Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

 

Єврокомісія буде розвивати виноробство в селах України


Європа вирішила допомогти українським виноробам і сироварам з просуванням їх продукції на ринках ЄС.  Днями в Одесі між проектом Єврокомісії «Підтримка розвитку системи географічних найменувань в Україні» і Національною туристичною організацією був підписаний меморандум. І дано старт пілотному проекту «Дороги вина і смаку України».
В його рамках в Бессарабії найближчим часом буде створено туристичний гастромаршрут «Болград — Криничне — Ізмаїл — Вилкове», який будуть тестувати протягом двох років, всіляко рекламуючи серед європейців. Саверіо Савіо, керівник проекту Єврокомісії, планує в разі успіху розгортати проект і на інші регіони країни, а в перспективі створити Національну карту доріг вина і смаку України.
«Дороги вина і смаку» має на увазі, створення і просування привабливих українських регіонів енотуризму (турів по місцях виробництва вин) і гастротуризму, і системне залучення в регіон туристів з України та ЄС. Популяризація в Україні та просування в країнах ЄС поїздок за вином і оригінальними крафтовими продуктами буде просуватися за тим же принципом, що і «Дороги вина і смаку» Тоскани, Провансу, Бордо або Сицилії.
Спершу експерти ЄС розроблять докладні та зручні для туристів маршрути таких доріг, а всі туристично привабливі виробники вина, сиру, меду, спиртних напоїв або навіть негастрономічної крафтової продукції отримують географічне найменування (з прив’язкою до місцевості, де вона виробляється, за прикладом пармезану і шампанського). Потім цей маршрут стає новим модним напрямком — в першу чергу, так задумано Єврокомісією.
Пілотний проект в Україні передбачає, що маршрут «Болград — Криничне — Ізмаїл — Вилкове» зможе:

  • Стимулювати розвиток виноробства, фермерства і крафтового виробництва, зберегти та популяризувати специфічні для регіону кухню, традиції та ремесла.
  • Об’єднати для реалізації турів місцеві компанії зі сфери гостинності та гарантувати певний стандарт обслуговування гостей.
  • Дати місцевій владі імпульс і можливість якісно поліпшити логістичну інфраструктуру сільського регіону.