Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

 

Ще кілька років тому такі напрямки, як Маврикій, в Україні вважалися суперек-зотичними та елітними. Однак посткризовий стан економіки, що мав наслідком різке загострення конкуренції в деяких галузях, зокрема, в туристичній та авіаційній, призвів до того, що інтерес до таких курортів з’явився і в тих, кого прийнято вважати середнім класом. Отже, незважаючи на те, що Маврикій, як і раніше, вважається досить-таки дорогим туристичним напрямком, ціни на послуги тамтешньої інфраструктури значно урізноманітнилися. Те ж саме можна сказати й про авіаційні квитки. Отже, відпочинок на Маврикії поширив свою компетенцію – від бюро індивідуальних подорожей та елітного туризму до туроператорів, які займаються як масовим сегментом, так й індивідуальними турами.
Зрозуміло, що про якусь масовість туризму на Маврикій із України не йдеться, проте сьогодні все більше наших співгромадян цікавляться подібними напрямками. У тому числі маврикійським, тому, на наш погляд, інформація щодо особливостей туризму в цій острівній державі зацікавить багатьох туроператорів, які прагнуть вийти на нові напрямки та розширити список своїх пропозицій.

Для чого їдуть на Маврикій
У принципі, туристичний продукт цієї острівної держа-ви не сильно відрізняється від аналогічного на інших островах Індійського океану: наприклад, на Сейшелах, Мальдівах чи сусідньому Реюньйоні, який є заморською територією Франції. Тобто на Маврикій їдуть задля морського відпочинку в умовах тропічного клімату, за екзотикою джунглів та розмаїттям острівної флори й фауни, за яхтингом як у відкритому океані, так і між островами (крім двох порівняно великих островів – власне Маврикій та Родріґес – до складу Республіки Маврикій входять архіпелаг Карґадос-Карахос, острови Аґалеґа та кілька окремих невеликих острівців), за серфінгом, риболовлею в океанських водах. Також досить популярними видами туризму на Маврикії є спа- та талассо (практикується до 25 видів різноманітних масажів, в основному східних, на кшталт аюрведичних, середня вартість одного сеансу – $80-100), шо-пінг, пізнавально-краєзнавчий туризм (він включає переважно знайомство з колоніальною архітектурою та звичаями місцевого населення – в основному креолів та індусів). Також вельми популярними на Маврикії є заходи весільного туризму, а також турнірів для гольфу: країна може похвалитися значною кількістю полів для гольфу найвищих стандартів. Спорядження для цієї гри можна орендувати в будь-якому готелі.
Оскільки Маврикій знаходиться у басейні Індійського океану, вважається, що умови тут є ідентичними іншим курортам цього регіону, зокрема, Мальдивам чи Сейшелам. Насправді це не зовсім так: оскільки Маври-кій розташований у Південній півкулі (приблизно на 20 градусі південної широти), у кліматі ост-рівної держави спостерігається яскраво виражена сезонність: у червні та липні (у Південній півкулі це середина зими) тут буяють циклони, тому відпочи-
нок о цій порі навряд чи можна буде назвати комфортним. З іншого боку, наприкінці зими циклони вщухають, тож у серпні та вересні умови на Маврикії стають ідеальними для тих, хто не любить спеку та високу вологість: удень температура тут не перевищує +22-23 °С, температура ж води протягом цілого року не опускаеться нижче за +22°С. Улітку, тобто з листопада по квітень, температура повітря піднімається вище +30-ти, а від-носна вологість досягає 80%. Цю інформацію варто взяти до уваги агентам, які продають тури на Маврикій: в уявленні багатьох туристів на островах Індійського океану панує вічна весна, що по відношенню до Маврикію насправді не так.

Як туди дістатися
Переважна більшість туристів досягає Маврикію через міжнародний аеропорт Плезанс у столиці держави Порт-Луї, яка розташована на найбільшому острові. Що також носить назву Маврикій. Де-які круїзні маршрути акваторією Індійського океану включають до себе заходи в маврикійські порти, проте через віддаленість держави від основних точок формування круїзних продуктів кількість таких маршрутів є незначною.
Сполучення регулярними авіалініями здійснюється або  через європейські авіавузли (Лондон, Париж, Франкфурт), або через Дубай (переліт з однією пересадкою пропонують авіакомпанії flydubai та Emirates). Вартість перельоту в економічному класі починається від $1380 брутто. Крім того, авіакомпанія «Трансаеро» здійснює чартерні авіарейси на Маврикій з Москви. У випадку відчутного пасажиропотоку та зацікавленості українських туроператорів у доставці туристів на Маврикій у такий спосіб не виключені пропозиції з боку московських чартерних консолідаторів про відкриття маршрутів із Киева та інших міст України (подібно до того, що на початку року зробив один з московських туроператорів в інших напрямках). Проте цей спосіб є досить сумнівним з точки зору транспортної логістики, й може бути реалізований на практиці за умови суттевого зниження вартості авіаперевезення по-рівняно до вартості квитків на регулярних авіалініях.
Маврикійська віза є для громадян України безкоштовною та відкривається в аеропорту за фактом прибуття. Отже, фактично Маври-кій є безвізовим для українців.

Готелі Маврикію: розкішні, проте незіркові
Якщо говорити про маврикійські готелі, то вони здебільшого надають послуги досить-таки високого рівня. Проте варто зауважити, що в цій країні «зіркова» класифікація готелів не застосовується, отже, кількість зірок, які міжнародні системи бронювання готель-ного контенту присвоюють тим чи іншим готелям, є суто умовною величиною. Туроператорові, який формує продукт до цієї держави, варто детально вивчити номенклатуру послуг в тамтешніх готелях, а також ознайомитися з особливостями надання цих послуг.
За даними міжнародної системи бронювання готелів booking.com, на острові Маврикій станом на 12 травня 2013 р. нараховувалось 105 помешкань. Мінімальна ціна за розміщення однієї особи в одномісному номері у період з 2 по 8 вересня 2013 р. (6 ночей, відповідно до дат пошуку авіаквитків) скла-дала 2500 грн., для двох дорослих осіб – від 3500 грн. (еквівалент 2-3-зіркових помешкань). Вар-тість розміщення у готелях класу DeLuxe та Superior протягом цього періоду сягають 75-80 тис. грн. та навіть більше. Найдорожчі готелі, як правило, розташовані на північному узбережжі острова Маврикій.
Усе наведене вище підтверджує тезу про посткризове розмаїття цін на послуги маври-кійської інфраструктури та водночас пояснює пробудження інтересу до цієї острівної держави в компаній, що спеціалізуються на класичній туроператорській діяльності. Зауважимо також, що більшість готелів на Маврикії носять релаксаційний характер, тобто їм не притаманні клубні вечеринки, нічні розваги на кшталт дискотек та т.п. Утім, любителі такого роду розваг можуть зна-йти їх у містечку Гросм-Бі.
Як до booking.com, так і до інших систем бронювання не включаються об’єкти розміщення на інших островах держави. На наш погляд, це пов’язане з місцевими особливостями, через які маврикійські тур оператори для відвідання островів віддають перевагу яхтенному туризму. Відповідно, на яхтах здійснюються й нічліги туристів. Якщо ж когось із своїх клієнтів місцеві туроператори й селять на інших островах, то це в будь-якому разі вважається опцією (а не основною послугою), тому в системи бронювання такі розміщення й не заводяться.
Середня вартість екскурсії в місцевих екскурсійних бюро складає $40, вартість вечері в ресторані починається від $30 (без напоїв).

Турпотоки демонструють стабільність
В’їзні туристичні потоки на Маврикій демонструють протягом останніх років стабільні показники. Наприклад, протягом останніх 2-х років кількість інкамінг-туристів до цієї острівної держави трохи не дотягувало до мільйона з практично нульовим показником зростання.
Як свідчать дані, приведені в таблиці 1, досить відчутне зменшення кількості туристів спостерігається на традиційних для Маврикію ринках держав Західної Європи, в основному Франції та Італії. Вочевидь, це пов’язано із кризовими явищами в економіці цих держав. З іншого боку, Маврикій активно освоює можливості нетрадиційних донорів турпотоків, що й виступає своєрідним компенсаційним фактором. Про це свідчать і дані передостанньої колонки в таблиці 1 – «Інші країни світу», куди, воче-видь, потрапила й Україна.
Так, міністерство фінансів та економічного розвитку Республіки Маврикій виділяє з «інших країн» Росію та Китай, які продемонстру-вали значні показники зростання турпотоків на острів: так, 2012 року прибуло 19429 росіян (+58.9% по відношенню до позаминулого року) та 20885 китайців (+38%). Українців на Маврикії минулого року побувало приблизно 1500. Отже, враховуючи наведене вище, а також активність національної туристичної адміністрації Маври-кію на теренах нашої держави, для українських туристичних компаній цей напрямок демонструє немогані можливості з точки зору розвитку їхнього бізнесу – як агентського, так і туроператорського.
Щиро дякуємо за організацію прес-туру на Маврикій туристичну компанію ЛІК-Тур
Туристична компанія ЛІК-ТУР
пр-т Перемоги, 108/1, м. Київ тел: 423-83-16
 

назад >>>