Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

 

Туристи з нетрадиційною орієнтацією щороку залишають у Чехії понад півмільярда доларів США


За деякими оцінками, дохід Чехії від так званого гей-туризму сягає 12 мільярдів крон на рік. Саме тому, на думку експертів, фестиваль сексуальних меншин Pride Prague, що пройшов 13-19 серпня 2012 року, став особливим шансом для місцевих готельєрів, рестораторів та торговців.
Бізнесмени, орієнтовані на гей-клієнтів, зафіксували збільшення обсягу продажів. «Виторг у нашому магазині був приблизно на рівні передріздвяної лихоманки. Найбільшим попитом користувалися прапори і фарби для обличчя», – повідомляє Маркета Навратілова з Queershop.cz.
Як правило, 40 відсотків учасників Pride Prague– гості з-за кордону. За словами готельєрів, туристи-гомосексуали, відвідуючи Прагу, витрачають удвічі більше, ніж інші гості.
На думку експертів, акції на зразок Prague Pride сприяють рекламі Чеської Республіки як країни, дружньої до меншин, збільшуючи тим самим число туристів з лав геїв та лесбіянок. "Чеська Республіка, зокрема Прага, користується серед них популярністю і вважається толерантною", – коментує ситуацію керівник відділу досліджень і аналізу Національного туристичного управління CzechTourism Маркета Фоглова.
 
Геї та лесбіянки підтримують (не тільки) празький туризм
До Чеської Республіки, за словами віце-президента Асоціації чеських туроператорів та турагентів Томіо Окамури, щороку приїжджає близько 400 тисяч гей-туристів. «Користь від Prague Pride для турбізнесу складно переоцінити. Ми перебуваємо в ситуації, в якій змагаємося за кожного туриста, а подібна подія стає презентацією Праги як туристичного об’єкту серед представників конкретної цільової групи. Цей сегмент туризму також становить інтерес з точки зору прибутковості, оскільки гомосексуальні туристи у світі витрачають в середньому більше, ніж інші, адже вони не мають витрат, пов'язаних з дітьми».
За словами речниці CzechTourism Аліци Дворжакової, геї та лесбіянки зазвичай проводять у ЧР три ночі. Згідно з опитуваннями майже 40 відсотків гей-туристів обирають готелі категорії люкс. За даними CzechTourism, більшість іноземних туристів приїжджають з Німеччини, Нідерландів, Словаччини, США, Бельгії та Австрії.
Нині в Чеській Республіці – близько 30 специфічних закладів для гомосексуалістів, таких як клуби, кафе та сауни. У столиці також з’являються і профільні заклади розміщення для гей-туристів.
За iнф. CzechTourismUkraine