Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:


Попри усі зміни та диверсифікації туристичних напрямків, у тому числі тих, які прийнято називати масовими, лідерство за в’їзними туристичними потоками тривалий час зберігає Туреччина. Не в останню чергу таких результатів було досягнуто завдяки надзвичайно активній діяльності відділу культури та туризму Посольства Турецької Республіки в Україні, що здійснюється протягом багатьох років. Про результати цієї діяльності та по-дальші плани турецького туристич-ного представництва кореспондентові УТ розповідає аташе з питань культури та туризму Посольства Туреччини в Україні пан Берат Йілдиз.

– Пане Берате, наведіть, будь ласка, статистичні дані щодо туристичних потоків із України до Туреччини протягом 2012 року. Чи змінилася кількість українських туристів завдяки скасуванню візового режиму між Україною та Туреччиною? Чи відобразилась ця подія на статистиці туристичних потоків?
– Туризм є одним з найвагоміших показників суспільних відносин між Україною та Туреччиною. Так, наприклад, у 2001 році кількість туристів, що відвідали Туреччину, складала 177245 чол., а в 2012 році турпотік до нашої країни (порівняно з 2011 роком з приростом в 5 %) збільшився до 635 тис. українців.
Туреччина як країна масового туризму в Україні займає позицію не стільки дешевого курортного напрямку, скільки країни , що може задовольнити туристів з різними рівнями доходу. Скасування візового
режиму дало значний поштовх для відвідування туристами Туреччини. 2012 року українські туристи, що відвідали Туреччину, віддали перевагу таким містам та регіонам: Анталія-52%, Стамбул-32%, Мугла-8%. Узимку велику кількість туристів із України гостинно зустріли в Ерзурумі. Майже всі туристи, що відвідали регіони Анталії та Мугли, відпочи-вали там за турпакетами. В Україні серед туристів, що збираються на виїзний відпочинок, Туреччина все ще зберігає лідерство. Згідно наших підрахунків, кількість гостей, що задоволені нашою країною, складає не менше 96%.

– Як і раніше, Туреччина залишається найпопулярнішим для українців напрямком масового відпочинку в літній сезон. Проте можливості Вашої держави значно ширші, ніж пляжний відпочинок. Чи могли б Ви продемонструвати статистику українців, які відправляються на непляжний відпочинок до Туреччини, протягом кількох останніх років?
– На даний момент, такі курорти як Анталія, Белек та Кемер дуже відомі серед українців. Тепер ми робимо все можливе, щоб звернути увагу на такі туристичні напрямки, як Кападокія, Ізмір, Мардін, Ерзурум. Розповсюджуючи брошури та каталоги з інформацією про ці регіони, ми робимо вклад в їхній розвиток, а також у поліпшення суспільних відносин між нашими державами. Наприклад, за перші 3 місяці 2013 року туристичний потік до Стамбула (у порівнянні з тим же періодом 2012 року) зріс вже на 40%. Окрім цього, українські громадяни проявляють інтерес до таких видів туризму, як релігійний та медичний, які складають непогану альтернативу для українських туристів. Не сумніваюся, що 2013 року ця тенденція продовжуватиметься.

– Останнім часом турецькі готельєри досить-таки відчутно підняли ціни на свої послуги, через що деякі туроператори намагаються переорієнтувати частину «турецького» потоку на інші напрямки. Чи ведуться консультації з готельєрами (можливо, за участю туроператорів) про збалансований рівень цін? Чи передбачаються якісь компенсаційні пакети для туроператорів, які формують потік до Туреччини?
– 2013 року значного зростання цін на послуги об’єктів розміщення не передбачається. Це є результатом нашої співпраці та зустрічей з власниками готелів та представниками туроператорів. Зміни в курсі валют час від часу можуть призводити до незначного зростання або падіння цін. Нинішнього року, порівняно з минулим, очікується приріст туристів на 5%. Також ми сподіваємось на збільшення кількості туристів із України по прибуттю на 10%. Це означає приблизно 700 тис. туристів.

– Чи достатнім, з Вашої точки зору, є стан транспортного сполучення між нашими державами? Чи є потреба у приході нових авіакомпаній, відкритті нових маршрутів в Україну тими з них, які вже літають між Україною та Туреччиною? Чи планується відновлення поромних ліній та відкриття нових, які б сполучали наші держави по морю?
– Туреччина весь час робить усе можливе, щоб донести до компетентних органів пропозиції щодо збільшення напрямків і рейсів. Так, Турецькі Авіалінії прагнуть збільшити кількість рейсів Київ-Стамбул з 2 на 3 щоденно, а також запровадити рейс у напрямку Київ-Анкара. На даний момент є можливість дуже легко збільшити кількість рейсів з 60-ти наявних до 100. Це є дуже важливим фактором і для України в тому числі. Завдяки цьому в 2012 році Україну відвідали 117 тисяч туристів з Туреччини, у порівнянні з попереднім роком цей приріст складає 55%. В цьому році ми очікуємо, що ця цифра зросте до 150 тисяч туристів.
Окрім цього, продовжуються проекти зі створення поромних ліній. Особлива увага приділяється напрямку Одеса-Самсун та круїзам уздовж Чорноморського узбережжя.
 

назад >>>