Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Алішер АБДУАЛІЄВ, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Узбекистан в Україні
В Узбекистані туристична галузь – одна з наймолодших, але в своєму розвитку вона випереджає багато інших галузей. Узбекистан з його унікальними пам'ятками старовинної архітектури, найдавнішою цивілізацією, чудовими куточками природи теж прагне стати однією з найбільших туристичних держав.
В Узбекистані зарубіжних туристів приваблює не тільки всесвітньовідома узбецька гостинність, унікальні пам'ятки давньої та сучасної архітектури, але й те, що в нашій державі панують мир і стабільність, атмосфера взаємної поваги та злагоди.
Тільки минулого року Узбекистан відвідали близько 2 млн. іноземних туристів. Вони ознайомилися з більш ніж 7000 об'єктів культурної спадщини, пам'ятками історії, давньої архітектури та культури, в тому числі містами Самарканд, Бухара, Хіва й Шахрісабз, які включені до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Загальний обсяг туристичних послуг за підсумками k минулого року зріс більш ніж на 16% порівняно з 2012 роком, експорт послуг – на 9%. До початку 2014 року в Узбекистані діє більше 900 туристичних організацій, в тому числі понад 400 готельних господарств і 500 туристичних компаній.
Наявні в країні рекреаційні ресурси дозволяють розвивати всі види туризму, приймати гостей цілий рік. Узбекистан здатний запропонувати широкий спектр послуг як для любителів культурно-пізнавального, активного відпочинку, так і для екстремалів. Сьогодні в країні широко розвинені діловий, екологічний, лікувально-оздоровчий, фольклорно-етнографічний, історико-архітектурний, релігійно-паломницький та інші види туризму.
Унікальні пам'ятки стародавнього зодчества, які зосереджені в історичних містах Самарканда, Хіви, Бухари, Шахрисабзі, Ташкента, багатство і різноманітність природи, вікові традиції ремісництва, мудрі звичаї та свята народу, поза всяким сумнівом, є величезним потенціалом для розвитку міжнародного туризму в нашій країні. Проте, всього два десятиліття тому Узбекистан не був відомий світові як перспективний туристичний напрямок. Тільки із здобуттям незалежності в Узбекистані були розроблені кардинально нові принципи державної політики у сфері туризму.
З 1993 року наша країна є членом Всесвітньої туристичної організації Об'єднаних Націй (ЮНВТО), починаючи з 2004 року в «серці Шовкового шляху» – Самарканді діє офіс підтримки ЮНВТО, координуючий розвиток туризму на трансконтинентальної магістралі.
Нещодавно проведеная в Самарканді (жовтень 2014 р.) 99-а сесія Виконавчої ради ЮНВТО надала можливість поділитися думками про нинішній стан та перспективи розвитку світового туристичного ринку і обмінятися досвідом, поговорити про нові напрямки туризму, обговорити актуальні питання та виявити нові грані сфери. Учасники форуму ознайомилися з багатим туристичним потенціалом нашої країни, високо оцінили проведену в цьому напрямку роботу.
З метою просування турпродукту країни на закордонні ринки здійснюється реалізація нового маркетингового проекту ознайомлювальних поїздок – «мега-інфо-турів» в Узбекистан для представників зарубіжних туристичних компаній та засобів масової інформації.
Сьогодні Узбекистан є сполучною ланкою між Європою і Південно-Східною Азією. Багато туристичних компаній України розробляють маршрути із зупинкою в Узбекистані, знайомством з його визначними пам'ятками, а потім подорож триває в Таїланд, Малайзію, Індонезію, Японію, Корею.
Запрошуємо відвідати наш сонячний Узбекистан!

назад >>>