення ми протестували 520 наших співробітників. Всі результати виявилися негативними».
Окрім Нового аеропорту Стамбула, подібні центри тестування також діють в інших аеропортах Туреччини, особливо на популярних туристичних напрямках (Анталья, Даламан, Ізмір тощо).
Турецька сторона докладає максимальних зусиль для забезпечення безпечного відпочинку гостей країни.
Джерело: Офіс з питань культури та інформації Посольства Туреччини в Україні 

На Рівненщині туристам запропонують археологічні експедиції і театралізовані екскурсії

Взяти участь у театралізованих екскурсіях, археологічних експедиціях невдовзі зможуть туристи у селі на Рівненщині. Про це повідомляє пресслужба облдержадміністрації.
«Театралізовані екскурсії, археологічні експедиції виставки історичних та художніх експонатів проводитимуть на території Хотинського городища у Рівненському районі. Таким чином тут реалізовуватимуть проєкт «Створення туристично-культурного центру в селі Хотин Шпанівської громади в межах зеленого шляху «Медове коло», – йдеться у повідомленні.
За словами проєктного менеджера Шпанівської ОТГ Євгенія Сульжука, також ініціатива передбачає облаштування в місцевому клубі культурного простору. Для цього відремонтують частину приміщення, закуплять необхідні меблі та обладнання.
У такому просторі проводитимуться виставки, майстер-класи, інші заходи для мешканців та гостей громади. Тут же надаватимуть послуги для мандрівників, зокрема інформуватимуть про привабливі локації та атракції.
Також організують понад 10 експедицій для збору та систематизації інформації про туристичні цікавинки території. Це будуть не лише знані об’єкти Рівненщини, а й маловідомі. Буде створено 4 локальні маршрути: у Деражненській, Шпанівській, Березнівській та Соснівській громадах.
Все стане можливим завдяки гранту, який виборола місцева громада, подавши проєкт на щорічний конкурс. У його межах територіальні громади отримують співфінансування з обласного бюджету на втілення власних ініціатив. Так, від області громада одержить 150 тисяч грн, водночас власний внесок складе 314 тисяч грн.
Цьогоріч у межах конкурсу на Рівненщині територіальні громади реалізують 25 проєктів. На це з обласної скарбниці виділено 2,9 млн грн.
Проєкт «Медове коло», над реалізацією якого триває робота у Рівненській області, передбачає мережу маршрутів, яскраві події та унікальні туристичні пропозиції.
Зелений шлях «Медове коло» – це туристична локація, що об’єднує територію Рівненського, Костопільського, Березнівського, Корецького та Гощанського районів. Мета його створення – стимулювання розвитку підприємництва до туристичного діяльності, комплексний розвиток території.
У такий спосіб кожен із жителів найменшого населеного пункту території «Медового кола» зможе запропонувати унікальну послугу для туристів – сувенірну продукцію, екопродукти, екскурсійні, побутові послуги, прокат тощо – та долучитися до розвитку громади.

Названо найбезпечніші пляжі Європи для відпочинку під час пандемії

Портал European Best Destinations опублікував топ найбезпечніших на тлі пандемії коронавірусу місць для пляжного відпочинку влітку 2020-го. Про це повідомляється на europeanbestdestinations.com
«Ці пляжі, деякі з яких завдовжки понад 100 км, ідеально підходять для безпечного відпочинку: навіть у розпал сезону дистанціювання на них не буде проблемою», – йдеться в повідомленні.
Так, на першому місці опинився пляж Превези в Греції, за яким ідуть Компорта в Португалії і Гельська коса в Польщі.
Далі в списку – пляж острова Порту-Санту в Португалії, Халікунас на острові Корфу в Греції, Айн-Туффіха на Мальті, Мейя-Прайя в португальському регіоні Алгарве, Юрмальский пляж в Латвії, Ніда в Литві та Бінц на німецькому острові Рюген.
Під час складання рейтингу експерти враховували низку критеріїв, як-от низький рівень поширення COVID-19, розмір пляжу й кількість квадратних метрів на одну людину.
Крім того, до уваги бралися кількість і доступність приватних вілл, туристичних апартаментів, невеликих і середніх готелів, які зобов'язуються дбати про здоров'я мандрівників, чистячи та дезинфікуючи приміщення після кожного перебування, а також поважають правила соціального дистанціювання.
Важливим критерієм стало й те, що пляжі розташовані неподалік від лікарень, які не перевантажені пацієнтами і мають більше ліжко-місць, ніж в середньому по Європі.

Болгарія відкрилася для туристів із 29 країн

Болгарія з 1 червня відкрила кордони для громадян 29 країн, які бажають відпочити в країні. Про це повідомляє болгарський портал Vesti із посилання на Міністерство туризму Болгарії. 
"Із 1 червня Болгарія прийматиме туристів з 29 держав у зв’язку з початком літнього туристичного сезону 2020 року", – йдеться в повідомленні.
Зокрема, на територію республіки з метою туризму без 14-денного карантину через усі прикордонні переходи можуть в'їхати туристи з Австрії, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Греції, Данії, Румунії, Естонії, Словаччини, Словенії, Угорщини, Фінляндії, Кіпру, Франції, Латвії, Хорватії, Литви, Чехії, Люксембургу, Ісландії, Норвегії, Ліхтенштейну, Швейцарії, Сан-Марино, Андорри, Монако, Ватикану, Сербії та Північної Македонії.
Зазначається, що список оновлюватиметься та доповнюватиметься залежно від розвитку епідемічної ситуації та рішень уряду.

В Італії відкривають головні туристичні атракції

Італія після тримісячного карантину, спричиненого пандемією коронавірусу, знову відкриває більшість своїх відомих культурно-історичних пам’яток. Про це повідомляє Тhe Local.
«Більшість найвідоміших культурних пам’яток Італії стали знову відкриватися для відвідувачів через понад три місяці карантинних обмежувальних заходів», – йдеться в повідомленні.
Втім, це відбувається із заходами безпеки, включно з перевіркою температури й обов'язковими  захисними масками. Всі пам'ятки або вимагають, або рекомендують онлайн-бронювання заздалегідь, кількість відвідувачів обмежена.
Також слід зауважити, що оскільки до 3 червня пересування, як і раніше, суворо обмежене, то поки пам'ятки будуть доступні лише для місцевих жителів.
Так, зокрема, з понеділка, 1 червня, римський Колізей і музеї Ватикану знову відкриті для публіки, також відкривається головна виставка, присвячена 500-річчю від дня смерті художника епохи Відродження Рафаеля. Галерея Уффіці у Флоренції відчинить свої двері 3 червня, а Галерея Академії, де розташована статуя Давида, – 2 червня.
А деякі з найвідоміших історичних місць країни відкрилися для відвідувачів ще раніше. Пізанська вежа – 27 травня, Палаццо Пітті у Флоренції – 28 травня, а археологічний парк Помпеї функціонує вже цілий тиждень.

Українські туристи зможуть потрапити до Туреччини з 1 липня

Туреччина з 1 липня відкриє кордони для іноземних туристів та відновить регулярні пасажирські перевезення з Україною.
Про це йшлося під час телефонної розмови міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з главою МЗС Турецької Республіки Мевлютом Чавушоглу, повідомляє пресслужба відомства. 
"Очільник МЗС Туреччини поінформував про рішення турецької сторони відкрити свої кордони для іноземних туристів та відновити регулярні пасажирські перевезення з Україною з 1 липня поточного року. Він також запевнив, що його країна створить усі необхідні умови для безпечного відпочинку українських громадян влітку", – йдеться у повідомленні.  
Зазначається, що сторони окреслили пріоритети розвитку стратегічного партнерства між Україною та Туреччиною на найближчу перспективу, визначили ключові двосторонні заходи високого рівня, що планується провести після покращення епідеміологічної ситуації, викликаної захворюваністю на COVID-19.
Глави зовнішньополітичних відомств України і Туреччини домовилися, що наступне засідання Спільної групи стратегічного планування на рівні міністрів закордонних справ України та Туреччини відбудеться у місті Анталья.
Міністри також обговорили питання взаємодії у межах міжнародних організацій, зокрема Ради Європи.

Які країни готові відновити авіасполучення

По всьому світу спалах пандемії, тому багато країн ввели карантин і обмежили міжнародне авіасполучення. У тому числі і Україна. Хоча деякі держави і зовсім не забороняли авіаперельоти, а інша частина – повністю відкриє кордони вже з червня.

Після 15 червня український уряд буде розглядати можливість відновлення міжнародного авіасполучення.
Як передає національний провайдер обслуговування повітряного руху “Украерорух”, Міністерство закордонних справ промоніторити заяви всіх держав і визначила, які країни і коли відновлять регулярне авіасполучення.
Наприклад, в Білорусь, Корею, Великобританію, Мексику, Іран, Німеччину, Ірландію, Нідерланди, Катар і Чехію іноземці можуть спокійно прилітати. Ці держави не вводили заборону на міжнародне авіасполучення. Правда, в Празі аеропорт закритий.
В іншому випадку іноземці можуть прилетіти в Данію, Іспанію, Італію, Японію, Канаду, США та інші країни, але при цьому дотримуватись певних правил по прибуттю на територію. Через коронавируса ці держави ввелиобмеження для приїжджих.
Як варіант, це дозвіл летіти громадянам з видом на проживання, або туристи повинні відправитися на двох тижневий карантин по приїзду, або забороняється приїжджати людям, які останнім часом були в певних країнах зі спалахом епідемії, називати мета подорожі, є обмежена кількість аеропортів або рейсів і так далі.
Які країни відновлять авіасполучення
  • З 28 травня — Румунія і Словаччина.
  • З 31 травня — Австрія, Азербайджан і Греція.
  • Початок червня, без конкретної дати — Туреччина.
  • З 7 червня — Естонія.
  • З 15 червня —— Болгарія, Індонезія, Ісландія, Кіпр, Коста-Ріка, Люксембург, Македонія, Португалія, Єгипет і Ізраїль.
  • З 30 червня — Куба, Таїланд та Молдова.
  • З 1 липня — Грузія і Домініканська Республіка.
Середина липня — Вірменія.
Інші держави ще не оголосили офіційну інформацію про відновлення міжнародного авіасполучення.

«Укрзалізниця» почала продаж квитків

«Укрзалізниця » з 1 червня 2020 року почне продавати залізничні квитки за 90 днів до дати відправлення. Про це повідомив міністр інфраструктури України Владислав Криклій в фейсбуці.
«За нашою ініціативою, з 1 червня можна купити квитки відразу за 90 днів до дати відправлення, а не за 45-60, як було раніше. Так Укрзалізниця зможе більш гнучко реагувати на попит і завчасно призначати поїзда на більш популярні дати та напрямки, а для пасажирів це додаткова зручність і можливість більш ефективно планувати свої поїздки», – написав міністр. Дату відкриття рейсів визначають обласні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
«Норми безпеки залишаються в пріоритеті. Це масковий режим, температурний скринінг працівників і пасажирів, дезінфекція вагонів до і після кожного рейсу», – нагадав Владислав Криклій.
Станом на ранок 2 8 травня «Укрзалізниця» відкрила продаж квитків на 14 поїздів: 5 швидкісних поїздів Інтерсіті + та 9 нічних поїздів, які почнуть курсування з 1 червня 2020 року.

В Єврокомісії хочуть якомога швидше скасувати обмеження на подорожі

Єврокомісія розглянула вплив COVID-19 на європейську туристичну галузь і погодилися з необхідністю скасувати обмеження на подорожі через внутрішні та зовнішні кордони ЄС для відновлення діяльності туроператорів і споріднених підприємств. Про це під час віртуальної пресконференції розповіла віцепрезидент Європейської комісії з питань цінностей та прозорості Вера Юров.
«Для сприяння відновленню туристичної галузі Колегія погодилася, що обмеження на подорожі мають бути скасовані так швидко, як це можливо, з уникненням будь-якої дискримінації за ознакою громадянства та з урахуванням розвитку епідеміологічної ситуації. Такий же підхід необхідний для зняття обмежень на внутрішніх кордонах. Необхідною також є оцінка ситуації для скасування обмежень на зовнішніх кордонах з урахуванням епідеміологічної ситуації у третіх країнах», – зазначила Юрова.
Вона наголосила, що будуть спеціальні заходи у сфері здоров’я і безпеки стосовно туристів, робітників та інших осіб, які перетинатимуть кордони і користуватимуться різними видами транспорту.
Така організаційна робота має бути проведена якомога швидше, щоб дозволити учасникам туристичного ринку, малим і середнім підприємствам підготуватися до того, коли обмеження на подорожі та на кордонах ЄС будуть поступово скасовуватися.
«Туризм створює понад 27 мільйонів прямих та споріднених робочих місць. За оцінкою Єврокомісії, туристична система ЄС може втратити 50% обігу 2020 року. Деякі регіони Європи зазнають більшої шкоди, ніж інші, особливо важка ситуація на півдні Європи», – зауважила Юрова.
За її словами, Єврокомісія взяла до уваги три головні виклики, з якими туристична галузь стикається в умовах пандемії. Серед них – проблема ліквідності туристичних підприємств, невпевненість споживачів туристичних послуг, а також соціальні наслідки вимушених обмежувальних заходів. Для подолання кожного з них Єврокомісія запропонує короткострокові та довготривалі скоординовані заходи, ефективність яких регулярно переглядатиметься членами Колегії.
Як один із засобів для збереження ліквідності туристичних підприємств Єврокомісія розглянула можливість видачі туристичних ваучерів тим клієнтам, які не змогли скористатися послугами туристичних операторів в умовах пандемії. Такі заходи можуть пом’якшити тиск на операторів туристичних послуг, але вони вживатимуться за умови привабливості таких туристичних ваучерів для споживачів і поваги до їхніх прав.
Як очікується, Єврокомісія сформує та представить пакет щодо підтримки та відновлення європейської туристичної галузі в умовах кризи COVID-19 уже в середині травня.

У Бердянську вже планують, як відкриють туристичний сезон

Приморське місто Бердянськ, що в Запорізькій області, підготувало програму відкриття літнього туристичного сезону. Як повідомили в секторі реклами курорту і туризму Бердянської міської ради, старт сезону запланований на 29 травня за умови скасування карантинних заходів. 
"Сьогодні було ухвалено рішення затвердити план заходів щодо відкриття літнього сезону, якщо в травні закінчується карантин і дозволять проводити масові заходи. Тоді, з 29-31 травня відбудеться відкриття сезону в Бердянську", – зазначили в міськраді.
У разі, якщо масові заходи будуть дозволені, в межах відкриття туристичного сезону хочуть провести відразу два фестивалі: Всеукраїнський фестиваль дитячої творчості "Топ-Топ" і фестиваль юнацтва та молоді Приазов’я "Розумні діти". Крім того, на Приморській площі планують організувати великий концерт.
Зазначається, що в травні план заходів буде переглянутий і, ймовірно, доповнений, в залежності від епідеміологічної ситуації в Україні.
Як відомо, з 12 березня уряд запровадив в Україні карантин з метою протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19. Було закрито заклади торгівлі, крім продуктових магазинів, аптек, автозаправок і банків. Зупинено роботу метрополітенів у Києві, Харкові та Дніпрі, рух наземного транспорту в містах, припинено міжміське й міжобласне автомобільне, залізничне та авіасполучення.
Наразі карантин в Україні продовжено до 11 травня 2020 року.
Станом на 9:00 29 квітня в Україні 9 866 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, із них 250 летальних, 1 103 пацієнти одужали. За добу зафіксовано 456 нових випадків.

Закарпаття чекає зростання туристичного потоку в листопаді – експерт

На Закарпатті переконані, що після скасування карантину потік туристів відновлюватиметься поступово, а зросте – не раніше листопада 2020 року. Про це заявив експерт із туризму, президент Регіональної туристичної організації Закарпаття Федір Шандор у сюжеті "Суспільне Закарпаття". 
"Ми очікуємо головні маси туристів, які матимуть з собою фінанси, не раніше листопада, починаючи з винних фестивалів типу "Божоле", "Червене вино". Підрахунок нульовий почнемо лише в лютому 2021 року. Не раніше", – сказав Шандор.
За його словами, до впровадження карантину Ужгород щодня відвідували 2-3 тисячі туристів. У суперсезони – новорічно-різдвяний і період цвітіння сакур – в день могли приїхати різними видами транспорту до 50 тисяч.
Зараз же, поінформував голова асоціації фахівців туристичного супроводу Закарпаття Олександр Шершун, частину екскурсій, які закарпатські гіди запланували на весну, перенесли на літо. Екскурсії, які стосувалися цвітіння сакур, скасували повністю.
"Переносити саме ці тури, саме ці екскурсії (пов’язані із цвітінням сакур – ред.) досить важко – хіба що на наступний рік, а так довго чекати ніхто не готовий. Травневий сезон мав бути дуже жвавий. Судячи з завантаженості готелів, екскурсоводів, попит був шалений. На травневі свята знайти вільний готель і вільного екскурсовода, вільний транспорт було дуже важко. Однак це все перекреслив карантин", – сказав Шершун.
В ОДА зазначають, що через карантин без прибутку залишилися всі підприємці, які надавали послуги туристам: туроператори, екскурсоводи, власники готелів, санаторних комплексів. Збитків зазнали й інші галузі, пов’язані з туризмом. Так, за словами начальниці управління туризму закарпатської ОДА Любові Когуч, йдеться про тих, хто надає супутні послуги: харчування, сувенірна продукція, б’юті-індустрія, видавнича діяльність (промоція, маркетингові компанії), крафтові виробники й сільськогосподарська продукція – немає такого попиту, який був за наявності туристів.
Як відомо, з 12 березня уряд запровадив в Україні карантин з метою протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19. Зокрема, було закрито заклади торгівлі, крім продуктових магазинів, аптек, автозаправок і банків. Зупинено роботу метрополітенів у Києві, Харкові та Дніпрі, рух наземного транспорту в містах, припинено міжміське й міжобласне автомобільне, залізничне та авіасполучення.
Наразі карантин в Україні продовжено до 11 травня 2020 року.

В Анталії російські туристи спробували влаштувати протест під консульством

Туристи з РФ, які через заборону на авіасполучення не можуть повернутися додому, намагалися протестувати під консульством РФ в Анталії. Але їм завадила охорона та поліція. Про це повідомляє CNN Turk. 
"Російські туристи, які вимушено залишаються в Анталії, хотіли влаштувати протест о 10 ранку біля будівлі консульства", - повідомляє телеканал.
Групі з близько 10 людей не дала влаштувати протест охорона, посилена поліцію. Пізніше двох представників з групи прийняли в консульстві.
Спілкуючись із пресою після зустрічі, туристи повідомили, що в Анталії очікують на повернення до РФ близько 400 росіян. Вони не можуть цього зробити літаком, бо авіасполучення припинене, автотранспортом, оскільки кордон, зокрема з Грузією, закритий.
"Ми хочемо повернутися до нашої країни літаком. Консульство нам не допомагає", - цитує телеканал одну з туристок.
Туристи також скаржаться, що консульство не надає їм інформації. Крім того, через тривале перебування в Туреччині вони мають фінансові труднощі.

Італійські музеї відкриють у травні, але іноземні туристи їх побачать 2021 року

Влада Італії планує наступного місяця відновити роботу музеїв і головних визначних пам'яток країни, закриті через спалах коронавірусу COVID-19. Водночас міжнародного туризму в країні цьогоріч не буде. Про це в інтерв'ю La Repubblica заявив міністр культури і туризму Італії Даріо Франческіні. 
"У травні, не з 4 (числа – ред.), а трохи пізніше (будуть відкриті – ред.) ті музеї і археологічні пам'ятники, які зможуть відповідати вимогам безпеки", – зауважив Франческіні.
Серед тих пам'яток, які, найімовірніше, отримають можливість відновити роботу, міністр назвав Колізей і Помпеї.
З найбільшими труднощами в питанні відкриття зіткнуться театри, кінозали та інші установи культури з обмеженим простором.
"Але ми запевняємо, що жоден театр, кінотеатр, артист не буде забутий. Ми виділяємо спеціальні фонди для їхньої підтримки", – зазначив Франческіні.
За його словами, уряд Італії готовий підтримувати внутрішній туризм і сім'ї з низькими доходами. Їм, як повідомив Франческіні, будуть надаватися субсидії (до 500 євро на сім'ю) на літній відпочинок всередині країни.
Водночас говорити про в'їзд в Італію туристів з інших країн поки передчасно, заявив він.
"Буде залежати (відкриття кордонів – ред.) від епідеміологічної ситуації та політики кожної окремої держави. Міжнародного туризму цьогоріч не буде", – вважає міністр.
Нагадаємо, всі італійські музеї, архітектурні пам'ятки, виставки, заклади культури і дозвілля були закрито 8 березня через поширення коронавірусу COVID-19. Запроваджений владою країни карантинний режим закінчується 3 травня, про його продовження поки не повідомлялося.
Як відомо, Італія – друга у світі країна за кількістю летальних випадків від коронавірусу: станом на 26 квітня у країні від ускладнень, викликаних COVID-19, померло 26 384 особи. Загалом там було зафіксовано 195 351 випадок коронавірусу.

Португалія сподівається прийняти іноземних туристів цього літа, хоч і з обмеженнями

Португальський уряд сподівається, що країна зможе відкритися для іноземних туристів влітку цього року, проте, з дотриманням низки заходів безпеки через коронавірус. Про це повідомляє Politico з посиланням на міністра економіки Португалії Педро Сіза Вієйру. 
"У короткостроковій перспективі у нас діятимуть певні обмеження. Будуть обмеження на кількість відвідувачів у ресторанах. Можливо, готелі прийматимуть меншу кількість відвідувачів та матимуть ретельніше проводити дезінфекцію. Але діяльність має відновлюватися, тож ми співпрацюємо з готельно-ресторанним бізнесом, щоб розробити кращі заходи безпеки", - заявив португальський урядовець.
Він зазначив, що відновлення галузі туризму після пандемії "триватиме довго", тому що люди не відразу почнуть почуватися безпечно та їздити у подорожі.
Міністр висловив сподівання, що міжнародне авіасполучення між країнами ЄС почне поступово відновлюватися з середини травня. Також ведуться перемовини з Іспанією щодо відкриття наземного кордону.
Слід водночас зауважити, що туристична галузь для Португалії – життєво важлива, позаяк торік становила 14% ВВП цієї європейської країни.
Як повідомлялося, парламент Португалії ухвалив рішення продовжити в країні карантин через пандемію коронавірусу до 2 травня. Водночас прем'єр Антоніу Кошта висловив сподівання, що надзвичайний стан може бути скасований наступного місяця, щоб почати відновлення економіки.

Архив новостей за: 2021| 2020| 2019| 2018| 2017| 2016| 2015| 2014| 2013| 2012| 2011| 2010| 2009| 2008| 2006| 2005|