Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Донедавна Україна в Європі вважалася перспективним донором турпотоків. Ці висновки базувалися на багаторічних дослідженнях, які здійснювали європейські держави в галузі міжнародного туристичного руху. Зокрема, стійке зростання турпотоків із України продемонстрували Угорщина, Чехія та Польща, які протягом тривалого часу утримували (а Польща та Угорщина утримують і сьогодні) в Україні представництва національних туристичних адміністрацій.
«Український туризм» неодноразово зазначав, що у справі формування виїзних турпотоків неабияку роль відіграє співпраця цих представництв із туристичними компаніями: між показниками зростання туристичного потоку та інтенсивністю проведення різноманітних заходів іноземними турпредставництвами спостерігається прямий зв'язок. Із цим, до речі, погоджу¬ється й більшість наших читачів. Так, коли в середині минулого року ЧехТуризм із незрозумілих причин вирішив закрити своє київське представництво, галузь відреагувала на цей крок дуже швидко: зростання турпотоків із України до Чехії різко сповільнилось, потрапивши за резуль¬татами раннього бронювання на другу половину 2013 року на межу стагнації. У результаті ЧехТуризм минулого року таки зберіг, хоч і в урізаному вигляді, певну форму свого предсатвництва в нашій державі.
Як і прогнозував УТ, частина українського турпотоку переорієнтувалася з чеського на польський напрямок. За попередніми даними, наданими Польською туристичною організацією за 2013 рік, кількість громадян України, що відвідали Польщу, перевищила 7 мільйонів, з них близько 2 млн. кваліфікуються як туристи. Зрозуміло, що таке різке збільшення турпотоку завдячує, в першу чергу, геогра¬фічній близькості між нашими державами, протяжності спільного кордону та схожій ментальності. Але й діяльність українського представництва ПОТу дається взнаки: завдяки якій, зокрема, збільшилась доля українських туристів, які приїжджають до сусідньої держави відпочити чи підлікуватися на її курортах, відкривають для себе красу старовинних міст, таких, як Познань, Вроцлав чи Торунь, а також приїжджають у Польщу вчитися в тамтешніх університетах та інших навчальних закладах.
Сьогодні зв'язки між громадянами наших держав є міцними, як ніколи раніше. Один лише приклад: на київському Майдані Незалежності — місці, де народ двічі поставав проти тиранії та поневолення — сьогодні, крім українських державних, майо-ріють й прапори інших держав. Так от, найбільше серед них — польських! Наразі на вулицях Києва, та й інших міст Цен¬тральної, а подекуди й Східної та Південної України, все частіше можна почути польську мову, й поступово мешканці столиці, та й багатьох інших міст поза межами Західного регіону, при¬пиняють сприймати поляків як іноземців.
Хотілося б зауважити ще й таке: на київському Майда¬ні перебувають люди з усіх регіонів України — із Заходу, Півдня та Сходу, включаючи й ті регіони, населення яких характеризується надзвичайно низькою мобільністю. Там-таки, на Майдані, вони спілкуються з іншими людьми, у тому числі з громадянами Польщі, від яких дізнаються про спосіб життя поляків, про їхні життєві цінності, а також про численні туристичні принади Польщі. Ця інформація разом із усвідомленням того, що українцеві надзвичайно просто оформити візу в одном уз численних польських консульств та, як наслідок, відвідати сусідню країну, в недалекому майбутньо¬му призведе до вибухового зрос¬тання турпотоків з Півдня та Сходу України саме до Польщі.
Зрозуміло, що сьогодні, коли над нашою державою нависла загроза війни, коли зухвалий агресор на весь світ оголосив
про подальшу «підтримку» росіян в Україні, про туризм можна говорити з певною мірою перестороги. Та ми — представники туристичної галузі — віримо, що лихі часи підуть у минуле, що народ України відстоїть її свободу та територіальну цілісніть, що наша держава невдовзі будуватиме своє майбутнє разом із сусідами та друзями — тими з них, хто в лиху годину продемонстрував справжню дружбу, простягнув руку підтримки й допомоги. Тобто в першу чергу — з Польщею та поляками. У нас є підстави вважати, що після
Народної Революції економіка України, нарешті, почне інтенсивно розвиватися, у нащих громадян з'являться нові можливості, у тому числі й щодо туризму та подо¬рожей. Ми не маємо сумнівів, що у першу чергу українці відправ-ляться до тієї держави, яка надала їм руку допомоги у скрутні часи. Дехто з подяки за підтримку, проте більшість із них — із звичайної цікавості, для того, щоб реалізу¬вати нові можливості, які щойно відкрилися.
А тепер давайте згадаємо, що українське представництво ПОТу знаходиться за адресою: вул. Хрещатик, 25, у кількох сотнях метрів від Майдану. Тобто сьогодні, крім своєї прямої функції, воно ще й відіграє роль осередку народної дипломатії, укріплення зв'язків між нашими державами. Навіть якщо сьогодні результати його діяльності не досягають показників минулих років, ми переконані, що в недалекому майбутньому — після врегулювання кризи — вибухоподібне зростання турпотоків до Польщі компенсує усі тимчасові витрати та збитки.
 

назад >>>