Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

 

Залишитися в Польщі на довше: українці лідирують серед власників і охочих на «карти побиту»


Щораз більше іноземців висловлює бажання залишитися в Польщі на довше — розповів у розмові з агентством РАР Якуб Дудзяк з Управління в справах іноземців. Як повідомляє сайт Forsal.pl, урядовець стверджує, що в першому півріччі цього року кількість іноземців із дозволами на проживання зросла на 25 тисяч. І на сьогодні таких осіб у Польщі загалом 350 тисяч. Водночас за даними Управління у справах іноземців, попри високий рівень інтересу мешканців інших країн до можливості залишитися в Польщі на довший період, зменшилася фактично на третину динаміка росту цього показника. Хоча про причини такого спаду нічого не повідомляється, та скоріше за все пов’язано це зі збільшенням черг, навантаженням на управління, а відповідно й часу отримання таких дозволів. У цифрах це виглядає так: якщо у першій половині поточного року кількість іноземців, які отримали дозвіл на побит збільшилася на 25 тисяч осіб, то за аналогічний період 2017 року занотовано збільшення на 36 тисяч. “Жовта майка лідера” в цій справі беззаперечно належить українцям.
З початку цього року кількість власників “карт побиту” збільшилася на 18 тисяч осіб і на сьогодні загальна кількість українців із дозволами на проживання складає групу в 163 тисячі. На 3 тисячі власників “карт” побільшало білорусів, яких тепер загалом 18 тисяч. Окрім того, на 1,1 тис. зросла кількість громадян Індії, які тепер мають право довший період перебувати в Польщі. Загалом ця група тепер становить 8 тисяч. Це, щоправда, менше ніж в’єтнамців, яких є загалом 12,5 тис. власників “карт побиту”, завдяки тому, що з початку року така кількість збільшилася на 800 осіб. Найбільше, а саме на 19 тисяч, збільшилася кількість дозволів тимчасового проживання на термін до 3 років. Кількість дозволів на постійне проживання (pobyt staly) зросла на 3 тисячі.
Всі наведені дані не враховують іноземців, які перебувають у Польщі на підставі віз, а таких найбільше: “Більшість іноземців перебувають у Польщі тимчасово, наприклад на підставі віз. Водночас, усе більше іноземців мають бажання залишитися в країні на довший період, про що свідчить збільшення кількості заяв про дозвіл на проживання, а також кількість осіб, які вже отримали такі документи. Це поступове та регулярне збільшення спостерігається з 2014 року, здебільшого завдяки збільшенню міграції з України” – розповів в розмові з журналістами польський урядовець. І додав, що в найближчі місяці цей тренд зберігатиметься. Згідно з урядовими даними, найчастіше іноземці приїжджають до Польщі з метою підзаробити. Цього року, стосувалося це близько 75 відсотків справ про надання дозволу на проживання. 10 відсотків заявників мало намір залишитися в Польщі з родинних міркувань, і ще 7 відсотків зважаючи на початок або продовження навчання.
Як нагадує Управління у справах іноземців, громадяни інших країн, які мають намір оселитися та легалізувати своє проживання в Польщі складають до Воєводських управлінь заяви про дозвіл на проживання (wnioski o zezwolenia na pobyt). Особи, що відповідають умовам надання такого дозволу, отримують документи, що підтверджують їхнє право на проживання в країні. Щоправда, про терміни розгляду таких справ “зі скромності” не повідомляється. Та як би там не було, станом на середину поточного року дійсний дозвіл на проживання в Польщі мало 350 тисяч іноземців. Для порівняння, на початку року ця кількість становила 325 тисяч, а на початку 2017 року — 266 тисяч. Якщо ж мова йде про міжнародний захист, то за перші шість місяців цього року від іноземців надійшло 2,1 тис. таких прохань. Найчастіше про такий захист просили росіяни (68 відс) і українці (10 відс). Як повідомили в управлінні справ іноземців, у першій половині року умовам надання міжнародного захисту відповідало 255 іноземців. Здебільшого то були громадяни України (74 особи) і ще 42 росіян. Згідно з законодавством, аби отримати міжнародний захист у Польщі, іноземець має довести, що в країні походження йому загрожує переслідування або існує очевидна загроза життю або здоров’ю.