Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Олексій ДУБРЕВСЬКИЙ, комерційний директор міжнародного аеропорту Донецьк ім. С.Прокоф’єва
онецьк часто називають промисловою столицею України. Я із цим погоджуюсь, однак, на мою думку, головне й найбільше місто Донбаського краю можна ще й назвати столицею українського футуризму. Адже саме тут, на донецькій землі, з’являються нові, суперсучасні виробництва, запроваджуються нові технології, саме тут живуть кваліфіковані фахівці, які усе це впроваджують у життя…
Проведення в Україні Євро-2012 якнайкраще сприяло онов-ленню вітчизняної транспортної інфраструктури. Зокрема, було повністю реконструйовано До-нецький аеропорт, який отримав реконструйовану злітно-по-садкову смугу, здатну приймати літаки усіх типів, що сьогодні експлуатуються у світі, та най-сучасніший термінал, гідний будь-якої європейської столиці.
Сьогодні Донецький аеропорт є одним із 3-х найбільших повітря-них гаваней України. У будівлі нового терміналу площею 58000кв. м. розташовані 38 стій-ок реєстрації, 6 кіосків самореєстрації, 42 пункти паспортного контролю, 18 пунктів контролю авіабезпеки. Грамотне планування терміналу, складовою якого є розподіл пасажиропотоків, автоматизація видачі багажу, спрощена процедура реєстрації пасажирів із застосуванням електронних посадкових талонів, автоматичні сканери на пунктах контролю авіабезпеки – усе це не тільки відповідає сучасним, до-сить жорстким, вимогам безпеки на авіаційному транспорті, але й робить перебування пасажирів у терміналі комфортним, виключаю-чи тісняву та зайві витрати часу.
Хотів би зауважити, що між-народний аеропорт Донецьк надає повний спектр сервісів, включаючи наземне обслуговування, заправку, технічне обслуговування та при-бирання повітряних суден, послуги бортового харчування та інші, які можуть бути затребувані будь-яким перевізником, що експлуатує будь-який тип повіт-ряних суден.
Дані, відображені на діаграмі, свідчать, що збільшення кількості рейсів становить близько 3000 на рік. За підсумками 2012 року, найпопулярнішими напрямками з Донецька є Київ, Москва, Стамбул, Мюнхен, Дубай, Анталія і Шарм-ель-Шейх.
У 2012 році послугами Між-народного аеропорту Донецьк скористалися понад 1 мільйон пасажирів. Для порівняння, у 2009 році кількість перевезе-них пасажирів склала 488 073 чоловік. За цими цифрами стоїть тривала методична робота із залучення нових перевізників, збільшення кількості перельотів за наявними маршрутами та відкриття нових напрямків.
Якщо говорити про сегмент чартерних авіаперевезень, то сьогодні літню чартерну програму в Міжнародному аеропорту Донецьк вже повністю сформовано. Розвиток чартерних перевезень відбувається досить-таки динамічно, але не можна сказати, що вони складають значну частку пасажиропотоку. Проте хотів би зауважити, що це є важливою складовою та одним із пріоритетних напрямків нашої співпраці як з авіакомпаніями, так і з великими туроператорами, які виступають консолідаторами чартерних авіарейсів.
Крім уже звичних Анталії та Шарм-ель-Шейха, жителі Донбасу зможуть відпочити на грецьких курортах (здійснюватимуться чартери в а/п Іракліон), на острові Кіпр (Ларнака), у Болгарії (Бургас) та в Чорногорії (Тіват). Також у недалекому майбутньому планується відкриття низки маршрутів до країн СНД, Європи та Азії.
Нещодавно діалог з авіаперевізниками вдалося вивести на якісно новий рівень – в Міжнародному аеропорту Донецьк імені Сергія Прокоф’єва ухвалене положен-ня про надання знижок на ставки аеропортових зборів. Цей документ, розроблений з метою залучення нових авіакомпаній, розширення маршрутної мережі та підвищення ефективності використання інфраструктури аеропорту, передбачає можливість надання знижок до 80% на ставки аеропортових зборів. Це положення поширюється на всі українські та іноземні авіа-компанії, за умови виконання ними регулярних рейсів в нові стратегічно пріоритетні пункти призначення.
З метою підвищення якості обслуговування пасажирів та збільшення ефективності перевезень, в Міжнародному аеропорту «Донецьк» надаються послуги само-реєстрації (quick check-in) та мобільної реєстрації пасажирів (mobile boarding). Людям з обмеженими фізичними можливостя-ми надається допомога в проходженні реєстрації, прикордонного та митного контролю, оформленні та доставці багажу.
У терміналі розташова-ні каси 5 авіакомпаній, а також Укрзалізниці, за дея-кий час розпочнуть роботу представництва 4 компаній, що надають послуги оренди автомобілів.
Отже, аеропорт «Донецьк» мае усі підстави для стрімкого розвитку пасажиропотоку, що, поза всяким сумнівом, сприятиме розвиткові й процвітанню усього Донбаського краю.
 

назад >>>