Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Наприкінці минулого року західний сусід України — Словацька Республіка — вдалася до кардинальних кроків із лібералізації візової політики щодо громадян України. Не секрет, що такі дії уряду сусідньої держави були спрямовані в першу чергу на розвиток в’їзного туризму. Розрахунок повністю виправдався — на початку нинішнього року інтерес до турів у Словаччину зріс у кілька разів.
Проте зауважимо, що на українському ринку туристичних послуг Словаччина сприймається як країна виключно гірськолижного туризму — такий собі моно напрямок. Хоча насправді можливості цієї невеликої європейської країни щодо відпочинку та оздоровлення українських громадян значно ширші. Щоб з’ясувати, як саме змінилося ставлення словацької сторони до українських туристів, і на що останнім можна сподіватися в сусідній країні, «Український туризм» звернувся до Надзвичайного і Повноважного Посла Словацької Республіки в Україні пана Павла Гамжіка.

— Шановний пане Посол, просимо Вас охарактеризувати стан українсько-словацьких відносин в галузі туризму. Чи є, на Ваш погляд перспективи в розвитку таких відносин? Якщо так, то у чому, на Вашу думку, вони полягають?
— Туризм має стратегічне значення для розвитку економіки кожної держави, оскільки з ним пов’язане і готельне господарство, і будівництво, харчова промисловість, сільське господарство, галузі легкої промисловості. В розвитку туризму між Словацькою Республікою і Україною я вбачаю великі перспективи, тим більше, що нас об’єднує спільний кордон, у спілкуванні між собою в нас немає мовного бар’єру а наші культура та історія мають багато спільного. Територією
Словаччини та України простягаються прекрасні Карпати, які нам потрібно берегти і покращувати. Наше співробітництво продовжується також в рамках біосферного заповідника „Східні Карпати“. Та, незважаючи на цю спорідненість, існує де великий простір для взаємного відвідування, ознайомлення із визначними і красивими місцями, з історією наших країн. Скористатися цим простором — це наш обов’язок, і це не лише заради розвитку наших економік, але й заради розвитку взаємовідносин між двома сусідніми європейськими країнами.

— Будь-ласка, наведіть кількість українських туристів, що відвідали Словаччину протягом 2012 року. Чи змінився цей показник порівняно з минулими роками? Якщо так, то в який бік?
— Поки що ми маємо дані лише за 3 квартали 2012 року. За цей період Словаччину відвідали, із проживанням, 27 481 гість з України. Це на 2,5% більше, ніж за той самий період попереднього року. Позитивним є й те, що за вказаний період 2012 року на 7,8% збільшилася кількість ночівок українських туристів в СР (90 480 ночівок).
В 2011 році зростання кількості українських туристів в Словаччині було ще більш виразним (на 64,4% в порівнянні з попереднім роком). Я твердо вірю, що наші нові заходи у сфері візової політики по відношенню до українських туристів, реалізація яких почалася 21.12.2012 року сприятимуть зростанню кількості українських туристів у Словаччині.

— В Україні Словаччина вважається одним з традиційних напрямків зимового, зокрема гірськолижного, туризму. Відповідно, переважна більшість пропозицій відпочинку в Словаччині, які формують українські туристичні компанії, стосуються цієї галузі. Водночас природні умови Вашої країни, а також значна кількість історичних та культурних пам’яток є фактором, що приваблює туристів до Словаччини протягом цілого року, поза межами гірськолижних курортів.
Наскільки словацька туристична інфраструктура зацікавлена у збільшенні поза зимового туристичного потоку із України?
— Звичайно ж, власники готелів, пансіонатів, курортних центрів, туристичних компаній Словаччини максимально зацікавлені в постійному збільшенні кількості близьких нам українських туристів. Словаччина, насправді, дуже красива і приваблива. I не лише взимку, але й влітку — в горах чи біля озер; а навесні і восени приваблюють наші численні замки, костели, музеї, або ж гаряча вода наших термальних джерел. Ми будемо раді, якщо українські туристи зроблять свій вибір із широкого спектру туристичних пропозицій Словацької Республіки.

— Чи є, з Вашої точки зору, задовільним стан транспортного сполучення між нашими державами? Якщо ні, чи плануються урядом Словаччини заходи, спрямовані на збільшення маршрутів, які сполучають наші держави?
— На словацько-українському кордоні є достатня кількість пунктів пропуску для всіх видів перевезень. Незважаючи на це, ми і в цьому напрямку робимо подальші кроки для розвитку транспортного сполученням між нашими країнами. Розглядається питання будівництва нового автодорожнього пункту пропуску Чіерна — Соломоново, в контексті Угоди між Урядом Словацької Республіки та Кабінетом Міністрів України. Для розбудови інфраструктури пунктів пропуску ми прагнемо використовувати також фонди ЄС на розвиток транскордонного співробітництва.

— Наскільки, з Вашої точки зору, громадяни Словаччини зацікавлені в Україні як в туристичному напрямку? Що, на Ваш погляд, могло б їх зацікавити в Україні?
— Як на мене, Україна — це прекрасна країна. Необхідно донести інформацію про неї потенційним словацьким туристам, представити їм Ваші гірськолижні курорти, можливості морського відпочинку та авіасполучення, культурні та історичні пам’ятники і, разом з цим, надзвичайно смачні українські страви. Однак, з української сторони ще необхідно інвестувати не лише в саму туристичну інфраструктуру, але й в підвищення якості українських транспортних шляхів, особливо регіонального значення. В цьому напрямку ми можемо запропонувати українській стороні цікаві, випробувані і ефективні технологи, з метою модернізації і підвищення ефективності та якості вашого перспективного туризму.
Сподіваюся, що розширенню взаємного обміну туристами сприятиме й пряме авіасполучення між Києвом і Братиславою, з перельотами до аеропорту Сімферополь, — рейси якого виконуватимуться 4 рази на тиждень, починаючи з 01.03.2013 року.
 

назад >>>