Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Українці сьогодні переживають етап становлення, перетворення ординарного етносу на політичну націю. Не дивно, що серед громадян нашої держави різко зросло самоусвідомлення, бажання відчути себе складовою успішної та значимої структури. Це бажання проявляється, в тому числі, й у прагненні самоідентифікації – в тому числі за межами України, де нас подекуди ще сприймають як росіян. Таких випадків протягом останнього часу поменшало, проте вони все ще зустрічаються: десь на фасаді готелю відмовляються підняти Державний прапор України при заселенні групи, що складається з українських громадян, десь уперто не бажають включати в меню супутникових телеканалів українські, подекуди в анкетах у графі Nationality держателів синіх паспортів із золотим тризубом записують як Russian... Однак те, що ще кілька років тому можна було терпіти, списуючи на різні причини, сьогодні виглядає неприйнятним. Тому в нашій державі започатковано громадську ініціативу, назву якій дав рядок з вірша видатного українського поета Павла Григоровича Тичини: «Хай чують по світу: а хто ми такії!»
У рамках громадської ініціативи передбачено проведення різноманітних заходів інформаційно-дискусійного та іміджевого плану: проведення прес-конференцій, круглих столів, виготовлення та вручення української атрибутики для туристичних компаній та готелів, проведення онлайн-конференцій на скайп-мостів тощо. 18 липня один із таких заходів – круглий стіл за участю парламентарів, представників туристичних компаній, готельних мереж, а також громадських організацій та рухів – вже відбувся у Києві. Також до ініціативи долучилися деякі туристичні компанії, які зголосилися розповсюдити серед своїх іноземних партнерів, а також туристів, українську символіку: Державні прапори України різних розмірів, наклейки, значки, інформаційну продукцію українською мовою і т.п.
Організатори акції – професійний журнал «Український туризм» та загальноукраїнська громадсько-політична газета «День» – закликає усіх небайдужих долучатися до нашої ініціативи.

назад >>>