Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

 

До дня боротьби з онко


12.02.2012
З 12 по 19 лютого в «Київському Єрусалимі» (Великий актовий зал, вул. Овруцька, 7) працює виставка-аукціон малюнку дітей онкогематологічного відділенні при Обласній лікарні у м. Києві (вул. Багговутівська, 1).
Виставка приурочена до Всесвітнього дня боротьби з онкозахворюваннями, який відмічається щороку 14 лютого. Ця благодійна акція організовується стараннями благодійних організацій «Київський Єрусалим» та «Дар надії».
 
Програма заходів:
12 лютого, неділя
12.00 – відкриття виставки, виступ представників благодійних організацій «Київський Єрусалим» і волонтерського руху «Дар надії».
12.15 – виступ юнацького театру православного скаутського руху, загону ім. святителя Петра Могили.
12.45 – виступ лялькового театру творчої студії при «Київському Єрусалимі».
15 лютого, середа (Срітення Господнє)
13.00 – Прес-конференція та вручення грамот і орденів від імені благодійних організацій меценатам, котрі беруть участь у волонтерському русі допомоги онкохворим дітям.
19.00 – Благодійний концерт і фуршет (Великий актовий зал, вул. Овруцька,7), ціллю яких є збір коштів на допомогу в лікуванні онкохворих дітей при онкогематологічному відділені Обласної лікарні.
19 лютого, неділя
12.00 – Закриття виставки-аукціону.
Концерт: виступ учнів музичної школи ім. М. Лисенка (м. Київ), а також виступ молодих талантів.
 
Як уже повідомлялося раніше, з 12 по 19 лютого 2012 р. у Великій актовій залі при храмі на честь прп. Феодора Освяченого відбувається виставка-аукціон дитячого малюнку. Діти – автори цих малюнків – незвичайні. Усіх їх об’єднує величезне бажання жити. Адже всі вони – пацієнти відділення дитячої онкогематології Київського обласного онкологічного диспансеру.
Малюванням вони займаються під керівництвом спадкової художниці Каті Сапожкової, яка є арттерапевтом та артдиректором Міжнародного благодійного фонду (далі –МБФ) «Дар надії» (директор – Євген Рибаков). Ідея аукціону (задля допомоги онкологічно хворим дітям) виникла кілька років тому в меценатів-доброчинців, які тісно співпрацюють із МБФ «Дар надії», і завдяки спільним та злагодженим зусиллям волонтерів відбулося кілька таких виставок-аукціонів: у Молодому театрі, галереях «Грифон» та «Печерська».
Щороку такі виставки відбувалися саме у лютому і хронологічно прив’язувалися до Всесвітнього дня боротьби з онкозахворюваннями (4 лютого). Нинішня – особлива, адже проходитиме при Свято-Феодорівському храмі (Київському Єрусалимі), під патронатом одразу двох доброчинних організацій – МБФ «Дар надії» та «Київський Єрусалим».
Євген Рибаков розповів, що упродовж п’яти років існування, за участі волонтерів фонду, «завдяки зусиллям батьків хворих дітей, професіоналізму лікарів, а також – завдячуючи допомозі небайдужих людей, вдалося врятувати більш як сто життів». Багато хто з порятованих дітей успішно вступили до внз, а дехто навіть створив власні родини. Особливо керівник МБФ «Дар надії» підкреслив незвичайність їхніх постійних жертводавців, із якими у волонтерів склалися «дивні» стосунки:   «жертводавці самі пропонують форми активності, самі їх реалізовують, і самі звітують», адже «щиро переймаються долею хворих дітей і бажають врятувати якнайбільше дитячих життів».
Показово, що саме з таких ось дитячих малюнків і «народилася» доброчинність у відділенні дитячої онкогематології Київського обласного онкологічного диспансеру, адже першою (як волонтер) до відділення прийшла художниця Катя Сапожкова. Дізнавшись про нагальні потреби хворих діток, Катя одразу допомогла фінансово, а також як донор, а згодом розпочала працювати з дітьми і як художниця.
«Готуючись до занять, я думала, - згадує художниця, - що малювати ми будемо недовго, максимум годину, бо скільки можуть малювати діти, уражені недугою, після хіміотерапії, опромінювання та операцій? Але діти настільки скучили за таким, здавалось би, повсякденним (для звичайних, не хворих дітей) заняттям, що ми малюємо кілька годин поспіль. Мене зазвичай вистачає лише на 5-6 годин, а діти, здається, могли б малювати цілодобово» (докладніше про роботу художниці з пацієнтами лікарні можна прочитати на сайті фонду: http://darnadii.com.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=58&Itemid=99999999
На жаль, ми поки що не маємо можливості познайомити вас із малюнками дітей, що їх буде представлено на виставці, адже всі картини проходять підготовку до аукціону (оформлюються рамки, паспарту).
Проте, деякі інші малюнки хворих дітей представлені на сайті «Жити завтра» Української відкритої асоціації організацій, груп та осіб, що працюють з дітьми, які страждають на онкологічні захворювання
http://www.donor.org.ua/index.php?module=contest&act=list&c=1
Ідея аукціону (задля допомоги онкологічно хворим дітям) виникла кілька років тому в меценатів-доброчинців, які тісно співпрацюють із МБФ «Дар надії», і завдяки спільним та злагодженим зусиллям волонтерів відбулося кілька таких виставок-аукціонів: у Молодому театрі, галереях «Грифон» та «Печерська».
Щороку такі виставки відбувалися саме у лютому і хронологічно прив’язувалися до Всесвітнього дня боротьби з онкозахворюваннями (4 лютого). Нинішня – особлива, адже проходитиме при Свято-Феодорівському храмі (Київському Єрусалимі), під патронатом одразу двох доброчинних організацій – МБФ «Дар надії» та «Київський Єрусалим».
Проблеми дітей із відділення онкогематології давно знайомі настоятелю, священникам та парафіянам цього київського храму, адже щонеділі відбувається причащання хворих діток та їхніх батьків. Крім того, учні недільної школи, що діє при храмі, традиційно вітають своїх однолітків із днем св. Миколая, Різдвом, Воскресінням Христовим та іншими православними святами.
Насамкінець, коротко, про відкриття виставки-аукціону, що відбудеться 12 лютого о 12-00 у Великій актовій залі при Свято-Феодорівському храмі (вул. Овруцька, 7). У програмі: вступне слово настоятеля храму ієрея Петра, виступи представників доброчинних організацій і волонтерів, а також православних скаутів (загону імені Петра Могили), а також - прем’єра доброчинної лялькової вистави (вертепу), за участі аматорів-ентузіастів із кола парафіян Свято-Феодорівського храму та дітей недільної школи.
Шановні друзі, запрошуємо вас на це свято, під час якого ви не лише отримаєте естетичну насолоду, але і матимете безпосередню можливість допомогти дітям, що страждають на важку недугу, подарувати їм надію!