Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

У минулому номері УТ було опубліковано аналітичний огляд круїзних напрямків, які, на думку аналітиків, користуватимуться найбільшим попитом серед туристів. За прогнозами близько 20 млн. людей з усіх країн світу 2013 року проведуть свій відпочинок на палубах розкішних круїзних лайнерів, в атмосфері затишку й комфорту. Наразі ж пропонуємо розглянути найбільш «топові» кораблі, які зійшли зі стапелів протягом минулого року, відтак є найбільш «ласими» для круїз-них туристів, а також найочікуваніші новинки 2013 року.

Чудова п’ятірка-2012
Торік круїзне сімейство Carnival поповнилось лайнером Breeze. Спущений на воду влітку, він почав борознити простори Середземномор’я, перевозячи на своїх палубах 3690 пасажи-рів. Динамічність і яскравість інтер’єру цього судна підкреслює комфорт відпочинку. Своєрідною «родзинкою» цього лайнера став величезний кінотеатр під відкритим небом. Також на борту корабля можна активно провести час в аквапарку з 4 басейнами і 10 джакузі. Вартість круїзу починається від $730.
Лайнер Marina тривалий час вважався візитівкою одного з провідних операторів круїзного туризму – компанії Oceania Cruises. Але 2012 року було побудовано ще один круїзний флагман – лайнер Riviera, який став одним з найрозкішніших, найелегантніших та найсучасніших суден за останні півстоліття. На його борту розташовані 10 ресторанів, з яких 6 – безкоштовні, а також безліч барів, казино та інтернет-клубів. Не за-лишилися осторонь і культурні потреби туристів – на лайнері є своя студія художніх мистецтв Artists Loft. Що ж до здоров’я та відпочинку, то на одній з багатьох палуб розмістився спа– салон Canyon Ranch. Всього на борту корабля можуть розміститися 1250 туристів, бездоганний сервіс яким забезпечать 800 осіб екіпажу. Сьогодні лайнер можна зустріти на найпопулярніших круїзних маршрутах (якщо таке можна сказати про воду): у Карибському і Середземному морях. Вартість круїзу на борту цього преміум-корабля починається від $680, без урахування портових зборів та інших витрат.
Ще один п’ятизірковий красень-лайнер — Costa Fascinosa — з’явився у круїзного оператора Costa Cruises навесні 2012 року. I хоча феєрична поява новинки була затьмарена аварією іншого лайнера — Costa Concordia, у компанії відзначають, що цей корабель стане флагманом круїзного флоту, пояснивши свого старшого «брата» — лайнер Costa Favolosa. Як наголошувалося в прес-релізі, Fascinosa — це «нове слово в кораблебудуванні й туристичному бізнесі». Під-твердженням тому стали розкішні інтер’єри, просторі та зручні каюти і сьюти, численні публічні зони, повні розваг та комфорту. На його борту може розміститися 3780 туристов, обслуговуванням яких буде зайнято 1100 чоловік екіпажу. Вартість круїзу на такому судні стартує від $690, без урахування портових зборів та інших витрат.
Не обійшлося без поповнення і в круїзній компанії MSC– поки що єдиного міжнародного оператора, на судна якого здійснюється посадка в Одесі. Торік на воду було спущено лайнер Divina, який став дванадцятим у флоті MSC і третім у новітній серії Fantasia. Лайнер має 18 палуб і 1750 кают, де можуть розміститися більше 4300 гостей. Особливою «фішкою» корабля став власний елітний яхт-клуб, розташований на 14 і 15 палубах, здатний прийняти близько 150 гостей. Вартість круїзу на лайнері починається від $510.
І замикає чудову п’ятірку лайнер компанії Celebrity Cruises– Reflection, спущений на воду в жовтні 2012 року. На його борту можуть розміститися 3050 пасажирів і 1253 осіб екіпажу. Reflection набув статусу флагмана, бо він– найбільший серед кораблів компанії. На ньому є додаткові палуби і, відповідно, більше кают. До речі, цікавою особливістю судна став величезний сьют Penthouse площею 152 квадратних метри на 6 осіб. Мінімальна вартість круїзу на цьому судні складає $830.

Топ новинок-2013
Тепер давайте познайомимось із новинками круїзного флоту, які чекають на нас 2013 року. Розкішний лайнер –Royal Princess– вийде у свій перший рейс 16 червня. Його вже вважають найбільшим кораблем лінійки лайнерів класу Royal. 80% усіх кают лайнера обладнані балконами, а найбільший басейн у флоті щовечора перетворюється на дискотеку із шоу фонтанів. «Фішкою» нового судна стала скляна палуба, точніше, укладений під скляний звід тунель-галерея SkyWalk, який виступає на 28 футів за периметр лайнера і розташований на висоті 128 футів над рівнем моря. Тут– таки розташований бар SkyView, звідки відкриваються непо-вторні види, якими навряд чи можуть похвалитися інші круїзні кораблі.
23 березня вирушив у свій перший круїз лайнер Preziosa, що став новітнім кораблем класу Fantasia у флотилії компанії MSC. Цей теплохід, розрахований на 3500 туристів, залежно від пори року курсуватиме Середземномор’ям, або у районі Карибських островів. У Preziosa найбільший водний спуск (42фути у висоту і 394 фути в довжину). Такого немає в жодного іншого круїзного лайнера. Фірмовий стиль MSC «видає» і яхт – клуб, аналогічний тому, що обладнаний на лайнері 2012 року– Divina.
30 квітня спущено на воду другий за величиною круїзний лайнер Norwegian Breakaway, що належить компанії NCL Norwegian Cruise Line. Він почне своє плавання з Нью– Йорка і відправиться до Бермуд і Багамських островів. На Breakaway є п’ять водних гірок, потужний спортивний комплекс з мотузковим тренінгом, альпіністською стінкою і баскетбольним майданчиком. Туристи, що купили каюти «люкс», зможуть побувати в «раю» – комплексі, в якому знаходяться окремий басейн, передбачено обслугову-вання консьєржів і дворецьких, а також працює ресторан тільки для «люкс»– туристів.
Обов’язково треба згада-ти лайнер компанії Ponant Cruises– Le Soleal. І хоча цей корабель не може похвалитися гігантськими розмірами (на борту може перебувати всього лише 260 пасажирів), але його маршрут переважує габаритні переваги. Справа в тому, що цей лайнер буде курсувати водами Арктики, щоб показати всім бажаючим крижану красу місцевої природи і особливий шарм північного сяйва.
Природньо, це далеко не всі новинки нинішнього року. Але весь список просто неможливо розмістити на декількох сторінках журналу. Тим більше, що справедливості заради треба згадати не тільки морські «Круїзники», а й річкові. Адже тільки компанія Viking River Cruises плануе в 2013 році зпустити на воду десять но-вих кораблів.
Тому доречно в такій ситуації перефразувати відому приказку: «Краще один раз побачити, ніж сто разів прочитати»!     
 

назад >>>