Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Консульство ІспанІї налаштоване на поглиблення спІвпрацІ з українськими туристичними компанІями та планує протягом 2013 року збІльшити число виданих вІз до 100000

Показники туристичного потоку на тому чи іншому напрямку залежать від багатьох факторів, таких, як загальна поінформованість туристичної громадськості про можливості відпочинку та мандрів до обраної країни або території, від наявності та розвиненості транспортного сполучення та економічної доступності квитків, від цін на основні туристичні послуги в місці призначення, а для візових напрямків – ще від доступності консульських послуг, передусім процедури оформлення віз. Щодо останнього, то тут класичним прикладом є Іспанія, чиє посольство в Україні вже кілька років поспіль проводить політику відкритості у відносинах з українськими туристичними компаніями та спрощення візових формальностей для вітчизняних туристів. Успіх цієї політики підтверджують показники турпотоків із України до Іспанії, що постійно зростають.
Про деякі аспекти співпраці між консульством Королівства Іспанія та українськими туристичними компаніями, про досягнення та перспективи розвитку туризму до Іберії – наша сьогоднішня бесіда із Консулом Королівства Іспанія в Україні Паном Хорхе Урбіола Лопесом де Монтенеґро.

– Пане Урбіола, яку кількість віз видало консульство Іспанії громадянам України протягом туристичного сезону 2012 року? Як змінилася ця величина порівняно з аналогічним періодом минулого року?
– Поняття «туристичний сезон» кожний трактує посвоєму: для когось січень – це розпал сезону, а для когось – ні. Тому буде краще, якщо я поділюся з вашим виданням наявними статистичними данними за нинішній рік. Отже, кількість виданих віз за період з 1 січня по 31 серпня 2012 року сягнула 59 901. Протягом такого ж самого періоду 2011 року в цілому наше Консульство оформило 38 859 віз, що у процентному співвідношенні склало +64,87%. Зізнаюсь, що я сподівався на зростання кількості виданих віз, але, чесно кажучи, не очікував що воно буде настільки значним.

– На початку осені українські ЗМІ писали, що за підсумками нинішнього року ваше Консульство планує удвічі збільшити кількість виданих віз. Чи мають такі повідомлення під собою якісь підстави?
– Рік ще не закінчився, тож його остаточні підсумки підбивати ще рано – побачимо десь у лютому. Проте я хотів би наголосити на іншому: судячи з динаміки турпотоків та політики, що її Посольство Іспанії провадить по відношенню до українських громадян в цілому та туристичних компаній зокрема, дуже ймовірно, що протягом 2013 року ми перевищимо поріг 100 000 виданих віз. А це майже удвічі більше, ніж за результатами 2011 року.
Я хотів би зауважити, що таких показників ми очікуємо лише завдяки громадянам України, які в якості місця відпочинку обирають Іспанію, відмінному плануванню подорожей туристичними компаніями, а також професійному виконанню своїх обов’язків співробітниками Консульського відділу Посольства Іспанії, якими мені пощастило керувати. Поєднання всіх цих факторів стало ключовим для задоволення потреб громадян України в бажанні подорожувати до Іспанії

— Ви кілька разів згадали про політику співпраці, що ії провадить Посольство Іспанії в цілому та Консульство зокрема щодо українських туристичних компаній. Будь ласка, окресліть основні риси цієї політики. Зокрема, скільки туристичних компаній акредитовано в Консульстві сьогодні? Чи триває зараз акредитація? Якщо ні, коли планується провести черговий ії етап?
 — Власне кажучи, політику співпраці з туристичними компаніями, засновану на засадах взаємної довіри, було започатковано до мене. Починаючи з серпня 2011 року коли я обійняв посаду Консула, я продовжив політику тісної співпраці з українськими туристичними компаніями, намагаючись узгодити їхні потреби з європейськими нормативами, яких Консульство повинно дотримуватись. При цьому завжди важливо пам’ятати про найкраще ставлення до громадян України.
Сьогодні в нашому Консульств! акредитовані 54 туристичних компанії, які, відтак, мають право подавати документи від імені своїх клієнтів безпосередньо до Посольства Іспанії.
Процес акредитації проходить один раз. На початку кожного року розпочинаеться процес подачі заяв на акредитацію неакредитованих компаній. Цю систему була запроваджено для максимальної раціоналізації процесу та гарантій максимальної прозорості, надаючи всім туристичним агенціям однакові можливості. Період подачі документів на акредитацію складає приблизно один місяць, зазвичай січень або лютий, перед початком туристичного літнього сезону. Така політика прозорості, а також введения періоду у 5 робочих днів для прийняття рішення щодо відкриття туристичних віз стало причиною зростання видачі віз та більшого задоволення користувачів нашими послугами. Причиною ж обмеженої кількості акредитованих турфірм є, перш за все, те, що зобов’язання Посольства 1спанії щодо забезпечення короткого терміну рішення про видачу візи є приоритетним, через що ми намагаємося співпрацювати лише із компаніями, які можуть гарантувати максимально можливу ефективність бюрократичних дій, необхідних для виконання правил Шенгенської Угоди, і не створюють перешкод для виконання зобов’язання швидкого прийняття рішення про видачу візи.
Таким чином, наступний процес акредитації запланований на початок наступного року, хоча конкретні дати зараз где обговорюються.

—  Які вимоги висловлює Консульство до туристичних компаній, що бажають співпрацювати у галузі візового асистансу для українських громадян?
—  Кожного року вимоги до туристичних компаній можуть змінюватись відповідно до нових обставин, розвитку туристичного попиту та змін у положеннях Шенгенської Угоди. Цього року основні вимоги, погоджені, до речі, з рештою дипломатичних представництв країнчленів Шенгенської угоди, були такими:
1. Документальне підтвердження реєстрації компанії та її туристичної діяльності на території України. Необхідно також надати інформацію про контракти та комерційні угоди, пов’язані з розвитком цієї туристичної діяльності. варто наголосити, що однією з вимог була реалізація трансферів готельаеропортготель самими компаніями та, як мінімум, комерційний контракт з іспанським партнером.
2. Також ми вимагали листзвернення до Посольства Іспанії, в якому був би відображений об’єм роботи за останній рік, кількість туристів, що поїхали до Іспанії протягом останнього року, річний прогноз туристів на наступний рік, кількість офісів та працівників фірми, а також зазначення Посольств ЄС, в яких компанія вже акредитована.

– У чому полягає співпраця Консульства з іспанським Туристичним Офісом? Чи планується таку співпрацю розширювати (наприклад, брати участь у семінарах, воркшопах та інших професійних заходах для туристичної галузі)?
– Щодо туристичної галузі, то загальною метою Іспанії є заохочення та збільшення туристичних потоків до нашої країни. Звичайно, усі представництва іспанської адміністрації за кордоном та Посольство Іспанії у Києві, як складова частина вищезгаданої адміністрації, співпрацюють для досягнення цієї мети. Консульський відділ Посольства Іспанії в Києві підтримує чудові відносини з іспанським Туристичним Офісом (Turespana). Наша співпраця розповсюджується на обмін та актуалізацію даних, які використовуються для аналізу кон’юнктури туристичного ринку України. У контексті цієї співпраці максимально приоритетною є обробка заяв на відкриття віз для груп, які беруть участь в ознайомчих подорожах, організованих іспанським Туристичним Офісом за підтримки туристичних адміністрацій автономних спільнот.
Хотів би ще зазначити, що ми з великою зацікавленістю спостерігаємо за тим, що відбувається на туристичному ринку України та намагаємося брати участь у всіх важливих подіях галузі. Туристичний Офіс має намір організувати наступного року низку заходів для професіоналів туристичної галузі в Україні, у яких, безумовно, Посольство братиме участь.

Аліна ЛАКІС, менеджер з туризму туроператора «Татур»:
На мій погляд, наша співпраця з консульством Іспанії є досить зручною та взаємокорисною. Мабуть, не помилюся у припущенні, що цю думку поділяє абсолютна більшість туристичних компаній, що працюють на іспанському напрямку. Адже сьогодні, за умов подання до консульства правильно оформленого пакету документів, з оформленням візи до Іспанії проблем не виникає. Навіть туристи з «білими» паспортами, або ж ті громадяни, які за останні 3 роки не подорожували до країн Шенгенської угоди, отримають візу, за умови пред’явлення паспорту у консульство після свого повернення до України. Та й термін розгляду заявок – 5 днів – є незмінним. Це також є важливим фактором при оцінці діяльності представництва Іспанії в Україні.
Узагалі, я вважаю, що розвиткові туризму до Іспанії сьогодні не заважає практично ніщо. Такі країни, як Іспанія чи та ж Греція, розуміють, що одним з факторів, які можуть суттєво вплинути на покращення стану економіки їхніх держав, є туризм, тому сьогодні ми спостерігаємо значне покращення умов оформлення візових документів для наших громадян, а також цінової політики багатьох готелів Іспанії. Переліт до Іспанії також не є проблемою – пропозиція на цьому напрямку є значною, як на прямих рейсах, так і з пересадками. Навіть більше, до популярних іспанських курортів сьогодні можна дістатися навіть автобусами регулярних маршрутів! Тому не дивно, що серед наших клієнтів користуються попитом найрізноманітніші види туризму до цієї країни. Наприклад, екскурсійні тури по Іспанії, а також комбіновані тури. Наприклад, кілька днів у Барселоні + гірськолижний відпочинок в Андоррі, віза до якої також відкривається в іспанському консульстві.

Олена РОДРІГЕС, генеральний директор туристичної компанії «Іспатур»:
Нашу співпраю з консульством Іспанії сьогодні можна назвати не тільки досить простою, але й приємною. Справді, діють чітко обумовлені правила та схема взаємодії консульства з туристичними компаніями, документи розглядаються чітко протягом 5 днів, щоправда, подаються до візового центру. відтак у сезоні, що минув, наша компанія не мала жодної відмови, та й видача документів жодного разу не затримувалась. Проте усі ми знаємо, що для досконалості немає меж, тож чекаємо на подальші покращення.
Зрозуміло, що чинники, які перешкоджають розвитку туризму до Іспанії та збільшенню турпотоків на цьому напрямку, ще існують. Наприклад, ціни на авіаперевезення між нашими державами, які цілком могли б бути нижчими, певний брак інформації, а також стереотипи у свідомості українців щодо Іспанії. Наприклад, щодо проблем та складності процедури оформлення візи – сьогодні це вже неактуально.
Добре, що в Україні працює туристичне представництво Іспанії, ми від нього отримуємо деяку корисну як для нас, так і для наших клієнтів, інформацію. Звичайно, хотілося б, щоб вони були активнішими, не зосереджувалися лише на заповненні бланків та відправці інформації – поки що їхніми зусиллями було влаштовано лише один рекламний тур.
Тим не менше, інтерес до Іспанії з боку українців постійно зростає. Так, серед наших пропозицій з’явився Марина д’Ор – чудовий курорт для відпочинку з дітьми, пропонуємо в сезон і гастрономічновинні тури. Якщо ж говорити про екскурсійні й паломніцькі тури, то попит на них є й сьогодні, хоча в сезон, зрозуміло, він підвищується.
Я вважаю, що українці можуть багато що ще відкрити для себе в Іспанії – починаючи від цілорічного відпочинку на Канарських островах до гірськолижних курортів не тільки Піренеїв, але й СьєрраНевади, морські курорти не тільки Каталонії, але й валенсії та південного узбережжя Середземного моря, туристичні атракції Країни Басків та морські курорти на узбережжі Біскайської затоки та Атлантичного океану... Таким чином, ми вважаємо Іспанію надзвичайно перспективним напрямком, потенціал якого далеко не вичерпаний.

Оксана ЛАРІНА, провідний менеджер з туризму туроператора «Роял вояж»:
Туроператор «Роял вояж» повністю задоволений співробітництвом з Консульством Королівства Іспанія в Україні. Консульство завжди оперативно реагує на поточні питання, хоч на запит електронною поштою, чи телефоном. Обробка віз здійснюється швидко та якісно, а скорочення списку документів на отримання візи значно спростило та пришвидшило робочий процес.
Якщо говорити про розвиток та перспективи туризму українських громадян до Іспанії, то ми не бачимо якихось значних перешкод у збільшенні потоків до цієї дивовижної країни з яскравою культурою. Іспанія є доволі перспективним та доступним напрямком відпочинку, одним з найменш дорогих у порівнянні з іншими країнами Євросоюзу. Наявність регулярних авіарейсів до Мадрида та Барселони, що здійснюються авіакомпанією МАУ, дозволяє організовувати тури до цієї чудової країни протягом цілого року, відтак ми пропонуємо нашим клієнтам широкий перелік турів, від пляжних до екскурсійних.
З наведеного вище зрозуміло, що наша компанія не зупиняється у своєму розвитку іспанського напрямку. Ми не тільки плануємо, але й постійно впроваджуємо нові, у тому числі нетрадиційні, тури. У нас багато пропозицій по відпочинку в Іспанії: екскурсійні тури у будьякий сезон року, чартерна програма до Барселони влітку. Цього року ми дивуємо наших клієнтів власним чартерним рейсом до Мадрида, що присвячений прекрасному святу жіночності та краси – 8му березня! Ми постійно розвиваємо Іспанію як цікавий напрямок туризму, відкриваючи нові грані відпочинку у цій країні и пропонуючи нашим клієнтам відкрити красоту та пристрасть Іспанії разом з нами.
 

назад >>>