Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

 

Українці вже не бажають працювати на збиранні овочів та фруктів


Поляки й українці вже не бажають працювати на збиранні овочів та фруктів. Поляки не хочуть їздити на спаржу до Німеччини, а українці не хочуть гнути спину на сільськогосподарських роботах у Польщі. У результаті у Польщі з’явилася проблема збирання полуниці.
Як нагадує Польське радіо, останніми роками це саме українці допомагали збирати ягоди. Але тепер заробітчани знають, що більші гроші можна заробити десь на виробництві. Тим більше, що не раз траплялися випадки, коли польські роботодавці використовували працю заробітчан і платили не ті гроші, що обіцяли. Польські плантатори скаржаться, що цього року багато полуниці так і залишиться в полі не збираною.
До слова, самі поляки теж змінили напрямки своєї трудової міграції. Брекзит і слабший фунт відсунули Великобританію з першого місця в переліку країн, куди поляки найохочіше їдуть працювати. Більшість тепер вибирає Німеччину та Голландію — про це йдеться в результатах останнього дослідження “Трудова міграція поляків”, котре провела знана компанія Work Service. Як показало дослідження, ще весною минулого року Велика Британія була головною країною трудової міграції поляків. Тоді 19 відсотків з-поміж осіб, які запланували виїзд на заробітки, декларували за мету саме цю країну.
За рік часу пріоритети суттєво змінилися. На сьогодні менш як 6 відсотків розглядають цей напрямок трудової міграції. Натомість, на сьогодні, найпопулярнішою країною серед польських заробітчан стала Німеччина з результатом у понад 31 відс. охочих заробити на краще життя. Сприяє цьому близьке географічне розташування та дуже добра ситуація на ринку праці в західних сусідів Польщі.
За даними Євростату безробіття в німців на сьогодні складає 3,4 відс., і як нещодавно сповістила німецька Федерація торгівлі та промисловості, загалом на ринку вільними залишаються 1,6 млн робочих місць. До того ж, мінімальна платня в Німеччині становить 8,84 євро, що становить приблизно 38 злотих за годину, а це у тричі більше ніж у Польщі. Новим номером два у дослідженні трудової міграції поляків став голландський напрямок (15 відс), який додав 6 пунктів у популярності в порівнянні з минулим роком. Варто наголосити, що саме Нідерланди вже не перший рік спокушають польських працівників сезонною працею.