Українська   English
RSS

 


 
 
 
Підписка на розсилку:

Кризовий стан національної економіки та війна на українському Сході украй негативно позначилися на індустрії виїзного туризму: за результатами 2014 року, кількість наших громадян, що виїжджали за кордон, зменшилася на десятки відсотків, а на деяких напрямках потоки практично зійшли нанівець. Та виявляється, що навіть за нинішніх часів існують напрямки, на яких за результатами минулого року спостерігалося зростання виїзних потоків із України.
Одним з них виявилася сусідня Польща. Незважаючи на досить-таки помірний відсоток зростання ( + 2.7%) відносно позаминулого року, справляє враження абсолютна кількість громадян України, яка 2014-го відвідала Польщу, та які, відповідно до критеріїв UNWTO, кваліфікуються як туристи. Таких виявилося 2.7 млн.
Про це 12 лютого представникам вітчизняних ЗМІ розповіли Надзвичайний і Повноважний Посол Польщі в Україні Генрик Літвін, начальник консульської секції посольства Рафал Вольські та директор українського представництва Польської туристичної організації (ПОТ) Влодзімєж Щурек. Утім, це був не єдиний приємний сюрприз, який високоповажні дипломати повідомили українським журналістам. Так, українські туристи виявились зовсім не бідними: під час свого перебування в Польщі вони витрачають у середньому $456, і за цим показником перебувають на почесному третьому місці, випередивши практично всіх європейців, а також росіян та білорусів. В цьому своєрідному рейтингу українських туристів випереджають лише громадяни віддалених розвинених держав (наприклад, США. Канади, Японії чи Австралії), а також Франції.
Цікаво, що минулий рік суттєво змінив позиції в рейтингу держав – донорів турпотоків для Польщі. Україна в цьому списку піднялася на почесне друге місце після Німеччини, кількість громадян якої перевищила у Польщі 5 млн. Нарешті, різко збільшилася у сусідній державі кількість українських туристів, які приїжджали теплої пори року до польських курортно-релаксаційних закладів. Цей показник перевищив 400 тисяч осіб, що однозначно засвідчує: стереотип про Польщу як про країну виключно зимового туризму серед українців, нарешті, подолано.
Чим же приваблює Польща наших співгромадян? Керівники польської дипломатичної місії вважають, що на вибір українців позитивно впливає кілька факторів. Найголовніші з них:
— Висока якість послуг туристичної інфраструктури при порівняно невисоких цінах на них;
— Географічна близькість Польщі та України: до Польщі необов'язково летіти літаком – можна приїхати автобусом, власним автомобілем чи навіть прийти пішки.
Додамо від себе: поширенню зацікавлення Польщею серед українців якнайкраще сприяє наполеглива й самовіддана діяльність київського представництва ПОТу, яке протягом багатьох років несе українцям знання про можливості туризму у своїй державі та допомагає туристичним компаніям знайти партнерів у Польщі.
У такий спосіб цілком зрозумілим є великий попит на шенгенські та національні польські візи: як повідомив присутнім на прес-конференції пан Рафал Вольські, минулого року польські консульства оформили громадянам України майже 833 тисячі віз, третина з яких – національні, тобто призначені для тривалого перебування у Польщі. Передусім такі візи оформлюють громадяни, що виїжджають до сусідньої держави на роботу, а також студенти навчальних закладів. Кількість остатнніх, до речі, минулого року збільшилась на 50%, перевищивши 150 тисяч осіб (що складає третину від усіх іноземних студентів, які навчаються у Польщі – Ред.).
Таким чином, Польща щиро сподівається на установлення у найближчій перспективі безвізового режиму для громадян України – адже це суттєво зменшить навантаження на її консульські відділи. Зрозуміло, що закривати їх ніхто не буде - безвізовий режим у випадку його запровадження розповсюджуватиметься лише на короткотермінові поїздки (до 90 днів) та для власників біометричних паспортів, інші ж категорії заявників (наприклад, студенти), як і раніше, повинні будуть звертатися за візами до консульств.
Сподіваємося, що і в цьому році турпотік до сусідньої Польщі теж зростатиме.
 

назад >>>