Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Катастрофічний паводок, що стався у середині червня на Чорноморському узбережжі Болгарії, суттєво вплинув на інфраструктуру міст-курортів та призвів до людських жертв. Оскільки Болгарія є традиційно популярним літнім напрямком для відпочинку українських громадян, «Український туризм» вирішив дізнатися, як стихія вплинула на туристичні потоки із України до Болгарії, та чи не виявилося серед постраждалих туристів громадян нашої держави.

Що постраждало найбільше
Відповідно до повідомлень болгарських інформаційних агенцій, від удару стихії найбільше потерпіла північна частина морського узбережжя країни, тобто та, що лежить північніше міста Варна. Постраждали курорти Кранєво, Балчик, Золоті Піски, Албена. В останній постраждало 6 готелів, один з них – готель «Гергана» – довелося закрити, а туристів з нього евакуювати. Інші 5 готелів – «Мура», «Славуна», «Нона», «Єліца» та «Боряна» – частково зберегли здатність обслуговувати туристів, тому евакуація здійснювалася лише з підтоплених номерів, в яких мешканці не могли одержати необхідні послуги (із цих готелів було евакуйовано до третини гостей). Усього в Албені довелося переселити 974 туристи, а взагалі на постраждалих від паводку курортах цей показник перевищив півтори тисячі осіб. При цьому жодний турист не загинув, і не отримав тяжких тілесних ушкоджень.

Наслідки паводку для українців
Відразу після повідомлення про паводок редакція зв'язалася з українськими туроператорами та агентами, які працюють на болгарському напрямку. Крім цілком очевидного питання: чи не постраждали в результаті стихійного лиха українські туристи? – нас цікавили відповіді на цілу низку питань. А саме: чи вплинула інформація про паводок на попит українців на відпочинок у Болгарії? Чи доводилось туроператорам через паводок скасовувати чи переносити відправлення автобусів до Болгарії та здійснювати перебронювання авіаквитків?
Далі у статті ми викладемо відгуки представників туристичних компаній, які погодилися поділитися з редакцією своїм баченням ситуації. Але спочатку – невелике резюме. Переважна більшість туристичних агентів розповіли, що під час паводку відправлених ними туристів на болгарських курортах не було. Дехто з туроператорів повідомив, що в окремих випадках довелося переселити в інші готелі туристів, які придбали їхні тури. Проте такі випадки є поодинокими. Так само не вплинула інформація про паводок на попит українських туристів на відпочинок у Болгарії: цього року попит відчутно менший, ніж минулого, проте з початку липня спостерігається також відчутне його збільшення.
Нарешті, за результатами опитування компаній, що працюють на болгарському напрямку, редакції УТ невідомий жодний з випадків скасування чи перенесення автобусних рейсів чи перебронювання авіаквитків, викликаних саме паводком. Що ж до реакції болгарських готельєрів та служб порятунку, то воно виявилось максимально оперативним та чітким: жодному туристу не доводилось чекати переселення більше 3-4 годин.

Родіон БРОННІКОВ, співвласник компанії «Туристичне агентство Броннікової»:
Ситуація, яка склалася у Болгарії, на жаль, нас торкнулася. У нашому випадку це були туристи, що відпочивали в Кранєво. За їхніми словами, події на цьому курорті розгорталися уночі з четверга на п'ятницю, тобто з 24.06 на 25.06. Сильно розмило дороги, і весь день 25-го в готелі не було світла. Ходили чутки, що епіцентр припав на Варну.
Проте це й усе. Ніяких наслідків особисто для себе та свого відпочинку вони не відчули. Я особисто порівняв трагічність підношення цієї новини на українських та російських сайтах. Як завжди, висновки не на користь останніх.

Сергій ЗУБАРЕВ, комерційний директор туроператора NEWS Travel:
Проблема паводку на чорноморському узбережжі Болгарії насправді виявилась локальною: постраждав лише курорт Албена. Інші ж популярні серед українців курорти, такі, як, наприклад, Золоті Піски (які розташовані відносно недалеко від Албени) чи, тим більше, Сонячний Берег, не постраждали взагалі – для них злива виявилась звичайною сильною грозою.
Щодо наших туристів, які відпочивали у той час в Албені – їх, зрозуміло, було оперативно перселено, а тим, хто цього потребував, було надано й психологічну допомогу. Проте таких туристів було небагато: наші клієнти віддають перевагу болгарським курортам, розташованим південніше Варни.

Дмитро СЄРОУХОВ, виконавчий директор туроператора Join UP!:
Події у Криму, звичайно, вплинули на туристів, які щороку обирали комфортний відпочинок на Чорному морі з дітьми. Однак непоганою альтернативою для цих туристів є курорти Болгарії та Чорногорії, які поєднують у собі чудовий клімат, чисті пляжі, досконалий сервіс, при цьому доступні ціни.
Відповідно до прогнозів експертів, цього року в Болгарії відпочинуть на 16% більше українських громадян, ніж 2013-го. Що ж до Join UP!, то наша компанія протягом червня відправила у червні до Болгарії в 1.9 разів більше туристів, ніж за аналогічний період минулого року.
Паводок у середині червня суттєво не вплинув на наші потоки: усі питання перебронювань вирішувались оперативно, а в цілому ситуація кардинально не вплинула ані на попит, ані на обсяги продажів, ані на становище нашої компанії на болгарському напрямку.

Андрій ЛУКАНЬОВ, директор туристичної компанії «Відерштраль»:
Можна сказати, що наших туристів паводок у Болгарії «пощадив»: переважна їх більшість (до 80%) відпочиває в південній частині болгарського Чорноморського узбережжя. Паводок же ударив по північній його частині: Албена, Балчик, Кранево, Варна. Утім, декілька родин, які відправились на болгарські курорти від нашої компанії, довелося переселяти, але зазначу, що болгарські партнери вирішили це питання надзвичайно оперативно: увесь процес переселення зайняв не більше 4-х годин.
Щодо ануляції турів чи перебронювань, наша компанія цього практично не відчула: навіть незважаючи на те, що вітчизняні ЗМІ досить-таки детально висвітлювали ситуацію на морських курортах Болгарії, ця країна, як і раніше, залишається надзвичайно популярним туристичним напрямком для громадян України.
 

назад >>>