Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

На перший погляд, такий заклик є трохи дивним. Адже Туреччина протягом багатьох років була, та й залишається сьогодні, найпопулярнішим напрямком літнього відпочинку громадян України. Багато з наших співвітчизників побували на турецьких курортах не один раз, повертаючись туди знову і знову. То хіба в цій країні залишилось щось, про що не знають наші туристи?
Та виявляється, таких місць дуже й дуже багато! Туреччина – це величезна країна, чия земля зберігає артефакти багатьох цивілізацій давнини. Тож середземноморські морські курорти – це лише одна, до того ж, невелика частка того, що можна побачити й відчути в Туреччині.

Стамбул: східна столиця цивілізації
У світі не так багато міст, які мають кілька-тисячолітню історію. Ще менше з них можуть похвалитися тим, що колись вони були столицями великих світових імперій. Такі міста прийнято називати «вічними».
Стамбул, як і Рим, до означення якого зазвичай додають епітет «вічний», є саме таким містом: заснований приблизно тоді ж, коли і його італійський сородич, протягом тисячоліть він неодноразово змінював назви (Візантій, Константинополь, Царгород – усе це Стамбул), переживав періоди розквіту й занепаду, неодноразово його нищили завойовники, проте завжди це величне й горде місто відроджувалось до нового життя… Навіть важко собі уявити, скільки історичних артефактів, перлин світової архітектури та об’єктів, що складають світову культурну спадщину, збереглося в цьому величезному та величному – і водночас затишному й привітному, мегаполісі! Знову ж таки, поняття «затишний» та «мегаполіс» можуть вважатися несумісними, проте, як це не дивно, так воно і є: у цьому 15мільйонному місті, що простягнулося більше ніж на 180 км завширшки та розташувалося одразу в двох частинах світу – Європі та Азії – можна знайти дивні, напрочуд затишні місця (наприклад, парк на території Стамбульського університету поруч із мечеттю султана Беязита), де немає галасливої юрби, де можна відпочити у прохолоді тінистих дерев…
Та більшість туристів їдуть до Стамбула зовсім за іншим – власними очима подивитися на старожитності, багато з яких безпосередньо пов’язані і з українською історією, помилуватися вишуканістю султанських палаців та суворою простотою християнських мозаїк, поринути в атмосферу галасливого Єгипетського базару або ж покататися на одному з численних морських трамвайчиків протокою Босфор – морською магістраллю з мало не найнапруженішим у світі рухом суден.
Тож Стамбул чекає на вас, дорогі співвітчизники, будь-якої пори року!

Східна Туреччина: поклик вічності
Чим далі, тим більше в Україні знаходиться людей, для яких назви «Ерзурум» чи «Паландокен» говорять стільки ж, як і «Анталья» чи «Мармаріс». Якщо не більше. Бо ці гірськолижні курорти, розташовані в північно-східній частині Туреччини, приваблюють українців вишуканим сервісом, розмаїттям трас та можливостей відпочинку… А також порівняно невисокими цінами. Проте ще не всі наші співвітчизники знають, що й улітку цей регіон Туреччини може багато чого запропонувати туристам. А саме – одвічний спокій високогірних ландшафтів, майже недоторкану природу, гору Арарат (або Аґри – так її назва звучить турецькою), до якої свого часу причалив Ноїв ковчег (так-так, ця гора розташована саме в Туреччині!), просту, проте чарівну красу стародавніх міст Карс та Ерзурум… Та й лижні траси тут працюють аж до початку літа.

Стежками Гомера
Не всім вдалося подолати стародавні гекзаметри гомерівських «Іліади» та «Одіссеї», проте немає того, хто про ці поеми б не чув. Імена ж Ахіллеса, Менелая, Пріама, Паріса, Гектора, Олени Прекрасної знайомі українцям зі шкільних часів… Та чи знають наші громадяни, що всі ці, описані в «Іліаді» події, відбувались на території сучасної Туреччини? А точніше, на західному узбережжі Егейського моря, в регіоні, який сьогодні носить назву Анатолія? Знайдена та розкопана Генріхом Шліманом у 1880х роках давня Троя та її околиці, де й відбувались усі найзначніші битви Троянської війни, сьогодні є доступними для туристів, та чекають на українців. У тому числі й на 6класників, які «проходять» історію давнього світу. А хіба можна знайти щось ефективніше, ніж урок історії саме в тому місці, де колись відбувалися саме ті події?
Та не тільки Троянською війною багата історія землі, яку сьогодні ми знаємо як Туреччину! Лідія, якою правив найбагатший цар античного світу Крез, Мілет та Галікарнас, 2 з 8 Геродотових див стародавнього світу – усе це знаходилося тут, у Туреччині! Також тут відбулися найблискучіші перемоги Олександра Македонського над військом персидського царя Дарія ІІІ. Апостол Павло значну частину свого життя проповідував християнство тут-таки, в цьому регіоні… Та й святий Миколай, якого ми знаємо під ім’ям Діда Мороза, теж родом звідси… Пам’ятки старовини тут дбайливо зберігаються й охороняються, тому кожний турист може бути впевнений: він насправді доторкнеться до живої, нашої спільної, історії.
Про Туреччину можна розповідати нескінченно. Проте значно краще приїхати до цієї гостинної країни самому, та побачити усе на власні очі! Тим більше, візовий режим для громадян України скасовано, літаки в Туреччину відправляються майже з усіх великих міст України, квитки недорогі, а сервіс – насправді султанський!
 

назад >>>