Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

 

ЧЕХІЯ: Сфера велнесу та спа зазнає впливу нового суспільного еко-тренду


З року в рік дедалі голосніше заявляє про себе потужна соціальна тенденція повернення до екологічного та здорового образу життя. Формується нова споживча група клієнтів, для яких питання екологічності є принциповим. Усвідомлення цінності свого здоров’я, фізичної кондиції та зовнішнього вигляду ставить сучасних  людей перед необхідністю інвестицій у себе, а заразом з тим і в довкілля. Таким чином, на ринку створюється попит на нові еко-товари та нові послуги, за які клієнти готові платити більш високу ціну.
Сфера спа та велнесу чутливо реагує на нові суспільні віяння. Тому вже зараз постачальники оздоровчих послуг нерідко добровільно беруть на себе зобов'язання бережливого ставлення навколишнього середовища й прагнуть використовувати менше води, електроенергії, виробляти менше відходів. Під час організації роботи акцент робиться на натуральних матеріалах для інтер'єрів, використанні органічних продуктів у процедурах та на обідніх столах.

Ласкаво просимо до еко-замку
Ідею запровадження «зелених принципів», тобто найбільш дружніх до довкілля, у повному обсязі реалізував чеський замок Мцели, власник європейського «зеленого» сертифікату.
Десять років тому подружжя Кусумано придбало напівзруйновану барокову будівлю посеред хащів Святоїрського лісу в Центральній Чехії. У результаті масштабної реконструкції, що тривала п'ять років, на світ з’явився розкішний палац, в якому майже кожна деталь виготовлена на замовлення. Шато Мцели позиціонує себе як еко-готель, і вже двічі (2008, 2011) здобував звання найкращого готельного закладу в Європі у номінації Green Resort.
А як виглядає будній день в уславленому своїми «зеленими» починаннями закладі? Нас цікавить екологічний його аспект. З моменту відкриття в будівлі використовуються сучасні системи опалення, засновані на спалюванні деревної тріски. Вікна замку – енергоощадливі, так само енергоефективні лампочки. Для очищення стічних вод застосовуються власні очисні споруди, для поливання прилеглого парку – дощова вода. Скрізь у будинку тече так звана «зелена» електроенергія з відновлюваних джерел. Заклад використовує унікальні місцеві продовольчі ресурси і тим самим сприяє розвитку виробництва в регіоні; нових постачальників адміністрація передусім шукає в «зеленому» секторі. Усі співробітники професійно підготовлені та свідомі важливості роботи за екологічними принципами.
І повірте, своїх "зелених" засад шато дотримується не за рахунок максимального комфорту своїх відвідувачів. Навпаки ідеологія тотальної дбайливості поширюється й на ставлення до клієнтів цього п’ятизіркового закладу та їхніх індивідуальних потреб.

За інф. Представництва CzechTourism в Україні