Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Останнім часом у всьому світі стає все більш модною тема здорового способу життя. Це стосується й туристичної індустрії – сьогодні клієнти турфірм усе частіше запитують в агентів тури, які містять елементи активного відпочинку: кінні чи велосипедні походи, рафтинг на каяках, яхтинг, кайтеринг та багато подібних розваг. Одна з держав, де такі види відпочинку культивуються та плекаються – це Польща. Тут, крім середньовічної архітектури, цікавих музеїв та смачної кухні, туристи можуть відпочивати активно, на свіжому повітрі.

Велопрогулянки
Найпоширеніший вид активного відпочинку – прогулянки на велосипедах. У Польщі є маса можливостей для цього виду відпочинку, причому як за містом, в лісових масивах, так і в межах населених пунктів. На відміну від українських реалій, навіть у невеликих містах Польщі є окремі велодоріжки. До того ж рух пішоходів ними категорично заборонений і карається чималим штрафом. Така інфраструктура є запорукою насиченого й конкурентного ринку. В результаті численні гравці ринку пропонують різноманітний велосервіс за дуже демократичними цінами.
Прикладом є компанія «Perko bikes rental», яка має розгалужену мережу підрозділів у Підляському воєводстві. Це означає, що, взявши напрокат велосипед, наприклад, в Білостоці, можна повернути його в Августові або Тикоцині. Ціна оренди «ровера» (так польською перекладається «велосипед») обійдеться в 10 злотих на годину, що приблизно дорівнює 40 грн. Дві години – 15 злотих, 4 – 25 злотих, ну а цілий день оренди – 40 злотих. Як бачимо, ціни цілком доступні навіть для українських туристів. Адже в нашій країні вартість денної оренди стартує від 150 грн і доходить до 300 грн, залежно від виду велосипеда.
Мають такі велопрокати й різноманітні програми лояльності.
Стандартний варіант – це замовлення більше 4 велосипедів одночасно. В такому випадку орендар отримує 10% знижку. Крім цього, такий самий розмір знижки очікує на постояльців готелів, які беруть участь у програмі лояльності від цієї велопрокатної компанії.

Верхи на конях
Однією з туристичних перлин Підляського воєводства називають «лелече село» Пентово, історія якого налічує близько 100 років. Що-правда, означення «село» не дуже пасує до цього пункту: насправді це двір-садиба, що складається з декількох будинків, у яких є безліч гнізд для Лелек, а також музей, присвячений цьому виду птахів. Утім, не тільки цим славиться ця атракція: адже тут є можливість або навчитися, або попрактикуватися у їзді верхи на справжніх арабських скакунах. Власники садиби стверджують, що пентівські коні не беруть участь у змаганнях – тварини використовуються виключно для прогулянок туристів по великій території маєтку чи для навчання їзди верхи. Судячи з наявності бричок біля ганку будинку, можна припустити, що арабських скакунів запрягають для групових поїздок. Хоча, можливо, для цієї мети використовуються коні інших порід.

Рафтинг на каяках
Цей вид розваг практикується здебільшого у гірській місцевості. Проте, як свідчить досвід того ж таки польського регіону Підляшшя, й на рівнинах його теж можна успішно розвивати. Достатня кількість річок і густа мережа штучних каналів надає чимало можливостей для сплаву на каяках – невеликих одно – або двомісних суденцях, які дуже нагадують звичні нам байдарки. Тільки каяки на воді знач¬но стійкіші, тому сплав можна здійснювати разом з фото- або відеокамерою на шиї без боязні її втопити.
Індустрія водних подорожей на Підляшші досягла свого апогею: варіантів для сплавів тут більше, ніж можна собі уявити. Є можливість по внутрішньому маршруту пройти близько 8-10 кілометрів, можна спробувати міжнародний маршрут, відправитися в Білорусь (тут, щоправ¬да, туристам необхідно мати принаймні дворазову шенгенську візу – щоб повернутися до місця базування у Польщі) або Литву. Бо ж водні артерії дозволяють здійснити такий тривалий шлях.
Ціна такого задоволення, як і у випадку з велосипедами, дуже й дуже демократична. Двомісний каяк обійдеться від 23 до 25 злотих на добу, що приблизно дорівнює 90-100 гривням. Погодьтеся, далеко не скрізь в Україні можна знайти розвинений сервіс за такою доступною ціною.
Щоправда, сплав далеко не завжди обходиться без перешкод. Проте деякі з них використовуються у якості додаткових туристичних атракцій. Так, на Августівському каналі ще з XIX ст. побудована система шлюзів, яка справно працює до сьогоднішнього дня. Тож, подорожуючи по річках на каяку, запросто можна зупинитися перед таким шлюзом. Утім, він не є нездоланною перешкодою: вартість шлюзування складає всього лише 4 злотих з одного каяка. Його ж пасажири отримають масу нових вражень від потоків води, які наповнюють шлюзову камеру.
Поза всяким сумнівом, досвід запровадження активного туризму в Підляському воєводстві може бути придатний для українських туристичних компаній як у розрізі їх безпосередньої діяльності – тобто для формування турів з елементами активного туризму та відправлення туристів на ці напрямки, так і для організації подібних турів в Україні. Адже регіонів, подібних до Підляшшя, в Україні вистачає – хоча б ті ж Волинь, Рівненщина та північна частина Житомирщини. А відтак з'являються можливості для розвитку туризму в цих регіонах.

назад >>>