Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Культурні події світового значення виступають у якості туристичних аттракцій не гірше, ніж крає¬види, архітектурні пам'ятки, чи, скажімо, оздоровчі заклади. Наприклад, Карловарський міжнародний кінофестиваль, який щороку збирає в столиці Захід-ночеського краю десятки тисяч поціновувачів світової кінокласики та артхауса, робіт режисе¬рів зі світовим ім'ям та молодих талантів. А щоб познайомити потенційних туристів-кіноманів із можливостями кінотуризму, в різних країнах світу влашто¬вуються інформаційно-куль¬турні заходи, присвячені таким фестивалям. Так, з 5 по 8 вересня у Києві, Одесі та Львові пройшов кінофестиваль «Вечори у Карлових Варах» — новий проект компанії Артхаус Трафік, реалізований за підтримки Національного туристичного управління CzechTourism, Адміністрації Карловарського краю та фірми Євро-кар — офіційного постачальника та виробника автомобілів марки SKODA в Україні.
Фестиваль познайомив гляда¬чів із визнаними кіношедеврами — фільмами, що демонструвалися на МКФ Карлові Вари у різні роки (Велика краса Паоло Сорентіно, Амелі Жан-П'єра Жене, Відрив Мілоша Формана та анімаційний Урок Фауста Яна Шванкмаєра).
Крім того, проект репрезентував широкому загалові виняткові туристичні можливості Чеської Республіки, зокрема курортного Карловарського регіону, міста Карлові Вари та самого фестивалю як центральноєвропейського феномену.
Події передувала масштабна рекламна кампанія у пресі, на радіо та міських сіті-лайтах, а також низка промоакцій організаторів на веб-порталах та у соціальних мережах. Відкриття кінофести¬валю у Києві та Одесі пройшло у затишній атмосфері вечорів на карловарських курортах і було приправлене традиційними чеськими ласощами та напоями.
Усі глядачі змогли взяти участь у розіграші вікендів у Карлових Варах та Маріанських Лазнях від відомих курортних компаній та готелів Карловарського регіону Marienbad Kur & Spa Hotels, Імпе¬ріал Карлові Вари, Роял Маріанські Лазні та Thermal.
Поєднання цілющих гарячих джерел та бурхливого суспіль¬ного життя вже понад шість
століть принаджує на карловарський курорт відвідувачів з усього світу. Колись на вулицях міста можна було зустріти аристократів, революціонерів та представників європейської культурної еліти. А в ХХ столітті Карлові Вари набули популярності ще й завдяки найбільш значущому кінофестивалю Центральної Європи, одному з найстаріших у світі. Міжнародний кон¬курс фільмів тут уперше пройшов 1948 року, а в 1956 році фестиваль отримав категорію «А» за класифі¬кацією FIAPF. Щорічно у Карлових Варах демонструється понад 200 кінокартин, покази багатьох з яких стають європейськими і світовими прем'єрами. Гран-прі в останні роки удостоювалися такі фільми, як «Кавказький полонений» (1996, реж. Сергій Бодров ст.) і «Амелі» (2001, реж. Жан-П'єр Жене).

назад >>>