Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Анна ЛЕВЧЕНКО

У СЕРЕДИНІ ТРАВНЯ КОМІТЕТ ВЕРХОВНОЇ РАДИ З ПИТАНЬ СІМ'Ї, МОЛОДІЖНОЇ ПОЛІТИКИ, СПОРТУ І ТУРИЗМУ ПРОВІВ «КРУГЛИЙ СТІЛ», УЧАСНИКИ ЯКОГО ПІДДАЛИ НЕЩАДНІЙ КРИТИЦІ НОВУ РЕДАКЦІЮ ЗАКОНУ «ПРО ТУРИЗМ» (РЕГ. № 4224). ТЕОРЕТИЧНО ЗАКОНОПРОЕКТ МАВ ВИ СТИМУЛЮВАТИ РОЗВИТОК ВНУТРІШНЬОГО І В'ЇЗНОГО ТУРИЗМУ, НА ПРАКТИЦІ Ж ВІН ПРОСТО ПОТІШИВ ЕКСПЕРТІВ
Законопроект № 4224 можна назвати рекордсменом за кількістю негативних відгуків і висновків. Наразі реко-мендацію не приймати законопроект та відправити його на доопрацювання вже дало Головне науково-експертне управління Верховної ради. Держкомпідприємництва вважає, що законопроект потрібно доопрацювати, щоб усунути численні зауваження й неузгодженості з чинним законодавством. Міністерство інфраструктури, в свою чергу, відзначає, що законопроект не підтримує ані воно, ані Мінфін, ані Держтуризмкурортів.
З держорганами, як не дивно, солідарні й оператори ринку, які мали можливість висловити своє ставлення до законопроекту під час круглого столу. Загальну оцінку законодавчої ініціативи можна сформулювати так: у разі прийняття закон не можливо буде виконати. Більшість норм закону просто запозичені з галузевої нормативної бази країн СНД, що абсолютно не відповідає європейському законодавчому полю, яке, серед іншого, гарантує рівність оперуючих суб'єктів і захист прав кінцевого споживача — туриста.
На думку учасників дискусії, проект закону створює передумови для нерівної конкуренції. Так, наприклад, законопроект передбачає відшкодування витрат туроператорів на участь у міжнародних виставках, при цьому абсолютно не описує критеріїв, за якими така компенсація може нараховуватися. Природним результатом такої норми буде «спонсорування» з держбюджету «близьких до тіла» компаній та залучення до них клієнтів в обхід решти учасників ринку. Обурені туроператори й закладеною до законо¬проекту потужною фінансовою підтримкою порталу www.visit ukraine.org
Крім того, туроператори сумніваються і в доцільності пропонованої законопроектом системи створення так званих спеціальних туристичних рекреаційних зон (СТРЗ).
Проти законопроекту висловлюються й представники страхового бізнесу, й Асоціація екскурсоводів України, і Ту-ристична асоціація України, й Асоціація лідерів турбізнесу. В результаті обговорення законопроекту учасники круглого столу дійшли висновку, що в сьогоднішніх реаліях і на порозі підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом Україна повинна не «для галочки» штампувати закони, а зобов'язана визначитися з нагальними завданнями державної політики у сфері туризму. Що важливіше — зробити так, щоб невибагливі українці недорого відпочивали в Україні, залучати в країну заможних іноземців, сконцентрувавши всі зусилля держорганів і бізнесу на цій категорії, чи все ж таки відкрити Україну для українських та іноземних туристів, а українським громадянам забезпечити можливість комфортного і доступного відпочинку за кордоном.
Запропонований законопроект № 4224 буде відправлений на доопрацювання, але оператори туристичного ринку вже готові надати своє бачення нормативної бази та проект закону, який розроблявся разом з європейськими колегами та з урахуванням сучасних вимог і норм європейського законодавства. Найближчим часом цей законопроект може бути представлений на громадське обговорення і зареєстрований у Верховній раді. Туроператори розраховують, що він стане гарним підґрунтям для розвитку галузі, а не імітацією бурхливої діяльності суб'єктів законодавчої ініціативи.
 

назад >>>