Русский   English
RSS

 


 
 
 
Подписка на рассылку:

Битву гетьмана Дорошенка біля Підгайців реконструюють


 
Святкове відзначення 350-річчя битви гетьмана Петра Дорошенка з військом Яна Собеського під Підгайцями проведуть на Тернопільщині 23 вересня.
«Хочемо привернути увагу туристів, зрештою, й місцевих жителів до події, яка відбулася в околицях Підгайців восени 1667 року під час польсько-козацько-татарської війни. Тоді коронний гетьман Речі Посполитої Ян Собеський зійшовся у жорстокій битві із козацькими загонами, внаслідок чого згодом було укладено Підгаєцьку угоду. Ключові моменти цієї битви покажемо під час реконструкції бою», - розповів кореспонденту агентства начальник обласного управління культури Григорій Шергей.
За його словами, у день 350-річчя битви гетьмана Петра Дорошенка з військом Яна Собеського під Підгайцями буде освячено відновлену могилу «козаків-дорошенківців», а також урочисто відкриють меморіальну таблицю «Підгаєцькі угоди».
Крім цього, за участю істориків Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка, краєзнавців та громадських діячів заплановано проведення наукової конференції з нагоди 350-річчя історичної битви.
Цього ж дня, 23 вересня у Підгайцях відбудеться й фестиваль національного колориту «Туристичний ярмарок», в рамках якого діятимуть польова кухня, виставки сільськогосподарської продукції та декоративно-прикладного мистецтва. Також гостей радо прийматиме містечко «Колорит національного села».