Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

 

Прес-конференція на тему: Криза авіаційної галузі: олігархат остаточно закриває небо для народу України. Що робити?


8 липня відбулася прес-конференція на тему: «Криза авіаційної галузі: олігархат остаточно закриває небо для народу України. Що робити?», в ході якої представники Асоціації підприємств авіаційної галузі України проаналізували ситуацію на поточний момент.

Після ряду звернень фахівців та громадськості, голову авіаційної служби України розпорядженням Кабінету Міністрів № 658-р від 1 липня було відсторонено від виконання обов'язків. Але приватна авіакомпанія МАУ продовжує утримувати тотально-монопольне становище в країні, що ставить під загрозу національну безпеку. А відсторонений від обов'язків Д. Антонюк продовжує перебувати на робочому місці, фактично ігноруючи постанову Кабміну.
Коментуючи ситуацію, що нищить національну авіагалузь, Президент авіакомпанії UМ Air Родріг Мерхеж зокрема зазначив, що ще у грудні 2014 року була порушена кримінальна справа, та громадськість не має відомостей, хоча б щодо попередніх результатів: «На сьогоднішній день скільки перевіряли Антонюка, жодного разу офіційно не оприлюднювалися результати перевірок. А середній клас України, якого дії Антонюка вже позбавили можливості літати за адекватними цінами, має право знати чи є корупційна складова в його діях», – зазначив Родріг Мерхеж.
Льотний директор авіакомпанії «Хорс» Олексій Овчинников навів данні неадекватної лояльності Державіаслужби саме до компанії Майберга-Коломойського: «МАУ – єдина авіакомпанія, якій дозволили відстрочити борг перед спецфондом. Всі інші компанії віддали у бюджет 100 мільйонів гривень, а від МАУ 47 мільйонів не поступило. Незважаючи на борги, МАУ продовжує отримувати дозвільні документи. Будь-якій іншій авіакомпанії при таких боргах жодного продовження чинності сертифікатів не було б». Представники Асоціації підприємств авіаційної галузі України одностайно вважають, що цю ситуацію можна вирішити ратифікацією профільного договору між Україною та Європою щодо «відкритого неба».  «Введення європейських норм в українську авіацію дозволить вивести галузь з кризи та гарантує доступність і безпеку польотів», – підкреслив голова Асоціації Микола Марченко.
Нагадаємо, що Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк 2 липня під час колегії Міністерства інфраструктури заявив, що готовий звільнити Антонюка з посади голови Державіаслужби за результатами службового розслідування. А до цього Комітет з питань транспорту і зв'язку Верховної Ради України звернувся до прем’єр-міністра щодо доцільності перебування Антонюка на посаді голови Державіаслужби. Також комітет прийняв рішення про направлення матеріалів робочої групи щодо порушень Антонюком законодавства у Генеральну прокуратуру України.