Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

 

Чехія: Бум спорудження дизайнерських готелів


Чепурні, претензійні і сповнені уславлених імен в архітектурі, моді й мистецтві – це дизайн-готелі. У Чеській Республіці в останні роки такі фешн-заклади почали з’являтися, мов гриби після дощу. Об’єднує їх те, що вони слугують джерелом не лише комфорту, а й естетичної насолоди. При цьому кожен з авторських готелів виступає виразником певної тенденції у сучасному дизайні.

Протиставити себе оточенню. Уподібнитися недосяжним горам вдалині
Залізобетонний монстр різко контрастує з мальовничим передгір’ям, де споконвіку панувала традиційна дерев’яна архітектура. Фасад масивної будівлі візуально полегшують лише асиметричні панорамні вітражі. Позачасовий та агресивний – ось який він, новий готель Miura у моравському містечку Челадна.
Інтер’єр готелю та його подвір’я сповнені кричущо різнорідних мистецьких зразків, а що їх споріднює – то це гучні імена авторів. Полотна Деміена Херста і пластика Генрі Мура, скульптури від чеського метра провокацій Давіда Черного.
Внутрішнє устаткування й меблі походять від не менш зіркових брендів. Своєрідними авторськими роботами видаються й краєвиди навколишніх гір у величезних вікнинах лобі-бару та кав’ярні. Готель не підлаштовується під навколишню природу та забудову, і не приховує цього. Швидше, відверто візуально експлуатує.
Будівля закладу Miura у близькому сусідстві з одним з найдорожчих у Чехії полем для гольфу в слугує переважно для елітних спортсменів та бізнесменів.

Ніби стояв тут завжди..
Дизайн-отель – не завжди провокація. Тоді як Miura, з його хай-тек виглядом на полонистих схилах просто-таки кидається в око, ідеологією родинного готелю Grund Resort Golf&Ski було якнайбільше злитися з ландшафтом. Навіть його дах ненав’язливо повторює форму навколишніх пагорбів.
В облаштуванні інтер’єру дизайнери італійської студії Ferrari Pagani Tresoldi Architetti зробили ставку на освітленні, яке б дозволяло змінювати інтенсивність світла залежно від потреб і настрою гостів. Меблі та аксесуари відомих брендів підібрано так, щоб взаємно доповнювати одне одного. Добірний стиль інтер’єрів, близькість до природи й чудовий вибір розваг на її лоні (лижних узимку та гольфових у теплу пору року) мають приваблювати передусім сімейні пари та родини з дітьми.
Як і належить сучасному готелю з претензією на арт, значна його площа відведена під художню галерею. Виставляються здебільшого роботи іменитих чеських класиків ХХ століття, наприклад Йозефа Чапека та Франтішека Купки.

Подорожі у часі
Власник претензійного празького готелю Vintage Design Hotel Sax, як вже чути з його назви, не забажав уникнути провокації. У старовинній частині Праги виріс заклад, що сяє усіма барвами естетики 50-70-х років ХХ століття. Я хотів створити унікальне місце з незвичайним дизайном, що абсолютно не вписувався б у концепт цієї історичної частини міста, причому навіть ціною того, що деякі люди закохаються у його подобу, а інші зненавидять її, – зізнається готельєр. Кожен з 22-х номерів виглядає самобутньо. Ретро-меблі, аксесуари та інше устаткування були придбані в антикварних крамницях та на аукціонах усього світу. Тому тут не знайти двох однакових предметів. І, звісно, інтер’єри оздоблюють роботи знакових постатей епохи 60- 70х Луїджі Колані, Вернера Пантона, Енді Ворхола, відомих чеських митців.

Річ-у-собі
У той час, як для концепту трьох вищеназваних готелів визначальну роль відіграло їхнє розташування поблизу популярних туристичних об’єктів, Шато Мцели – це так звана річ-у-собі. Десять років тому подружжя Кусумано придбало напівзруйнований бароковий замок посеред хащів Святоїрського лісу в Центральній Чехії.
У результаті масштабної реконструкції, що тривала п'ять років, з’явився на світ розкішний палац, в якому майже кожна деталь виготовлена на замовлення. Двадцять три номери готелю натхнені колористикою щоразу іншої частини світу або одного з чотирьох сезонів. Однак за задумом усі вони складають вишукане гармонійне ціле.
Шато Мцели позиціонує себе як еко-готель, і вже двічі (2008, 2011) здобував звання найкращого готельного закладу в Європі у номінації Green Resort. Нещодавно складовою шато стала спа-зона, що одразу принесла закладу визнання організації The World Luxury Hotel Awards.

Дотепність – запорука успіху
Огляд бутік-готелів ЧР був би не повним без чеського представника у європейській фешн-десятці за версією порталу TripAdvisor - празького готелю Moods. Нинішній дизайн закладу – результат «польоту» фантазії Владіміра Жака та Романа Вртішки, двох нещодавніх студентів столичного Вищого училища прикладного мистецтва. Під час тендеру проектів в’єтнамський інвестор схвалив їхню ідею максимального використання природних матеріалів, зокрема дерева, моху й бамбуку. А колористика повністю відповідає психоделічній назві.
Чеські автори інтер’єру здобули прихильність замовників ще й завдяки численним дотепним деталям. Наприклад, кольорова стіна конференц-залу за потреби трансформується у зручні крісла. Належність дизайнерів до новітньої генерації відображає такий нюанс: MOODs – перший готель в Чехії, що спеціалізується виключно на технологіях Apple, через які пропонує своїм гостям багату бібліотеку музики і відео для будь-якого настрою.

За інф. Представництва CzechTourism в Україні