Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Мехмет САМСАР, Надзвичайний і Повноважний Посол Турецької республіки в Україні

Україна як пріоритетний напрямок
За результатами оцінки, проведеної у 2003 році Мініс¬терством закордонних справ Туреччини, Україна, яка має ве¬ликий людський і економічний потенціал, а також найбільшу після Туреччини довжину бере¬гової лінії на Чорному морі, була визначена країною, розвиток стосунків із якою є пріоритет¬ним. В результаті низки заходів у цьому напрямку, у 2010 році відносини між двома країнами були виведені на стратегічний рівень. З огляду на це було ство¬рено Стратегічну раду високого рівня Україна-Туреччина, що повинна здійснювати функцію направляючого механізму у здійсненні проектів, які мають надати конкретне втілення стратегічним партнерським відносинам. У розвитку стосун¬ків між двома країнами за мету ставиться забезпечення вільного
Туреччину й україну пов'язує надзвичайно багато чинників, таких як спільне історичне минуле, географічне положення на берегах чорного моря, схожий менталітет наших народів...
руху людей, товарів та капіталів. Завдяки нашим бізнесменам між двома країнами наразі здійснюється вільний рух капіталів. Із підписанням Угоди про вільну торгівлю, переговори стосовно якої зараз тривають, буде забез-печено вільний рух товарів між
нашими країнами та інтеграція двох великих ринків у Чорномор¬ському басейні.
Завдяки Угоді про безвізові поїздки, яка набула чинності у серпні 2012 року, здійснюється також вільне пересування людей. Для ту¬ристичної галузі вільний рух людей є важливим питанням. З огляду на це у серпні 2013 року односторон¬нім рішенням турецької сторони термін безперервного перебування українських туристів у Туреччині було збільшено з 30 до 60 днів.
Хоч зазначена угода діє протягом невеликого терміну, немає сумніву, що вона зробила суттєвий внесок у показники туристичних потоків із України до Туреччини, які цього року мають усі підстави побити історичний рекорд. У 2013 році, як і у попередні роки, Туреччина посяде перше місце серед країн, до яких з України виїжджають із туристичною метою, та покращить свої позиції.
Однак у цій статті я хотів би звернути увагу на інший аспект вільного руху людей. А саме, на те, що він відбувається в обидва боки. Іншими словами, не тільки українці їдуть до Туреччини, але й турки вирушають до України, причому їх кількість збільшується. З огляду на це туризму належить визначальна роль у розвитку стосунків між нашою країною і Україною.

Туристична атрактивність України для Туреччини
Наші народи живуть по сусідству один з одним протягом багатьох століть, тож міжкультурна взаємодія між турками та українцями є надзвичайно сильною. Можливо, не кожний українець знає про те, що національні костюми турків є надзвичайно подібними до українських одностроїв. Більше того, досить багато слів української мови мають турецьке походження. Подібними є наші народні танці, пісні, підхід до вирішення різноманітних питань.
Я вже не кажу про спільну історію: так, по всьому півдню України розташовані фортеці, побудовані свого часу турками. Що ж до ближчих до нас часів, то в Україні розташовано 7 турецьких військових поховань та меморіальних комплексів, при¬свячених загиблим турецьким військовим. Один з них знахо¬диться у Севастополі та зберігає пам'ять про турецьких вояків, що загинули під час Кримської війни 1853-56 років. 6 інших — на Заході України: у них похо¬вані турки, що брали участь у битвах Першої світової війни та загинули на фронті у Галичині.
Усе це, а також значна кіль¬кість українських історичних та культурних пам'яток різ¬них епох призводять до того, що туристична привабливість України для туристів — громадян Туреччини — є надзвичайно високою. Щоправда, донедавна туристчиний потік із Туреччини до України стримувала необхід¬ність громадянам нашої держави для в'їзду в Україну оформлю¬вати візи. Проте, починаючи
від серпня минулого року, в'їзд став вільним, тож відтоді можна сказати, що громадяни Туреччини стали інтенсивно відкривати для себе Україну: кількість турецьких туристів за цей період збільшилась на 55% та склала 117 тисяч чоловік. Порівняно з турпотоком українців до Туреччини це відносно небагато. Однак за підсумками цього року ми вважаємо, що ця цифра суттєво зросте і перевищить 150 тисяч. Якщо згадати, що Дні України в Туреччині, що відбувалися з 9 по 15 вересня, викликали велике зацікавлення з боку відвідувачів, не сумніваюся, що турецькі громадяни будуть відвідувати Україну для подальшого знайомства з її культурою та історією. З іншого боку, Дні культури Туреччини в Україні, які проводитимуться наступного року, будуть сприяти кращому ознайомленню громадян наших держав із культурами обох країн.

Турпотоки стимулюють рух капіталу
Варто зауважити, що пожвавлення туристичного руху між державами призводить і до збільшення потоку капіталів. Так, одна з турецьких компаній закінчує спорудження сучасного готельного комплексу в Алушті, який стане одним з най¬більших об'єктів розміщення в усьому Чорноморському регіоні. Тривають переговори й про модернізацію та реконструкцію турецькими компаніями й інших українських готелів.
Між Україною і Туреччиною існує серйозне і дружнє співробітництво у сфері туризму. У 2012 році між Україною і Туреччиною був підписаний Протокол 4-го засідання змішаної комісії з питань туризму, що надало поштовху стосункам між державними органами у цій галузі. Було збільшено кількість та розширено тематику підготовчих курсів, які проводяться в Туреччині для працівників туристичної сфери в Україні, досягнуто згоди у питанні надання Туреччиною технічної підтримки для виведення туристичних послуг на Кримському півострові на рівень світових стандартів.
Сполучення між нашими державами є надзвичайно насиченим та зручним — з 7 українських аеропортів щотижня здій¬снюється близько 80 авіарейсів до Туреччини, а з урахуванням чартерних перевезень це число наближається до сотні. Разом із цим між нашими державами невдовзі планується відкриття
нових поромних ліній. На відміну від уже наявних поромних ліній, планується використання поромів, що здатні перевозити пасажирів, а відтак і збільшення турпотоків.
Зі своїми сусідами по Чорноморському басейну Туреччина сьогодні бере активну участь у консультаціях та розробленні проектів у галузі започаткування круїзного туризму між причорноморськими країнами. Ми вважаємо, що кожна причорноморська держава має що показати круїзним туристам, відтак участь у таких проектах стане вигідною для всіх без винятку.
Я не сумніваюсь, що взаємне збільшення кількості туристів завдяки згаданим вище та іншим проектам матиме вплив на економіку не лише у вигляді отримання прибутку, також воно сприяти¬ме отриманню досвіду у наданні різноманітних послуг туристам, забезпечить стабільний розвиток галузі в обох країнах на міцному підґрунті. Те, що необхідно робити зараз (разом із такими стимулюю¬чими заходами, як скасування візового режиму) — це підвищувати рівень обміну досвідом та заохочувати компанії, які працюють у цій сфері, діяти разом для досягнення спільної мети. Наскільки сильними будуть зусилля заради досягнення спільної мети, настільки розвиненою буде чинна співпраця. Зрозуміло, що зростання кількості туристів та зростання попиту на туристичні послуги відіграє роль рушійного фактору, щоб усі за¬клади та організації, які працюють у цій галузі, діяли в рамках спільної мети. З огляду на це ми можемо констатувати, що будь-який позитивний статистичний показник, який фіксується у галузі туризму між Туреччиною й Україною, зближує наші країни в економічному та гуманітарному плані.
 

назад >>>