Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Дарія МЕХ Людмила КИТАЄВА
Японія вражає гармонійним поєднанням сучасності та традицій. Унікальна архітектура, велика кількість стародавніх храмів та багате культурне надбання – те, чим Японія приваблює гостей з усього світу. Протягом багатьох років ця країна входить до топ-20 найпривабливіших для в'їзного туризму держав, який щороку публікує UNWTO. Кількість іноземців, що відвідують Японію, протягом тривалого часу перевищує 20 млн. осіб. Щоправда, за даними Національної туристичної організації Японії (JNTO), унаслідок землетрусу та спричиненої ним аварії на АЕС «Фукушіма» у квітні 2010-го року в'їзний турпотік до країни впав на 62,5%, у травні – на 50% (незважаючи на те, що весняний сезон є найпопулярнішим серед іноземних туристів завдяки цвітінню сакури), а в червні – на 36%. Тим не менше, невдовзі тур-потоки почали відновлюватися.

Як отримати японську візу
Японія відноситься до тих держав, в'їзд до яких для громадян України вимагає оформлення візи у консульстві. Тим не менше, за словами представників вітчизняних туристичних компаній, які відправляють туристів до Країни сонця, що сходить, процедура оформлення японської візи не є перешкодою для здійснення подорожі. Так само у практиці кон¬сульського відділу посольства Японії в Україні практично не зустрічаються відмови. Наприклад, Олена Капранова, менеджер туристичної компанії «Кругосвіт», розповіла кореспондентам УТ, що протягом кількох останніх років у візі було відмовлено всього два рази.
Комплект документів для оформлення візи готує японська сторона. У випадку туристичних поїздок це, зазвичай, японський партнер української туристичної компанії. Основними документами, які вимагає надати консульство для оформлення в'їзної візи, є план перебування в Японії та гарантійний лист. Інша документація буде варіюватися у залежності від цілі поїздки. Так, для поїздок за запрошенням туристичної фірми необхідно надавати оригінал документа, який засвідчує валідність японської туристичної фірми-гаранта.
Вартість візи не є стабільною та залежить від ситуації, за яких вона оформлюється. Так, за умови бронювання готелю (яке можна здійснити як за допомогою туристичної фірми, так і самому на будь-якому сайті, що займається бронюванням готельних номерів) віза коштуватиме 250 доларів США з урахуванням пересилки оригіналу запрошення дипломатичними каналами (70 доларів). В іншому випадку вартість оформлення візи складатиме 300 доларів – теж з урахуванням пересилання запрошення.
Слід зауважити, що туристична віза відкривається лише на 15-30 діб. Якщо запрошення вислане іншим гарантом (кимось із родичів, колег), то віза буде дійсною до 3-х місяців.

Як туди потрапити
На жаль, прямих авіарейсів з України в Японію не існує. Спроби відкрити пряме авіасполучення здійснювала вітчизняна авіакомпанія «Аеросвіт», яка кілька років тому піднімала чартерні рейси до Токіо та Осаки (відпрацювання чартерних ланцюжків протягом певного періоду часу є необхідною умовою для отримання дозволу іноземній компанії на здійснення регулярних авіарейсів до Японії – Ред.). Проте у січні 2013-го «Аеросвіт» збанкрутував і припинив польоти, після чого питання прямого авіасполучення з Країною сонця, що сходить, в українських авіаційних колах не піднімалося.
Найпопулярнішими варіантами сполучення з Японією є перельоти через Дубай та європейські хаби: Франкфурт, Амстердам, Париж та Відень. Донедавна частина туристів віддавала перевагу транзиту через Москву, проте сьогодні в такий спосіб українці практично не літають – із цілком зрозумілих причин. Пересадка в ОАЕ, яку пропонує компанія МАУ, є найекономнішим варіантом, проте стикування між рейсами є досить-таки довгим. Авіакомпанія Turkish Airlines пропонує зручний переліт з пересадкою в Стамбулі, з мінімальним стикуванням, проте вартість перельоту є досить високою.

Де зупинитися в Японії
Будь-який японський готель від двох (Tourist class) до п'яти (Deluxe class) зірок є зразком високого рівня сервісу. Готелі європейського стилю є звичними та комфортними, а їхня цінова політика коливається залежно від класифікації. Це також залежить від розміру території готелю, кількості ресторанів та магазинів у ньому.
Дорожчим задоволенням є проживання у традиційному японському готелі – ренкані. Номер у ньому коштує від 150 до 200 доларів. Там варто пожити хоча б один день, аби повністю поринути у японську культуру та скуштувати традиційні страви.

Основні туристичні атракції
До Японії слід їхати не менше ніж на 7 днів, аби звикнути до різниці у часі та встигнути хоча б побіжно ознайомитися з японською культурою. Зазвичай туристи починають свою подорож з міста Токіо. «Східна столиця», в якій колись зародилося самурайство, зараз є одним з найбільш населених міст світу. Це науковий та культурний центр, основний транспортний вузол країни з двома міжнародними аеропортами. Сюди слід завітати мінімум на 2 або 3 дні, щоб
відвідати Імператорський Палац, Токійську телевежу, старовинні парки та, можливо, гордість Токіо – Діснейленд, створений подібно до Каліфорнійського.
Одним зі стародавніх міст Японії є Камакура. Зараз це чудовий курорт, колишній політичний центр країни, однією з найголовніших пам'яток якого є храм Цуругаока Хатиман – символ міста Великого Будди.
Транспорт у Японії дуже якісний, відтак він дозволяє швидко та зручно дістатися зі столиці у будь-яке місто та ознайомитися з його пам'ятками. Зауважимо, що перші у світі швидкісні залізничні потяги – Шинкансей – з'явилися у 60-х роках минулого століття саме в Японії. Окрім Токіо та Камакури, українські туристичні компанії зазвичай пропонують клієнтам відвідати містечко Нікко, Осаку, Нару, острів Мідзіяма та місто тисячі храмів Кіото. У розряд екзотичного туризму потрапляє відвідання архіпелага Окінава – на якому, крім усього іншого, середня тривалість життя мешканців є найдовшою у світі, сягаючи мало не 90 років.
Обов'язково слід побачити і символ Японії – гору Фуджі, а за можливості й здійснити сходження на її вершину. Це один з наймальовничіших сплячих вулканів у світі, який влітку офіційно відкривається для відвідувачів. Тож неодмінною традицією проведення літньої відпустки в Японії є сходження на «священну гору» та милування сходом сонця.
Також Японія славиться своїми оздоровчими курортами – онсенами. Японський інститут бальнеології виділяє 9 типів онсенів:
• З вуглекислими водами, який є корисним для кровоносної системи, понижує підвищений артеріальний тиск;
• З гідрокарбонатними водами, які запобігають проблемам з шкірою;
• З сульфідними водами, які є корисними при цукровому діабеті;
• З сульфатними водами, які заспокоюють шкіру після травм і опіків;
• З хлоридними і соляними
водами, які рекомендують при вегето-судинних захворюваннях, та при гінекологічних захворю¬ваннях;
• З залізистими водами, які застосовуються аналогічно до хлорид-них вод;
• З радоновими водами, які використовують для полегшення обігу церебрального паралічу, хронічних захворюваннях печінки, міопатії Дюшенна;
• З кислими водами, які рекомендують при захворюваннях опорно-рухового апарату, нервової системи;
• З слабомінералізованими водами, які є заспокійливими і придатними для користування будь-якого бажаючого.

Країна без сезонів
Японія не знає поняття «низький сезон» – на тутешніх вулицях завжди багато туристів. Навесні Японію відвідують поціновувачі цвітіння дерев: цвіт сакури, гліцинії, ірису – це дуже короткий перелік тих квітів, які можна побачити в Японії саме цієї пори року. Осінь же зазвичай обирають прихильники контрасту. Рослинність має досить цікаву пігментацію, тому художникам і фотографам різноманіття кольорів буде особливо цікавим.
Зима в Японії приваблює екстремалів. Наприклад, на острові Хонсю взимку випадає такий шар снігу, який може дістати до даху будинку. Однак улітку час поїздки потрібно обирати обережно. У середині серпня в Японії панує сильна спека і вологість, тому подорожі країною можуть ускладнитися. Також саме у цей час відбуваються так звані державні вихідні – через що майже усюди вишиковуватимуться кілометрові черги.
Японія – це країна з надзвичайно високим рівнем життя, тому ціни на більшість послуг тут є відповідними. Туризм сюди носить характер суто індивідуального – про якісь групові тури зазвичай не йдеться. Хоча деякі туроператори час від часу формують невеликі групи (10-12 чоловік) – у такий спосіб можна відчутно знизити вартість авіаперельоту за рахунок застосування авіакомпаніями групового тарифу. Тим не менше, сказати, що витрати на тур до Японії сягають астрономічних величин, не можна: грамотний туристичний консультант складе програму перебування туристів у Японії в оптимальний спосіб – у тому числі й з точки зору витрат на поїздку.

Андрiй ДЕМУРА, директор туристичної компанії «Аполло тур»:
Туристичний потік із України до Японії, на жаль, дуже незначний – незважаючи на те, що Японія є надзвичай¬но цікавим туристичним напрямком для багатьох видів туризму. Високий рівень життя в Японії призводить до по¬рівняно високої вартості тамтешніх туристичних послуг.
Здебільшого українські туристи до Японії їдуть в індивідуальному порядку. Донедавна у періоди підвищеного попиту на напрямок – наприклад, весною, під час цвітіння сакури, чи на Новий рік, набиралися невеликі групи, однак сьогодні таке навряд чи можливе: попит упав на всі напрямки, у тому числі й на Японію.
Також у минулому комплектація російськомовних груп вже на місці – українці воліють переплатити за індивідуальне обслуговування, проте не перебувати в одній групі з росіянами.
Що ж до візового режиму, то процедура оформлення віз для туристів не викликає особливих проблем: пакет документів на візу зазвичай є цілком подібним до аналогічного пакету, необхідного для оформлення шенгенської візи.


Ілля МЕЖУЛ, начальник відділу розвитку туроператора «Інкомартур'93»:
Інтерес українських туристів до Японії не залежить від будь-яких економічних чи політичних пертурбацій та постійно зростає. Однак туристичні потоки до «Країни Сонця, що сходить», на превеликий жаль, із України є незначними – головним чином, через високу вартість такої поїздки, яка, передусім, складається із наземного обслуговування: Японія характеризується надзвичайно високою вартістю готелів, екскурсій та інших послуг партнерів. При цьому місцеві туроператори фактично є монополістами, через що вартість їхніх послуг щороку лише зростає. Отже, оптимізувати вартість самого туру туроператор може хіба що за рахунок авіаквитків, оскільки японське консульство відкриває туристичні візи лише за наявності запрошення тамтешнього туроператора, який виступає фінансовим гарантом перебування іноземних туристів у Японії.
Тим не менше, українські туристи все одно прагнуть потрапити до цієї держави. Для цього є всі передумови: адже Японія – це одна з найкрасивіших країн світу, туди досить легко відкрити візи, для Японії характерна екзотична кухня та порівняно недороге харчування, а також надзвичайно високий рівень сервісу. Тому наша компанія й надалі розвиватиме японський напрямок, оскільки він був та залишається затребуваним за будь-яких умов.
 

назад >>>