Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

За даними Всесвітньої туристичної організації ООН, минулого року вперше в історії людства кількість подорожуючих у світі перевищила 1 мільярд осіб, тобто сьому частину населення Землі, а сумарний валовий дохід туристичної індустрії склав один трильйон доларів, тобто кожний турист приніс туристичній індустрії 1000 доларів доходу.
Однак ці туристичні, а відтак і фінансові, потоки розподіляються украй нерівномірно: у світі визначилась група лідерів із в'їзного туризму (див. табл.)
Як бачимо, Італія обіймає в рейтингу Всесвітньої турис¬тичної організації стабільне 5-те місце, при цьому показник зміни в'їзних турпотоків украй незначний — 0.5%. Тому цілком зрозуміло, що уряд цієї держа¬ви вдається до різноманітних заходів підвищення привабли¬вості своєї країни для іноземців, зокрема, для мешканців пострадянського регіону.

Безкоштовні візи: російський експеримент
Одним з таких заходів є про¬ведення акцій на кшталт Років туризму та культури. Так, у вересні цього року розпочався Перехресний Рік туризму Італія — Росія, в межах якого передбачається здіснити кілька
десятків акцій та заходів. Серед них є й досить-таки специфічні: так, деякі з громадян Росії, відправляючись до Італії, можуть заощадити на сплаті консульського збору при оформленні візи в італійському консульстві. Безкоштовно видавати візи планується тим росіянам, які відправляються до цієї країни з метою відвідування заходів, що відбуватимуться у рамках перехресного Року туризму.
Повний список заходів, що проводяться в межах Року туризму, доступний на офіційному сайті Італійського національного управління з туризму (ENIT). Це, зокрема, жовтневий фестиваль імені Джузеппе Верді, що про¬ходить в місті Парма, або цикл маршрутів, пов'язаних з життям великого композитора.
Передбачається, що всі туристи, які доклали до пакету
документів куплені онлайн-квитки на концерти, виставки та інші заходи, отримають візи безкоштов¬но. Звертатися за ними можна в консульства Італії в Москві й Санкт-Петербурзі. Не стягуватиметься консульський збір і при подачі документів через візові центри, розташовані на території Росії, проте сервісний збір у цьому випадку оплатити все одно доведеться.
За даними консульської служби Італії, з січня по вересень цього року росіянам було видано на 20% більше дозволів на в'їзд, ніж за аналогічний період минулого року; їх число досягло 590 тисяч. Рішення про безкоштовні візи прийнято з метою подальшого збільшення туристичного потоку в країну. Нововведення діятиме протягом всього перехресного Року туризму, тобто до вересня 2014 р.

Україна: в очікуванні сплеску зацікавленості?
Сьогодні усі зусилля іта¬лійської туристичної адміністрації ENIT в нашому регіоні спрямовані на Росію, і якихось спеціальних заходів, а відтак і промо-бюджетів для інших держав просто не передбачено — про це прямо говорять керівники цієї поважної органі¬зації. Більше того, проголошене відкриття київського офісу ENIT не відбулося й досі. Однак досить несподівано активність на італійському напрямку стали проявляти інші організації: у першу чергу — Посольство Італії. Нинішній посол Фабріціо Романо, якому УТ двічі надавав слово на своїх шпальтах, своєю стратегічною метою вважає кардинальне спрощення процедури оформлення віз, відтак збільшення доступності відпочинку в Італії на курортах. Варто зауважити, що в цьому плані пан посол дотримав своєї обіцянки — кількість виданих італійським консульством віз під час його каденції суттєво зросла, кардинально зменши¬лась кількість відмов, а про¬цедура оформлення реально спростилася. Зрозуміло, що роботи в цьому напрямку ще вистачає — наприклад, ре¬ального спрощення потребує процедура оформлення віз для неповнолітніх, яка сьогодні є досить-таки зарегульованою, що автоматично утруднює формування й відправлення до Італії дитячих груп.
Ще одним кардинальним кроком італійської сторони у бік збільшення туристичного потоку із України є віднов¬лення діалогу з акредитованими компаніями, число яких суттєво збільшилось знову ж таки під час каденції посла Фабріціо Романо. Так, 21 жовтня має відбутися зу¬стріч акредитованих туристичних компаній з послом, очільниками консульського відділу та керів¬ництвом Італійського візового центру, на яку запрошено й кореспондента УТ. Репортаж про цю подію наші читачі побачать у наступному номері журналу. Однак уже зараз можна спостерігати зростання зацікавленості італійської сторони Україною. Це, зокрема, проявляється у збільшенні авіарейсів між Україною та Італією та приходу на ці маршрути нових авіакомпаній. Що, як відомо, служить надійним індикатором пожвавлення міждержавних та корпоративних відносин у туристичній галузі.
 

назад >>>