Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

В середині лютого туристичний ринок накрила хвиля інформації, пов’язана зі змінами у візовій політиці посольства Словаччини в Україні щодо наших співгромадян. Деякі туристичні компанії, а також ЗМІ, поспішили оголосити, що при звернені до словацького консульства громадянам України гарантується оформлення багаторазової шенгенської візи терміном до 5 років. Дехто пішов далі, проголосивши відкриття «нових можливостей спільно з консульством Словаччини». Такого не може бути у принципі — Візовий Кодекс ніхто не скасовував. Проте цей документ насправді надає країнам — учасникам Шенгенської угоди — досить широкі повноваження щодо установлення вимог для візових аплікантів. Отже, для того, щоб остаточно з’ясувати, що змінилося у візовій політиці Словаччини щодо України, редакція УТ звернулася до Надзвичайного і Повноважного Посла Словацької Республіки в Україні пана Павла Гамжіка. Нижче наводяться відповіді із посольства.
При порівнянні загальної кількості віз, виданих Консульським відділом Посольства СР в Україні та Генеральним консульством СР в м. Ужгороді у 2012 році, із кризовим 2009 роком, спостерігається зростання на 86% кількості віз, виданих громадянам України. Приблизно 70 — 80% віз, виданих громадянам України, — це візи для перебування з метою «туризм».

Акредитація туристичних компаній у Посольстві Словаччини
Акредитація туристичних компаній здійснюється відповідно до загальної Інструкції Міністерства закордонних та європейських справ Словацької Республіки. Посольство Словацької Республіки в Україні розглядає питання надання акредитації, виходячи з реальних можливостей Посольства. Разом із заявкою на акредитацію, туристична компанія має надати: лист-клопотання про надання акредитації, діючу ліцензію туроператора, договір, укладений зі словацькими партнерами, нотаріально засвідчений зразок підпису виконавчого директора фірми, договори з перевізниками, договори із страховою компанією, зразки туристичних ваучерів, виписка з Торгового реєстру та інші документи (детальна інформація на веб-сторінці Посольства).
Консульський відділ Посольства Словацької Республіки в Києві проводить акредитацію туристичних компаній щорічно, з 1 вересня по 15 жовтня, до початку зимового туристичного сезону. Туристичні оператори, предметом діяльності яких є виключно літній туризм, мають змогу подати заявку на отримання акредитації з 01 березня до 15 квітня, до початку літнього туристичного сезону.
Консульський відділ Генерального консульства СР в м. Ужгороді проводить акредитацію українських туристичних компаній двічі на рік, перед зимовим та літнім туристичними сезонами.
Списки акредитованих туристичних фірм, разом з детальною інформацією стосовно акредитації, розміщені на вебсторінці Посольства Словацької Республіки в Україні (www.mzv.sk/kyjev), а також на веб-сторінці Генерального консульства СР в м. Ужгороді (www.mzv.sk/ gkuzhorod), українською мовою.

Хто отримає мультивізу?
21.12.2012 року почала застосовуватися на практиці Інструкція Міністерства закордонних та європейських справ Словацької Республіки про спрощення процесу надання віз громадянам України. Громадянам України, які в’їжджають до Словаччини з метою туризму, відвідання рідних, з метою торгової та підприємницької діяльності, видаватиметься багаторазова шенгенська віза строком на 2 роки та строком на 5 років, якщо до цього українські громадяни вже на законних підставах скористалися хоча б однією шенгенською візою.
Відповідно до Візового Кодексу, звертаючись із клопотанням про оформлення візи, заявник має підтвердити свою несудимість і надійність, законне використання попередніх віз, свій економічний стан, як і те, що він виїде з території Словацької Республіки (держави-учасниці ЄС) до закінчення дії візи. Перебувати на території Шенгенської зони іноземець може максимально 90 днів протягом одного півріччя.

 

назад >>>