Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

 

Відреконструйована Жіжкова телевізійна вежа у Празі відчиняє новий ресторан та оглядовий майданчик


Міні-готель класу «люкс», три нових ресторани і панорамна обсерваторія з мультимедійною програмою чекають на гостей у щойно відреставрованій телебашті в Празі. Від серпня 2012 року найвища будівля чеської столиці знову відчинена для відвідувачів.

Ще до осені приватний інвестор планує на базі телевізійної вежі облаштувати пивний бар. А на весну наступного року заплановано відкриття парку із дитячим майданчиком, полем для міні-гольфу та амфітеатром. Реконструкція, що тривала цілий рік, обійшлася фірмі Tower Park Praha у 50 мільйонів доларів. Цими днями об’єкт здається в експлуатацію.
"На всіх поверхах було демонтовано кам’яну кладку, що тут була зайвою. Це дозволило забезпечити 360градусну панорамність огляду столиці», – прокоментував проведені роботи Роман Лайн представник компанії Tower Park Praha, що минулого року виграла тендер на довготривалу оренду телебашти.
Відвідувачі вежі найчастіше обирають панорамну обсерваторію на 8-му поверсі. Звідти з висоти 93 метри відкривається чудовий краєвид Праги та її околиць, якими можна милуватися із трьох відремонтованих оглядових майданчиків.
«Ми тут збираємося навчатися і водночас розважатися», – зазначив Лайн. Один із майданчиків заповнюють прозорі підвісні стільці, так звані bubble chair, в яких гості телевежі зможуть слухати звуки метрополії. «Звідти буде чути Влтаву, куранти, торохкотіння метро і решту характерних для столиці звуків. Усе це для того, щоб клієнт отримав абсолютно нові враження», – пояснив Лайн.
На тильному боці вежі відвідувачі зможуть побачити документальну хроніку її спорудження у період 1985-1992 рр. за проектом архітектора Вацлава Ауліцького та інженера-будівельника Їржі Козака. Після перепланування на вежі з’являться два нових ресторани та ланч-бар на місці колишньої кухні.
«Тут також будуть апартаменти класу «люкс», за якістю вони претендують на шість зірок, і будуть призначені для виняткових подій, наприклад, весіль», – розповів Лайн. Ці приміщення можна буде використовувати як для конференцій, так і для урочистих подій. Пан Лайн запевнює, що для весільної церемонії у них продумано все. Оренда таких люкс-апартаментів обійдеться щасливим молодятам від 20 до 30 тисяч крон за ніч (1000-1500 доларів США).
Дизайн ресторану і панорамних залів розробили архітектори фірми SAD. Стеля інтер’єру має відтворювати пейзаж місяця. Для візуальної подібності до місячних кратерів були вдало підібрані освітлення, вентиляція та звук. І хоча пророблено багато роботи для кардинальної зміни телевежі, її зовнішній футуристичний вигляд змін не зазнав. Також на місці залишаться і чорні скульптури немовлят руки Давида Черного, що прикрашають вежу з 2000 року. Упродовж усієї реконструкції телевежа не була повністю зачинена на ремонт, а тому туристи могли відвідувати оглядові зали.
Телевежу планують максимально вдосконалити та не опускають руки через те, що деякі інтернет-портали її відносять до найбільш негарних будівель світу. «Ми використаємо таку антирекламу собі на користь», – заспокоює Лайн.

За iнф. CzechTourismUkraine