Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Незвичнийпрогулянковий маршрут відкрився нещодавно під час Літературного фестивалю, що проходить у рамках фестивалю „Форум видав-ців”. Екскурсія за мотивами детективів польського письменника Марека Краєвського переносить до Львова 30-х років минулого століття. Головний герой трьох романів про наше місто – комісар Едвард Попельський – розплутує клубки жахливих злочинів, сліди яких приводять до найпохмуріших закапелків столиці Галичини.

На сторінках творів польського колеги Бориса Акуніна цілком упізнавані вулиці, будинки, рес-торани, де відбуваються події. Адже, як виявив письменник у процесі підготовки детектива, стара частина міста із тих часів не надто змінилася. Тому багато місць можна побачити на власні очі. Щоб описи міста були переконливішими, Краєвський радився з істориками Ільком Лемком, Юрком Вин-ничуком, Петром Радковцем.
Остання книга з львівського циклу літератора отримала назву ”Числа Харона” і, окрім колориту 30-х років XXст. та досить точного опису старого Львова, мае й інші сюрпризи. Серед них - нетри-віальні математичні головоломки. Таким чином автор нагадуе, що місто свого часу було центром математичної науки.
Подібна екскурсія місцями романів письменника вже існуе у його рідному Вроцлаві. Львівська влада також вирішила віддячити йому за промоцію міста у романах, що перекладені десятьма мовами світу. Прогулянка проходила під час Форуму видавців, на якому літератор отримав нагороду Золотий герб міста Львова.

назад >>>