Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

За фінансової підтримки євросоюзу два райони одеської області отримали «прописку» у всесвітній мережі

Зпочатку 2015 року два райони Одеської області – Біляївський та Роздільнянський – мають можливість приваблювати вітчизняних та іноземних туристів завдяки сучасним інтернет-сайтам. Кожен з цих порталів надає можливість ознайомитись із природою та історію району, а також дізнатись про його туристичні можливості – готелі та приватні садиби, цікаві пам'ятки, ресторани та інше. Всю інформацію на сайтах можна отримати українською, російською та англійською мовами.
Обидва сайти – visitbilyaivka. com та visitrozdilna.com – були розроблені у рамках проекту «Туризм як каталізатор еко-номічного розвитку сільських територій», що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу. Партнерами в проекті спільно з Одеським обласним агентством реконструкції та розвитку (ООАРР) виступають райдержадміністрації Біляївського та Роздільнянського районів Одещини, що уявляє собою приклад приватно-державного партнерства у питаннях розвитку територій.
«Нам приємно відчувати себе піонерами у створенні спеціалізованих інтернет-ресурсів для окремих районів нашої області. Завдяки нашій ініціативі та підтримці ЄС потенційні туристи мають можливість отримати найповнішу інформацію про туристичні атракції нашого регіону на одному сайті, не витрачаючи багато часу та зусиль для збору такої інформації по форумах та соціальних мережах. Також ми сподіваємось, що поява таких веб-ресурсів стане яскравим прикладом для інших районів Одеської області, які хочуть розвивати свій туристичний потенціал», – вважає Сергій Калабін, президент ООАРР.
Проект «Туризм як каталізатор економічного розвитку сільських територій», який розпочався у липні 2014 року, спрямований на розвиток туристичної інфраструктури у сільських районах Одеської області. Так, за планом проекту, буде створено два кемпінги у Біляївському та Роздільнянському районах. Також найближчим часом буде відкритий туристичний інформаційний центр у місті Роздільній, де місцева влада зацікавилась активним розвитком туризму.
«Наш район ніколи не розглядався як туристично привабливий. Тому в нас немає досвіду розвитку туризму, проте є справжнє бажання, щоб якомога більше мандрівників дізнались про місцеві пам'ятки та дійсно привабливу природу.
Сподіваємось, що наша ініціатива та європейське фінансування надасть можливість для появи нових туристичних маршрутів на теренах Одеської області», – говорить Ольга Євтушок, т.в.о. голови Роздільнянської районної державної адміністрації.
Відзначимо, що навіть більшість мешканців Одеси не знайомі із туристичним потенціалом двох вищезгаданих районів, не кажучи про потенційних туристів з інших регіонів нашої країни. Наприклад, як у Біляївському, так й у Роздільнянському районах розташована велика кількість сіл, де у минулому мешкали етнічні німці. Зараз важко знайти багато аутентичної німецької архітектури, але в деяких селах знаходятся занедбані католицькі костели та собори. Хоча їхній стан не дуже задовільний, але величезність будов відчувається й зараз.
Однією з найцікавіших пам'яток Біляївського району можна назвати маєток «людини-вовка». Так називають будинок Панкеєвих у селі Василєвка, де у минулому мешкав один із найулюблених пацієнтів відомого психолога Зігмунда Фрейда – Сергій Панкеєв. Він з дитинства мав фобію, начебто вовки із сусіднього лісу мають намір його загризти, а ретельне вивчення цих дитячих страхів допомогло засновнику психоаналізу написати серйозну наукову працю.

назад >>>