Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Наприкінці осені в Києві відбулось традиційне свято азійської культури та кухні. Цього року воно проходило в Українському домі 8 листопада. У рамках Дипломатичного клубу свято організували 6 посольств азійських держав, а саме Японії, Південної Кореї, В'єтнаму, Малайзії, Індонезії та Пакистану. Гості свята (вхід на яке, до речі, був безкоштовним) мали можливість не тільки скуштувати екзотичні страви від японських, корейських, малайзійських і т.д. кухарів, але й познайомитися з культурою далеких від нас країн: наприклад, оглянути корейське традиційне вбрання ханбок (деяким щасливцям навіть вдалося його приміряти), помилуватися зразками азійського живопису, взяти участь у майстер-класі з батіку – традиційному індонезійському розпису по шовку... Ми вже не кажемо про покази мод чи виступи художніх колективів, що демонстрували зразки як традиційного, так і сучасного танцювального мистецтва азійських держав. Та й інфомації про ці держави на святі також вистачало: наприклад. посольство В'єтнаму на святі розмістило спеціальний стенд, де можна було придбати літературу, як присвячену українсько-в'єтнамським відносинам, так й інформаційні видання, присвячені цій далекій від нас, проте дружній до України держави.
Не може також не тішити, що посольства далеких від нас держав розуміють, в яких умовах живе сьогодні Україна. Тому захід носив благодійний характер: усі збори від нього було перераховано на користь Української Армії, Нацгвардії та добровольчих батальйонів, що боронять українську незалежність у зоні АТО та протистоять російській агресії, терору та бандитизму.
Отже, проведення таких заходів є однозначно позитивним явищем, і тут варто лише подякувати Дипломатичному клубові, посольствам азійських держав та усім причетним до організації фестивалю. Разом із тим, в організації заходу спо¬стерігалося кілька недоліків, які, хочеться сподіватися, буде враховано у майбутньому.
По-перше, зважаючи на велику кількість відвідувачів, на першому поверху Українського дому виявилося досить тісно. Отже, у майбутньому такі заходи варто проводити на просторіших майданчиках: наприклад, у павільйонах Національного ви¬ставкового центру, який суттєво підвищив свій рейтинг після підведення туди синьої гілки метро-політену. А якщо врахувати, що 8 листопада в Києві була чудова – тепла та сонячна – погода, частину експозиції (наприклад, ті ж такі ятки з наїдками) можна було б винести на центральну площу НВЦ.
По-друге, на святі азійської культури та кухні чомусь не знайшлося місця туристичним компаніям – ані операторам, ані агентам. Тим часом в Україні вистачає професіоналів, які формують та реалізують тури до держав Азії. На наш погляд, за умов присутності цих туристичних компаній на заході значна кількість відвідувачів змогла б ознайомитися з пропозиціями туристичного сектору азійських держав та, можливо, запланувати туди подорож. Крім того, на базі фестивалю туроператори могли б організувати ділову програму, подібно до тієї, які відбуваються в межах туристичних виставок UITT, UITM та UTF, що, знову ж таки, пішло б на користь усій туристичній індустрії.
Тому сподіваємось, що наступне свято азійської культури та кухні пройде у розширеному форматі: на ньому належне місце займатиме й туризм.
 

назад >>>