Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Наприкінці березня провідна британська рейтингова агенція Skytrax, яка спеціалізується на дослідженнях у світовій авіатранспортній галузі, опублікувала рейтинг аеропортів світу, а також готелей, розташованих на території аеропортів. Дослідження здійснювалось за 64-ма критеріями — як інтегральними, так і регіональними. А також специфічними, такими, як «кращий персонал аеропорту», «кращий шопінг», «найкраще поводження з багажем» і т.д. Для Китаю розроблено одразу 2 категорії: «кращий міжнародний аеропорт Китаю» та «кращий аеропорт Китаю для внутрішніх рейсів».
У категорії «Кращий аеропорт Східної Європи» друге місце обійняв міжнародний аеропорт «Бориспіль». Раніше головна повітряна брама України не перемагала у подібних рейтингах
Цікаво, що аналогічний за пропускною здатністю, статусом та рівнем сервісу варшавський аеропорт ім. Фредеріка Шопена обійняв останню, тобто 10-ту, сходинку в сусідній номінації «Кращі аеропорти Центральної Європи»
До певної міри, поділ Європи на географічні регіони є умовним: так, аеропорти Швехат (Відень, Австрія) та М.Р.Штефаника (Братислава, Словаччина) віднесено до різних регіонів (Центральна та Східна Європа відповідно), проте реальна відстань між ними складає 64 км по шосе, а по прямій і того менше. Так само аеропорт ім. Леннарта Мері (Таллінн) та Вантаа (Гельсінкі) також віднесено до різних регіонів (відповідно, Східна та Північна Європа), натомість відстань між ними складає близько 80 км.
У той же час не може не тішити, що упорядники рейтингів Skytrax відносять Україну (а також Грузію) саме до Європи: адже, в окрему категорію виділено регіон «Росія та держави СНД».
З точки зору міжнародного права, такий поділ є цілком обґрунтованим: Україна сьогодні є лише асоційованим членом СНД та ініціювала процедуру виходу із цього об'єднання, Грузія ж залишила цей своєрідний клуб пострадянських держав ще 2008 року. З іншого боку, Молдова досі є дійсним членом СНД, хоча в реальності процес її європейської інтеграції зайшов значно далі, ніж в Україні чи Грузії.
 

назад >>>