Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Європейська комісія опублікувала дані про видачу протягом 2013 року шенгенських віз громадянам третіх держав, які мають оформлювати візи для в'їзду на територію держав — членів Шенгенської угоди. До цієї категорії відноситься й Україна.
Усього по результатах 2013 року держави Шенгенської угоди отримали 17204391 заявку на візу, з яких було задоволено 16139701 заявка. У такий спосіб, у відвіданні Шенгенської зони було відмовлено 1064690 аплікантам, або 6.19% від загальної кількості.
Із наведених даних можна зробити кілька висновків. По-перше, попри наявність Візового Кодексу ЄС та спроби уніфікації пакету документів, необхідних для оформлення візи, ставлення різних держав до візових аплікантів значно різниться: найліберальнішою країною щодо відмов у візах (відносно інтегрального показника подачі заяв) виявився Люксембург (0.75%, або 15 відмов з кожних 2000 заявок), найсуворішою ж виявилась Бельгія (18.41%, або відхилялася біль¬ше, ніж кожна шоста заявка). Утім, найпопулярніші серед українських туристів Греція, Угорщина, Чехія та Польща виявилися досить-таки ліберальними — відсоток відмов у цих державах не перевищує 3% (у випадку Чехії показник складає 3.01%). Досить суворо ставляться до видачі віз Іспанія та Франція (відповідно, 8.84 та 9.79% відмов), проте не забуваймо, що це є інтегральним показником: у випадку тієї ж Франції, вочевидь, основний відсоток відмов припадає на громадян держав Магрибу, тобто Алжиру, Тунісу та Марокко. Щось подібне, скоріш за все, простежується й щодо Італії та Іспанії.
По-друге, Україна є не тільки одним з глобальних лідерів щодо оформлення шенгенських віз у світі, але й державою, чиї громадяни є одними з найдисциплінованіших та найакуратніших щодо документального супроводу, а також дотримання шенгенських норм та правил. Середній показник відмов для громадян України за минулий рік склав 1.9% та має стійку тенденцію до зниження. Отже, Україна цілком відповідає одному з внутрішніх критеріїв Євросоюзу щодо надання державі безвізового режиму з ЄС (не більше 3% відмов протягом 5 років). Поза всяким сумнівом, цей аргумент має бути одним з основних на переговорах із Євросоюзом про надання нашим громадянам можливості вільно мандрувати Європою.
Сьогодні важко спрогнозувати, як виглядатимуть подібні рейтинги за 2014 рік. У принципі, за означених умов та тенденцій безвізовий режим вже 2015 року могла б отримати Росія, а згодом й Україна. Однак після військової агресії до Криму та його анексії такого, скоріш за все, не станеться — Європа заморозила усі переговори з Росією про надання їй безвізового режиму. Більше того, схоже, що політика європейських консульств щодо видачі шенгенських віз росіянам стане суттєво суворішою — про очікуване 15% зниження турпотоку з Росії вже заявила, наприклад, Іспанія.
Польські «шенгенки» стануть «довгими»
Польська туристична організація повідомляє, що Міністерство закордонних справ Польщі змінило засади отримання українцями довготермінових багато¬разових віз. Починаючи з 15 травня, такими візи оформ¬люватимуться й для громадян, що в'їжджають до Польщі з туристичною метою.
У нових рекомендаціях щодо видачі багаторазових довготермінових туристичних віз для громадян України МЗС Польщі, зокрема, зазначено:
Довготермінові візи з правом багаторазового в'їзду видаються:
• Особам, учасникам виїздів з туристичною метою (у т.ч. індивідуальний туризм), якщо раніше вони мали щонайменше дві єдиноразові туристичні візи (у т.ч. одна з них має бути видана консульством Польщі), якими користувалися правомірно, а також нададуть підтвердження оплати (повністю) туристичної послуги на території Польщі щонайменше на 3 дні. У такому разі віза може видаватися терміном на 1 рік.
• Особам, які не відповідають вимогам наявності щонайменше двох єдиних віз, можуть видаватися дворазові туристичні візи терміном до 6 місяців, якщо буде надане підтвердження оплати (повністю) туристичної
послуги на території Польщі у два різні періоди у рамках вказаного вище часу. Нові візи не коштуватимуть українцям дорожче.
За даними української статистики, у першому кварталі 2014 року Польща стала найпопулярнішим туристичним напрямом, випередивши одвічного лідера - Російську Федерацію. Сподіваємось, що нові візові правила допоможуть зберегти позитивну тенденцію і переконливо доводять, що українські туристи були, є і будуть у Польщі бажаними гістьми.

назад >>>