Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

 

Концерт іспанської групи «Cinco Siglos»


Кордоба, Світоч сефардійської культури
Концерт іспанської групи «Cinco Siglos»
11 листопада 2012 19:00
Національна філармонія України
 Київ. вул. Володимирський узвіз, 2

11 листопада о 19 годині Посольство Іспанії та Посольство Ізраїлю в Україні з задоволенням запрошують на виступ іспанської групи «Cinco Siglos» під назвою «Кордоба: Світоч сефардійської культури».
Сефард - це назва, яку давали євреям у Іспанії - країні, де культури та релігії перепліталися і залишали свій слід протягом століть. Сефарди, як називали євреїв, що проживали на Іберійському півострові, зробили великий внесок у культуру та архітектуру, приклади цього й досі можна побачити у таких містах, як Кордоба, місто, з якого походить група «Cinco Siglos» і в якому найкраще зберігся район іспанського єврейської культури, який були названо Спадком Людства ЮНЕСКО у 1994.
«Cinco Siglos» було створено у 1990, і до її складу входять п’ять музикантів: Антоніо Торральба (флейта), Габріель Арельяно (стародавні скрипки), Антоніо Саес (ударні інструменти), Хосе Ігнасіо Фернандес (струнні інструменти), Абдельазіз Самсаоуі (цитра). Вони об’єдналися з метою охопити історичний репертуар, особливо наголошуючи на тих інструментах, в яких культурне та народне збігаються.
Результатом їх праці, присвяченої вивченню та поширенню інструментальних репертуарів стародавньої музики, став випуск 11 дисків та різноманітних наукових публікацій.
Окрім цього група «Cinco Siglos» з успіхом бере участь у найпрестижніших фестивалях Європи у таких містах, як Ройомон, Шато де Ла-Рош-Гвіон, Париж, Болонья, Сеговія, Торречіара та Сараєво.

Програма концерту
1.   Посвячення Мойсея (Тетуан)
2.   Скалеріка ле ісо - Бідний злодій (Константинополь)
3.   Ця жалюгідна Ракель (Лараче)
4.   Алекхем Кехал (Сірія)
5.   Скажіть моєму коханню (Танжер)
6.   Морікос лос міс морікос (Мілас, Теркідаг, Салоніка)
7.   Ахот Кетана (Сірія)
8.   Нарікання Хімени (Танжер)
9.   Холодне джерело (Тетуан)
10. Роза розцвіла (Єрусалим)
11. Коли цар Німрод (Єрусалим)
12. Сумний був цар Давид (Смірна)
13. Кіріа Йефефійа (Ємен)