Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Дімітріос ТРАНОС, радник Посольства першого класу, заступник Голови місії, керівник консульського відділу Посольства Греції в Україні
Нашу державу — Грецьку Республіку — на українському ринку туристичних послуг можна охарактеризувати як дуже успішний туристичний напрямок. Про це свідчать як дані в'їзду громадян України до нашої держави, так і плани туристичних операто¬рів зі збільшення можливостей відпочинку та мандрів теренами Еллади. Грецькі консульства в Україні видають щодалі більшу кількість віз, авіакомпанії відкри¬вають між нашими державами нові авіамаршрути та збільшують частоти наявних. Що ж до туроператорів, то вони активно пропагують для українських туристів нові, менш відомі регі¬они та курорти нашої держави, водночас спонукаючи готельєрів та власників інших об'єктів туристичної інфраструктури знижувати ціни на свої послуги. Усе перераховане в комплексі дає підстави вважати, що туристичні потоки із України до Греції збільшуватимуться й далі.

Візи: стимулюємо туристів
В Україні діють 3 грецькі консульства: в Києві, Одесі та Маріуполі. Абсолютним лідером з оформлення віз для громадян України є столичне консульство: якщо минулого року воно оформило для українців близько 100 тисяч віз, то на кінець вересня цього року кількість виданих у Києві віз перевищила 130 тисяч, а за результатами 2013 року ми сподіваємось, що ця цифра досягне 160 тис. Усього ж по Україні ми очікуємо, що цього року буде оформлено 190 тис. віз.
В успішному та безперебійному опрацюванні великої кіль¬кості запитів на візу нам суттєво допомагає візовий центр, який передає дані аплікантів у консульства в електронному вигляді. Це суттєво зменшує час на обробку та введення цих даних до Шенгенської інформаційної системи, тож у співробітників залишається більше можливостей на оброблен¬ня значної кількості документів.
Нечасто, але трапляються складнощі та вихід віз запізнюється. У переважній більшості випадків таке трапляється через те, що деякі туроператори подають документи від своїх клієнтів в останній момент. Ми, звичайно, намагаємось опра¬цювати якомога більше візових запитів. Улітку, коли спостерігаються пікові турпотоки у напрямку Греції, а відтак різко зростає попит на візи, ми залучаємо до консульства до¬даткових співробітників з Мініс¬терства закордонних справ Греції та громадян України, а також ідемо назустріч туроператорам, у яких, наприклад, «горить» блок місць на літаку (в таких випадках туроператор може подати документи безпосередньо до консульства, а не через візовий центр). Проте навіть з урахуванням посиленого штату співробітників консуль¬ства наші можливості в піковий період обмежені. Тому прошу наших партнерів — українських туроператорів — ставитися до ситуації з розумінням та подава¬ти документи від своїх клієнтів заздалегідь у всіх випадках, коли це можливо.
З метою зменшення сезонної кількості заяв на отримання візи у наших консульствах є можливість видавати сумлінним туристам багаторазові візи. У такий спосіб людина заздалегідь може планувати свою відпуст¬ку в Греції та інших державах Шенгенської угоди, зменшуючи навантаження на наші консуль¬ства. Проте хотів би зауважити, що сумлінними ми вважаємо тих туристів, які демонструють намір повертатися до Греції. Це, до речі, і в інтересах самих за¬явників на візу: адже траплялись випадки, коли прикордонники інших шенгенських держав анулювали візи, видані нашими консульствами, під надуманими приводами. Отже, я закликаю українських туристів до розуміння ситуації та використання багаторазових віз, виданих нашими консульствами, для поїздок переважно до Греції чи через територію Греції, перебуваючи там більше трьох днів за кожну поїздку.
Ще один спосіб стимуляції турпотоків — це видача шенгенських одноразових віз грома¬дянам України, що прибувають із Туреччини на грецькі остро¬ви Самос, Родос, Хіос, Кос та Лесбос. Таку візу, термін дії якої складає 15 днів, можна отрима¬ти безпосередньо на місці, не звертаючись до консульства. Ми отримали дозвіл від Європейської Комісії для пілотного застосування цієї практики з 7 червня до 30 вересня.
Деякі учасники форуму за¬питували мене, чому не можна поширити таку практику на всю територію Греції, видаючи, на¬приклад, туристам національні візи за кіпрським зразком. Проте Шенгенська угода, членом якої є Греція, установлює суттєві обмеження на причини для видачі таких віз. Тому, на відміну від Республіки Кіпр, нашого сусіда по Середземноморському басейну, що не є членом Шенгенської Угоди та практикує видачу електронних дозволів на в'їзд на свою територію за попередньою заявою, у випадку з Грецією застосування такого способу є неможливим.

Сполучення й напрямки
Греція особливо цінує українських гостей у силу багатьох причин: крім ментальної спорідненості, православної віри, історичних зв'язків, спільних витоків культури та мистецтва, не останню роль відіграє й те, що українці більш охоче, ніж пред¬ставники інших народів, їздять
на екскурсії, здійснюють покупки в грецьких магазинах та супермаркетах, відвідують кафе та ресторани... Іншими словами, суттєво підтримують різні сфери національної економіки нашої країни. Ця особливість українських турис¬тів (а також російських, білоруських, казахських та інших громадян пострадянських держав) спонукає наших туроператорів розробля¬ти нові туристичні програми, не такі відомі в Україні. Зокрема й на зимовий період. Адже Греція — це країна, більшість території якої займають гори, отже, цілком можливим є й розвиток зимового та зеленого туризму. У сполученні з шопінгом, екскурсійними, гастрономічними та винними турами, а також традиційною грецькою гостинністю це може призвести до сталого турпотоку із України до Греції й поза літнім високим туристичним сезоном.
Перші кроки до цього вже здійснено: так, найбільший грецький туроператор «Музенідіс Тревел» за нашим проханням зберіг авіасполучення між Києвом та Салоніками й на зимовий період. Найбільший грецький авіаперевізник — авіа-компанія AEGEAN — залишила у своєму зимовому розкладі рейси до Афін із Києва та Одеси. Та й українські авіаперевізники мають постійні рейси та висловлюють за¬цікавлення у розширенні сполу¬чення між нашими країнами.
Утім крім авіаційного сполучення, між нашими країнами існує ще й регулярне автобусне сполучення. Греція не межує з Україною безпосередньо, тому курсування автобусів здійснюється транзитом через території Румунії та Болгарії. Хоча, на мій погляд, автобусний переїзд з Києва до Афін біль¬ше підходить туристам з меншим доходом або тим, у кого багато часу, ніж у більшості.
 

назад >>>